שתף קטע נבחר

בחשאי: נתניהו הציג לישי את עסקת ההקפאה

ראש הממשלה נפגש עם שרי ש"ס, אלי ישי ואריאל אטיאס, והציג להם את הסיכומים שהושגו עם האמריקנים, במטרה לשכנע אותם לא לסכל את הקפאת הבנייה. גורמים מדיניים דיווחו על התקדמות בשיחות עם ארה"ב

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר צוות המשא ומתן עם הפלסטינים, עו"ד יצחק מולכו, נפגשו בצהריים (יום ד') עם שרי ש"ס, אלי ישי ואריאל אטיאס, על רקע המאמצים לאשר בקבינט הקפאה נוספת של הבנייה בהתנחלויות.

 

ל-ynet נודע כי נתניהו ועו"ד מולכו הציגו בפני שני השרים את הסיכומים שהושגו עם הממשל האמריקני. השיחה החשאית נועדה לשכנע את חברי הקבינט שלא להתנגד להצעה המתגבשת על הקפאת הבנייה. גורם בכיר אמר ל-ynet כי "יש נקודה רגישה מאוד, שראש הממשלה זקוק לעזרת אנשי ש"ס לפני אישור ההקפאה".

 

בדרך להקפאה שנייה - הכותרות האחרונות ב-ynet:

בימים האחרונים אמר השר ישי כי יסכים להימנע בהצבעה על ההקפאה בקבינט - ובכך לאפשר לראש הממשלה להעביר אותה - בתנאים מסוימים, שיכללו התחייבות אמריקנית כתובה.

 

אתמול נודע כי ההצבעה על ההקפאה מתעכבת בגלל דרישתו של ראש הממשלה לקבל מהאמריקנים התחייבות בכתב על הערבויות שהבטיחו בתמורה לחידוש ההקפאה, ביניהן ההבטחה שמדובר בהקפאה אחרונה של הבנייה. גורמים מדיניים אמרו בצהריים כי חלה התקדמות בשיחות עם ארצות הברית, וכי המגעים נמשכים.


משבר בדרך להקפאה? "הכל כבר מסוכם וסגור" (צילום: AFP)

 

עם זאת, בכירים בממשלה טוענים כי הניסיונות להבליט את המאמץ הישראלי לקבלת מסמך "אינו אלא בגדר ספין, תרגיל של נתניהו בניסיון להראות כמה הוא כביכול נאבק ונלחם. לא יושבים שבע שעות (עם קלינטון) סתם. אלה סיפורים, הכל כבר מסוכם וסגור - וכעת כל צד משחק את החלק שלו".

 

מאמצים לשכנוע הפלסטינים

למחאה נגד ההקפאה הצטרפו גם שרי הליכוד סילבן שלום, משה (בוגי) יעלון ובני בגין, אשר חתמו על מכתב מטעם מועצת יש"ע הקורא לנתניהו שלא לחדש אותה. בשיחה עם ynet, מתח גורם בכיר בהתיישבות ביהודה ושומרון ביקורת חריפה על אנשי הליכוד שלא הצטרפו למחאה: "ביום האחרון מתברר לכולנו מי נאמן לערכי הליכוד ולערכי הארץ

ומי ברגע האמת משתפן ונאלם כולו. לקראת הפריימריז, השרים וחברי הכנסת יודעים לספר כמה הם נלחמים עבור ארץ ישראל, אבל כשהם מתבקשים ברגע גורלי להביע עמדה - הברכיים שלהם רועדות".

 

בתוך כך, נפגש היום הנשיא הפלסטיני אבו מאזן עם דיוויד הייל, עוזרו של השליח האמריקני ג'ורג' מיטשל. דובר הנשיאות הפלסטינית, נביל אבו-רודינה, מסר כי עדיין אין הסכם על חידוש המשא ומתן הישיר, אך המגעים בין הרשות לאמריקנים ימשיכו.

 

אבו-רודינה ציין כי לפלסטינים יש שאלות רבות וכי לאמריקנים עדיין אין עמדה רשמית לגבי ההבנות עם ישראל על חידוש ההקפאה. ל-ynet נודע כי האמריקנים ביקשו מהפלסטינים לחזור למשא ומתן ולא להתנות זאת בהפסקה מוחלטת של הבנייה, תוך התחייבות אמריקנית למשא ומתן רציני שיתחיל בסוגיית הגבולות, שתקבע גם את היקף הבנייה בהתנחלויות.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו עלי ואקד ויאיר אלטמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה נתניהו
צילום: שלום בר טל
אלי ישי. ישתכנע?
צילום: גיל יוחנן
ממשיך במגעים עם ארה"ב. אבו מאזן
צילום: רויטרס
מומלצים