שתף קטע נבחר

צעירי תל אביב דחקו את הגמלאים

בבחירות הקודמות היתה זו סיעת הגמלאים שזכתה להיות הגדולה במועצה, אך הפעם יהיו אלה הצעירים שיתפסו את הכיסאות. בשורות טובות גם לחברי הקהילה ההומו-לסבית ולפעילי זכויות בעלי החיים בעיר

תל אביב אמנם לא החליפה ראש עיר, אבל הצעירים בכרך הגדול בהחלט אמרו את דברם כששלחו מספר לא-מבוטל של נציגים למועצת העיר. אם בבחירות הקודמות היתה זו סיעת הגימלאים החזקה במועצת העיר, הרי שסיפור הבחירות הפעם מתרחש רחוק מאוד ממחוזות בתי האבות ומההצבעות המסורתיות.

 

הבית שלכם - הפתק שלכם: 

 

הניצחון הצעיר שייך בראש ובראשונה לתנועה העירונית "עיר לכולנו", שהצליחה לגרוף יותר מ-20 אלף קולות, שהעניקו לה לה חמישה מנדטים ואת תואר הסיעה הגדולה במועצה (במקביל לסיעתו של ראש העיר חולדאי, תל אביב אחת).  בין

הצעירים שישפיעו מעתה על התנהלות העיר יהיה גם יואב גולדרינג, נציג הקהילה ההומו-לסבית.

 

שרון מלכי, צעירה נוספת מ"עיר לכולנו" שאמורה להיכנס למועצת העיר במסגרת רוטציה, שולחת כבר עכשיו מסר לחולדאי: "זאת הייתה התעוררות מדהימה של אנשים כמונו שהבינו שהם יכולים לקבל ייצוג במועצת העיר. המהפכה שלנו עוד לא הושלמה - כי לא החלפנו ראש עיר, אבל בכל זאת עשינו משהו גדול בעיר. אם חולדאי יקבל את האג'נדה שלנו נשב איתו בקואליציה, אם ימשיך בקו שלו - לא נתבייש לשבת באופוזיציה". 

 

הצלחה נוספת של צעירי העיר היא ההישג של תנועת "רוב העיר", שהוקמה על שלד של בליינים צעירים ובזמן קצר תפסה תאוצה וזכתה בשלושה מנדטים. אם התוצאות יישארו כפי שהן - ולא ישתנו בשל קולות החיילים והסכמי עודפים בין הסיעות - כשחולדאי יישב להרכיב את פאזל הקואליציה, הוא כמעט יהיה חייב לשריין לצעירים תפקיד של סגן ראש עיר.

 

"עד לפני שבוע אף אחד לא חשב עלינו", אמר יניב וייצמן, גם הוא מהקהילה ההומו-לסבית שצפוי להיכנס למועצה מהמקום השלישי. "כולם אמרו שלצעירים לא איכפת, שלא מעניין אותם מה קורה בעיר, אבל הנה הם קמו ויצרו מועצה צעירה, מעודכנת, שיודעת מה קורה בעיר ואיזה צרכים יש לה. זה באמת מרגש".

 

לוייצמן יש סיבה כפולה ומכופלת לשמחה, שכן גם כוחה של הקהילה הגאה התחזק במועצת העיר. לפני כמה שבועות נראה היה שלראשונה מזה 10 שנים לא יהיה נציג לקהילה הגאה במועצה. "זה שאני, יואב מ'עיר לכולנו' ויעל דיין שפועלת למעננו במועצה - זה רגע היסטורי לקהילה", אמר.

 

נבחו כל הדרך לקלפי

אל זרם הדם החדש במועצת העיר השתחלה גם המפלגה שנבחה כל הדרך לקלפי. רשימת "לתת לחיות", שמייצגת את האינטרסים של פעילי זכויות בעלי חיים בעיר, הצליחה גם היא לשלוח למועצת העיר לפחות נציג אחד - ראובן לדיאנסקי.

"אנחנו מחכים לקולות החיילים כדי להבטיח את המנדט השני", אמר. "ההצבעה עבורנו היא מסר כלל ארצי לחברי כנסת, שרים, בתי משפט והציבור בכלל. אני שמח שאנחנו נהיה החלוצים בתחום הזה, ואין לי ספק שבעתיד רק נגדל".

 

לגבי המאוכזבים בבחירות בתל אביב התמונה די ברורה: סיעת הגימלאים חטפה את המכה הקשה ביותר והפכה מהסיעה הגדולה במועצה שאחזה בשישה מנדטים, לסיעה עם ארבעה מנדטים.

 

גם מרצ, שבמועצה הקודמת הייתה עם חמישה נציגים, חטפה מכה קשה ואולי - בעזרת הסכמי עודפים - תצליח להגיע לשלושה מנדטים. בסיעת הליכוד המקומית  מקווים שקולות החיילים יאפשרו להם לפחות לשמור על כוחם, עם 3 מנדטים, וכך גם בסיעת הירוקים שמגרדת את המנדט הרביעי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויצמן. ישפיע מבפנים
צילום: דפנה מקל
מטה דב חנין. הסיעה הגדולה
צילום: ירון ברנר
מומלצים