ארגון הבריאות העולמי (WHO) עדכן אמש (יום ו') על שיא עולמי במספר הנדבקים בקורונה ביממה האחת, כאשר מספר המאובחנים הכולל ברחבי העולם עלה ב-292,527 בני אדם. העליות הגדולות ביותר במספר הנדבקים נרשמו בארה"ב, ברזיל, הודו ודרום אפריקה. מקרי המוות עלו ב-6,812 בני אדם.
3 צפייה בגלריה
 שיא יומי במספר הנדבקים בעולם. בדיקות קורונה בארה"ב
 שיא יומי במספר הנדבקים בעולם. בדיקות קורונה בארה"ב
שיא יומי במספר הנדבקים בעולם. בדיקות קורונה בארה"ב
(צילום: AP)

לפי ארגון הבריאות, שיא המאובחנים העולמי הקודם היה ב-24 ביולי, אז אובחנו 284,196 מקרים חדשים. באותו יום נרשמו ברחבי העולם 9,753 מקרי מוות, הנתון השני בגובהו ליממה. בחודש שעבר, מספר המתים היומי הממוצע עמד על 5,200, לעומת 4,600 ביוני. מפרוץ המגפה אובחנו יותר מ-17,100,000 נדבקים בעולם ומתו יותר מ-668,900 בני אדם.
בארה"ב מתו ביממה האחרונה 1,453 חולי קורונה, מספר המתים הגבוה ביותר ביום אחד מאז 27 במאי. כך לפי ספירה של סוכנות הידיעות רויטרס. בכך עלה מניין המתים מקורונה בארה"ב ל-153,882. ביממה החולפת אובחנו 66,986 מקרים חדשים של קורונה. עד כה נדבקו בארה"ב 4.58 מיליון בני אדם.
3 צפייה בגלריה
נמל תעופה צרפת
נמל תעופה צרפת
עלייה ניכרת בנדבקים. בדיקות חום בשדה תעופה בצרפת
(צילום: רויטרס)
דובוני ענק שומרים על הריחוק החברתי במקסיקו סיטי

ד"ר אנתוני פאוצ'י, המומחה הראשי בממשל האמריקני למחלות זיהומיות, העריך אתמול כי לארה"ב יהיה חיסון יעיל נגד הנגיף עד תחילת השנה הבאה. פאוצ'י אמר שבשלב הראשון יחוסנו אנשים בסיכון גבוה. "אני לא חושב שכולם יתחסנו מיד", הוא אמר, "אבל נספק חיסון לכל אמריקני שזקוק לו".
בברזיל עדכן משרד הבריאות כי ביממה האחרונה אובחנו 52,383 נדבקים חדשים בקורונה ומתו 1,212 חולים. יותר מ-2.6 מיליון בני אדם נדבקו בקורונה מפרוץ המגפה בברזיל ומניין המתים עומד על 92,475. אחת הנדבקות בברזיל היא מישל בולסונרו, רעייתו של הנשיא ז'איר בולסונרו, שהודיע בתחילת השבוע כי החלים מהנגיף אחרי שנדבק בו בחודש שעבר.
3 צפייה בגלריה
"אי אפשר לקחת סיכון". ג'ונסון
"אי אפשר לקחת סיכון". ג'ונסון
"אי אפשר לקחת סיכון". ג'ונסון
(צילום: רויטרס)
גם במקסיקו נרשם שיא יומי של נדבקים מפרוץ המגפה – 8,458 בני אדם. מניין הנדבקים בקורונה מתחילת המגפה במקסיקו עומד על 424,637 בני אדם. משרד הבריאות המקסיקני עדכן כי 688 חולי קורונה מתו ביממה החולפת, ומניין המתים עד כה עלה ל-46,688. בכך עקפה מקסיקו את בריטניה, והיא השלישית בנתוני התמותה בעולם אחרי ארה"ב וברזיל.
בצרפת דיווחו אתמול רשויות הבריאות על "עלייה ניכרת" של 54% במספר המקרים החדשים מאז השבוע שעבר. לפי הרשויות, העלייה כללה את כל קבוצות הגיל, אולם רשות הבריאות הציבורית מסרה כי עלייה מדאיגה במיוחד נרשמה בקרב צעירים בני 20 עד 30. כמו כן, נרשמה עלייה גם במספר החולים המאושפזים.
בבריטניה השהה אתמול ראש הממשלה בוריס ג'ונסון את הצעדים הבאים להקלה בסגר, אחרי ש-846 מקרי הידבקות חדשים אובחנו ביממה – מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר בחודש האחרון. "זו נורת אזהרה", אמר ג'ונסון והוסיף כי מדובר בצעד בלתי נמנע. "אני יודע שהרבה אנשים יתאכזבו, אני מצטער על כך. אנחנו לא יכולים לקחת סיכון".