שתף קטע נבחר

המפלגות: כבשנו את העיר; ישי: הפסד צורב בי-ם

בדרך לבחירות הכלליות, המקומיות הן מבחן כוח. מי הפגיז? תלוי את מי שואלים. רמון: התחלנו מאפס, לא רע בשביל פעם ראשונה. כבל: העבודה השתלמה. אלי ישי: המהפכה שלנו נמשכת. ורק דבר אחד כולם שוכחים: המועמדים ניסו בעיקר להתנתק מהם

כולם מנצחים - השאלה היא רק איך קוראים את התוצאות. אף שהמועמדים השונים ברשויות ניסו להתנתק מהתנועות הגדולות ולהתמודד ברשימות עצמאיות, מתעקשים במפלגות הגדולות לנצל את התוצאות המקומויות לטובתן. כמעט כל המפלגות פרסמו הבוקר (יום ד') הודעות בהן הן מצהירות באופן חד משמעי: ניצחנו.

 

הבית שלכם - הפתק שלכם: 

 

השר חיים רמון מקדימה סיכם את תוצאות הבחירות ואמר, כי כמעט חמישים ראשי רשויות שנבחרו הם מועמדים מטעם מפלגתו. "זה לא רע בבחירות מוניציפליות ראשונות", הסביר, "התחלנו מאפס. אנשים עמדו למבחן הבוחר, וזה מה שחשוב. בסך הכל יש לנו קרוב לחמישים ראשי רשויות, במקומות קטנים ובינוניים, שזה יוצר תשתית עתידית, זה בעל משמעות".

 

ראש המטה המוניציפלי של קדימה, ח"כ יואל חסון הוסיף, "תנועת קדימה הפכה היום למפלגה הגדולה בשלטון המקומי בישראל. יש

 

למרות דבריו של חסון, גם מזכ"ל העבודה איתן כבל, יצא מרוצה מהמערכה המוניציפלית. "הצלחנו בתקציב קטן להביא לחיזוק כוחנו ולמהפכים בערים רבות", הוא אמר, "העבודה הקשה של אנשי שטח הוכיחה את עצמה, ואני בהחלט מרוצה מהדבר והתוצאות".

 

באופן לא מפתיע גם יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, הסביר כיצד מפלגתו היא המנצחת הגדולה של הבחירות. "ש"ס ממשיכה את המהפכה שהתחילה בשלטון המקומי, ותסתיים בבחירות לכנסת", הוא אמר.

 

לדבריו, "ש"ס כבשה ארבע רשויות מקומיות והכפילה את כוחה פי ארבעה. ש"ס שמרה על ראשות העיר אלעד וכבשה את בית שמש, רכסים ועמנואל. התוצאות הן הבעת אמון מוחלטת בדרכה של ש"ס בשלטון המקומי ולקראת בחירות לכנסת". מנגד, הדגיש ישי כי הכישלון של הציבור החרדי בירושלים הוא "צורב מאוד", ונבע גם מחילוקי דעות בתוך המגזר.

 

בליכוד חשבו, כי דווקא "קדימה" היא המפסידה הגדולה של הבחירות. "קדימה התרסקה לחלוטין ונעלמה מהמפה בעשרות רשויות בישראל", אמר חבר הכנסת מיכאל איתן, "כל מי שהיה אתמול בשטח הראה בבירור איך חברי קדימה החביאו והתביישו בשם קדימה. התוצאות אכן הוכיחו שהם צדקו". איתן הוסיף, "מבדיקת תוצאות הבחירות, בעשרים הרשויות הגדולות בישראל קדימה מיוצגת על ידי שלושה נציגים בלבד, לעומת עשרות נציגים של הליכוד".

 

מפלגת "ישראל ביתנו" פרסמה גם כן הודעת ניצחון. "בבחירות המוניציפאליות מפלגת "ישראל ביתנו" התמודדה ב-47 רשויות מקומיות. המפלגה הצליחה להכפיל כוחה ומעמדה ברשויות המקומיות ברחבי הארץ", נכתב.

 

יו"ר המפלגה, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר לאחר קבלת התוצאות, כי "הדרך הברורה שהציבה ישראל ביתנו בבחירות המוניציפאליות והכפילה את כוחה, תביא להכפלת כוחה של המפלגה בבחירות הכלליות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת. המנצח של ירושלים
צילום: דודי ועקנין
חולדאי. המנצח של תל אביב
צילום: דודו אזולאי
יהב. המנצח של חיפה
צילום: שאול גולן
מאוכזב מירושלים. ישי
צילום: גיל יוחנן
לא רע. רמון
צילום: גלעד קוורלציק
מומלצים