מריה אסטרייכר הותקפה בהפגנות בבלפורמריה אסטרייכר הותקפה בהפגנות בבלפור
אסטרייכר לאחר התקיפה אמש
(צילום: ניר גונטז')
לאחר שקיבלה איומים ברשתות החברתיות, השחקנית מריה אסטרייכר, שמשתתפת בהפגנות מול מעון ראש הממשלה כשהיא מחופשת לדמות של אישה חרדית, טענה כי הותקפה אמש (שבת) בהפגנת הענק ונזקקה לטיפול בבית חולים. לדבריה, צעיר חובש כיפה התיז עליה חומר לא ידוע ונמלט מהמקום. "אני לא אלך יותר עם הדמות להפגנות. החיים שלי יותר חשובים", אמרה בשיחה עם ynet.
מריה אסטרייכר הותקפה בהפגנות בבלפורמריה אסטרייכר הותקפה בהפגנות בבלפור
"זה שרף, התחלתי לצרוח". השחקנית בבית החולים
אסטרייכר (30), שחקנית ויוצרת שגדלה במשפחה חרדית נוהגת להגיע להפגנות בבלפור כשהיא מגלמת את הדמות זלדה שושה. "היא מבוססת על האימא החרדית שלי ועל המקום שממנו באתי. היא קצת מוגזמת ומוקצנת, אבל נועדה להצחיק, לשחוט פרות קדושות, ובעיקר לקרב בין אנשים", היא הסבירה.
מריה אסטרייכר הותקפה בהפגנות בבלפורמריה אסטרייכר הותקפה בהפגנות בבלפור
"נועדה לקרב בין אנשים". אסטרייכר בתור הדמות זלדה שושה
(צילום: פריאל לוינזון)
אלא שלא כולם מקבלים את הדמות "זלדה שושה" בהומור. "כשמישהו יכסח לך את הצורה ברחוב תזכרי שזה בצחוק ובכאילו, כלבה", כתבה לה גולשת בתגובה על פוסט שפרסמה בפייסבוק. לדבריה היא מקבלת איומים רבים ברשתות החברתיות ולטלפון הנייד שלה. "כתבו לי בין היתר 'אל תתפלאי אם תלכי ברחוב יום אחד ותקבלי מכות בטעות', 'את הסרטן של המדינה', ו- 'זונה של ערבים'", סיפרה. היא אף אמרה כי בהפגנות קודמות שבהן השתתפה הגיעו בחורי ישיבה וחיפשו אותה.
כפי שעשתה כמה פעמים בשבועות האחרונים, גם אתמול הגיעה אסטרייכר להפגנה בירושלים. "בסביבות אחת בלילה המשטרה התחילה לדחוף את כולם לכיוון רחוב אגרון. באמצע הדרך שמעתי פיצוץ קטן והרגשתי שמשהו נוזל לי על הפנים בתוך העיניים", שחזרה. "חשבתי בהתחלה שזה רימון הלם או גז, וחשבתי זה משהו כימי. ראיתי בחור דתי שנעלם בהמון ונחרדתי כי חשבתי שזו חומצה בגלל שזה משהו שמשתמשים בו קהילות קיצוניות בציבור החרדי".
ההפגנה אתמול בי-ם
(צילום: אלי מנדלבאום, גיל יוחנן, Satview)

"זה שרף מאוד והתחלתי לצרוח בטירוף", המשיכה אסטרייכר, "הייתי בטוחה שאיבדתי את הראייה, חשבתי שהלכו לי העיניים. החומר התקשה והעין נשארה סגורה, לא יכולתי לפתוח אותה. כמה אנשים באו ולקחו אותי הצידה סמוך לגן העצמאות, ושם שכבתי על הגדר וצרחתי כי עדיין לא הבנתי מה קורה. ידעתי שזה כוון אליי כי קיבלתי הרבה איומים. מהצד היו כמה חרדים ששמחו לאיד, זה שרף לי את הלב". לאחר מכן הגיע צוות מד"א ופינה אותה לבית החולים שערי צדק.
מריה אסטרייכר הותקפה בהפגנות בבלפורמריה אסטרייכר הותקפה בהפגנות בבלפור
איומים שקיבלה בפייסבוק
למרות שראתה את התוקף ויכולה לתאר אותו, אסטרייכר לא התלוננה במשטרה. "יש לי ניסיון רע ומר עם ההתנהלות של משטרת ישראל, ומניסיון שלי הם היו גוזלים את זמני וגורמים לי עוד יותר סבל, ובסוף היו סוגרים את התיק מחוסר עניין לציבור", טענה.
היא הדגישה כי התקיפה לא תעצור אותה מלהגיע להפגנות, אך מעתה היא תגיע בתפקיד עצמה. "אני כנראה לא אלך עם הדמות להפגנות יותר, כי החיים שלי יותר חשובים מהמסר שאני רוצה להעביר ומאומנות. אני לא אקח את הסיכון הזה יותר בתקופה הקרובה עד שהדברים יירגעו. אני אמשיך להילחם ואבוא להפגנות אבל כמריה, לא כדמות".