שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרשיית פרס ספיר הגיעה לסיומה

  מפעל הפיס והסופרים שזכייתם בוטלה הגיעו להסכם פשרה, במסגרתו יקבל אלון חילו 70 אלף שקל והאחרים 45 אלף שקל. בהודעה משותפת שהוציאו הסופרים נכתב: "החלטנו לסיים את הפרשה כדי להתרכז ביצירה"

  פרשיית פרס ספיר, שעוררה סערה בעולם הספרות הישראלי, הגיע היום (ה') לסיומה, עם החלטת הנהלת מפעל הפיס להעניק למועמדים הסופיים פיצוי כספי. במסגרת זו יקבל הסופר אלון חילו, מי שזכה בפרס על ספרו "אחוזת דג'אני", סכום של 70 אלף שקל.

   

  בכך מושך חילו גם את תביעתו כנגד חברי דירקטוריון הפרס. כל אחד מארבעת המועמדים הנוספים: נורית גרץ, אמנון דנקנר, איריס לעאל ורונית מטלון, יקבלו סכום של 45 אלף שקל. כידוע, במקור זוכה הפרס אמור לגרוף לכיסו סכום של 150 אלף שקל וארבעת הפינאליסטים 25 אלף שקל כל אחד.

   

  ההחלטה התקבלה על דעת כל חמשת המועמדים הסופיים לפרס, לאחר שמאז ההחלטה על הביטול התנהלו אי אילו דיונים ונסיונות פשרה  שעלו בתוהו. כמו כן, סופרים אחרים שלא הגיעו לחמשת הסופיים החליטו למשוך את ספריהם.

   

  בהנהלת מפעל הפיס אומרים: "ביטול בחירת הזוכה היה מחויב מבחינת כללי מנהל תקינים, אך יחד עם זאת רצינו לצמצם את הפגיעה בסופרים, לפצות אותם על הזמן שהשקיעו במסגרת האירועים המלווים את הפרס, ולא פחות על עגמת הנפש שנגרמה על לא עוול בכפם.

   

  "אנחנו שמחים שנמצאה הדרך לשביעות רצון הצדדים ונערכים להענקת הפרס בשנה הבאה. תרומתו של פרס ספיר לספרות ולסופרים אינה בת תחליף".

   

  כזכור, פרס ספיר בוטל השנה לאחר פרסום בעיתונות של הליכים לקויים, שכללו ניגודי עניינים של שניים מחברי

  ועדת השיפוט. הליקויים, שחייבו פסילת ההליך, הובילו לביטולו, כמו גם לביטול ההכרזה על חתן הפרס.

   

  חמשת המועמדים החליטו להוציא היום הודעה משותפת בה נכתב: "על מנת לסיים את פרשת הפרס ולהתפנות ליצירה ולכתיבה, החלטנו להסכים להסדר עם מפעל הפיס וקרן ספיר. את הסכום הכספי המירבי מקבל אלון חילו, מתוך הכרה שהוא הנפגע העיקרי בפרשה".

   

  "מצד שני, עוגמת נפש רבה נגרמה גם לכל הזוכים האחרים. אנו מקווים כי מפעל הפיס יעניק בעתיד פרסים לסופרי ישראל וישכיל לעשות זאת בדרך נבונה ואחראית".

   

  עוד על הפרשה

  אריאנה מלמד על החלטת מפעל הפיס

  ניסים קלדרון על הדיון של התקשורת

  מרב יודילוביץ' על מפעל הפיס שצריך לבקש סליחה

   

  לכל כתבות המדור לחצו כאן

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים