בת 9 עם תסמונת דאון חזרה מבית הספר שהיא פצועה וחבולה. האם "היא כמו אחרי פיגוע!!בת 9 עם תסמונת דאון חזרה מבית הספר שהיא פצועה וחבולה. האם "היא כמו אחרי פיגוע!!
חזרה מבית הספר מדממת ופצועה
(באדיבות המשפחה)
ילדה בת תשע הלוקה בתסמונת דאון חזרה ביום שני מבית ספרה בבני ברק כשהיא פצועה וחבולה. "היא נראית כמו אחרי פיגוע", אמרה האמא שהגישה תלונה במשטרה. במוסד החינוכי שבו לומדת הילדה, בית הספר לבנות "גשרים", אמרו כי מדריכה ננעלה לזמן קצר מחוץ לכיתה, "ושתי ילדות התגוששו".
האם, המתגוררת עם בתה בבני ברק, סיפרה כי "רגע לפני סיום הצהרון קיבלתי טלפון מבית הספר, ונאמר לי שהבת שלי קיבלה מכה בפנים עקב מריבה עם ילדה. בתור אמא לילדה מיוחדת, הגבתי - 'הכול בסדר, זה יכול לקרות'. לאחר כמה דקות התקשר אליי המלווה של הבת ואמר לי - 'הבת שלך במצב לא משהו, חבולה ומדממת מהפנים'. נחרדתי. כאשר היא הגיעה הביתה הייתי בהלם, חשכו עיניי. היא הייתה חבולה בכל חלקי גופה עם פציעות מדממות".
בת 9 עם תסמונת דאון חזרה מבית הספר שהיא פצועה וחבולה. האם "היא כמו אחרי פיגוע!!בת 9 עם תסמונת דאון חזרה מבית הספר שהיא פצועה וחבולה. האם "היא כמו אחרי פיגוע!!
"כשראיתי אותה הייתי בהלם"
(באדיבות המשפחה)
האם לקחה את בתה לבית חולים, שם עברה הילדה טיפול רפואי. בנוסף הגישה האם תלונה במשטרת בני ברק. "אני לא מבינה איך אף גורם מהצהרון לא חשב להרים טלפון, לשאול אם הכול בסדר", זעמה. לדבריה, היא החלה לבדוק בעצמה מה קרה לבתה במקום שאמור להיות הכי בטוח עבורה.
"לאחר שפניתי למחנכת, שלא ידעה דבר לדבריה, פנתה אליי המנהלת ואמרה לי שמבירור עלה שהמורה ננעלה מחוץ לכיתה וייתכן שילדה אחרת תקפה את בתי", אמרה האם. "אני נחרדת מהמחשבה שהילדה שלי קיבלה מכות נוראיות, צעקה ובכתה - ואף אחד לא עזר לה כי הדלת הייתה נעולה. למה לא הזעיקו אמבולנס ולקחו אותה לבית חולים? נתנו לה להישאר בבית הספר כשהיא פצועה. אמרו בבית הספר שאין לדעת מה היה שם. איך ילדות חינוך מיוחד נשארות לבד בכיתה? למה לא הזמינו טיפול רפואי? למה לא יצרו קשר שאגיע מוקדם יותר? איך לא יודעים מי ביצע את המעשה?".
האם סיפרה כי כאשר ביקשה לראות צילומי מצלמות אבטחה נאמר לה שיש מצלמות רק במסדרון ולא בכיתה: "מדובר בילדה חסרת ישע עם תסמונת דאון, שלא מדברת כל-כך ולאחר כמה ניתוחי עיניים. היא חזרה עם דימום מהעין, דימום מהראש ושטפי דם על כל הפנים. זה לא מכה של רגע".
בת 9 עם תסמונת דאון חזרה מבית הספר שהיא פצועה וחבולה. האם "היא כמו אחרי פיגוע!!בת 9 עם תסמונת דאון חזרה מבית הספר שהיא פצועה וחבולה. האם "היא כמו אחרי פיגוע!!
נפגעה גם בראשה. "איך ילדות חינוך מיוחד נשארות לבד?"
(באדיבות המשפחה)
האמא אמרה כי היא מתוסכלת מהיחס שקיבלה הן מבית הספר והן מהרשויות: "התלוננתי במשטרה ולא קרה כלום. פניתי לראש עיריית בני ברק עם צילומים של הילדה, ולא היה שום יחס. מעניין אם זה היה הילד שלו מה היה קורה".
במשטרה אישרו שהוגשה תלונה ונפתחה חקירה. גורם המעורה בחקירה אמר ל-ynet כי "מאחר והחשודה היא מתחת לגיל האחריות הפלילית המקרה ידווח למשרד החינוך ולמשרד הרווחה".

בית הספר: "מקרה מצער"

מהנהלת בית הספר נמסר: "המקרה המצער מוכר להנהלת בית הספר וטופל בכל המישורים. בבית הספר לומדים תלמידים עם התנהגות מאתגרת והצוות מתמודד יום יום בסיוע צמוד של צוות מקצועי הכולל פסיכולוג ומנתח התנהגות למתן מענים מותאמים.
"מדו"ח סיכום האירוע שנערך על ידי ההנהלה והועבר לכלל הגורמים הרלוונטיים, מתברר כי כמה בנות שהו יחד עם מדריכה צמודה בכיתה. המדריכה שעמדה בפתח הדלת נדחקה מסיבה שאינה ברורה לאחור ודלת הכיתה ננעלה לדקות בודדות. בפרק הזמן הקצר שתי ילדות, תלמידות הכיתה, התגוששו ביניהן. מיד כשדלת הכיתה נפרצה הבחינה המדריכה במתרחש ויצרה קשר מיידית עם אם התלמידה.
"מאז המקרה, הנהלת בית הספר עומדת בקשר רציף עם המשפחה. ומעבר לכך, מחנכת הכיתה הגיעה לבית התלמידה בכדי לסייע בטיפול בתלמידה. חשוב לציין כי בדו"ח המסכם נמצא כי בית הספר פעל לפי ההנחיות. הנהלת בית הספר תעשה ככל שבידיה שאירוע מצער שכזה לא יתרחש שוב והדברים יחודדו בשיחות מיוחדות לתלמידות".
פרסום ראשוני: 23:55 , 08.09.20