שתף קטע נבחר

הרב ליאור לרב יעקב יוסף: "אל תישבר מהרדיפה"

רבה של קריית ארבע התקשר לבנו של הרב עובדיה יוסף ובירך אותו לאור "העמידה האיתנה על אמירת דעת תורה, ללא מורא". מחר תתקיים בירושלים עצרת ענק בקריאה "לעצור את המסע הפוליטי והמתנשא של סתימת הפיות"

רבה של קריית ארבע, הרב דב ליאור, התקשר אחר הצהריים (יום א') לרב יעקב יוסף, שעוכב לחקירה בעניין ההסכמה שהעניק לספר "תורת המלך" וביקש לחזק את ידיו. הרב ליאור - שנעצר אף הוא נוכח ההסכמה שהעניק לספר - קרא לבנו של הרב עובדיה יוסף ש"לא להיחלש ולא להישבר מהרדיפה המבוצעת בימים אלו על-ידי הפרקליטות ומערכת המשפט".

 

הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

 

בשיחה בין השניים בירך הרב ליאור את הרב יוסף על "העמידה האיתנה על אמירת דעת תורה, ללא מורא". 

 

גם הרב זלמן מלמד, שיחד עם הרב ליאור נחשב לבכיר רבני הימין, שיגר ברכות לרב יוסף הבן: "אשריך שנתפסת על דברי תורה. לא כולם זוכים לזה. אי אפשר לעצור ולמנוע מתלמידי חכמים לומר דברי תורה.

 

"תורה היא המוסר הנכון, היא היִשרוּת הנכונה, היא המכוונת אותנו. איש לא יוכל למנוע מתלמידי חכמים להביע את דעתם, ולקבוע על-פי דעתם מה ההלכה בכל דבר ודבר בתורה... איך אפשר שבמדינה שלנו, מדינת ישראל, יבוא מישהו ויעצור רב על מה שהוא קבע בדברי תורה? זה לא אפשרי!"

 

עצרת ענק - נאמנים לתורה

הרב ליאור והרב יוסף ישתתפו מחר בעצרת גדולה מול בית משפט העליון בירושלים. לדברי המארגנים, אלפים צפויים להשתתף בעצרת, וכ-100 אוטובוסים כבר הוזמנו כדי להסיע פעילים מרחבי

הארץ. מטרת העצרת היא "להעלות על נס את מקומו הקיומי של לימוד תורה, ואת הנאמנות והכבוד ללומדי תורה ולגדוליה".

 

בעצרת יקראו הרבנים והמארגנים למערכת המשפט "לעצור את המסע הפוליטי והמתנשא של סתימת הפיות", כפי שלדבריהם בא לידי ביטוי במעצר הרב ליאור והרב יוסף, וחקירתם על נתינת ה"הסכמה" לספר "תורת המלך".

 

לדברי המארגנים, על הקריאה להשתתף באירוע חתמו הרב חיים דרוקמן ורשימה ארוכה של רבנים המזוהים עם הימין, בהם: הרב שמואל אליהו, הרב אליקים לבנון, הרב זלמן ברוך מלמד, הרב יהושע שפירא, הרב נחום רבינוביץ' ועוד עשרות רבנים ואנשי ציבור נוספים.

 

חקירה קצרה - ושחרור

הבוקר עצרו שוטרי היאחב"ל את הרב יעקב יוסף בחשד להסתה, בעקבות הסכמה שנתן לספר "תורת המלך", הדן - בין

היתר - בהלכות

הריגת גוי בעת מלחמה. הוא שוחרר לאחר חקירה שארכה פחות מחצי שעה, בערבות של 5,000 שקל. בחקירתו סירב הרב לשתף פעולה עם החוקרים.

 

למעצרו של הרב יוסף קדם מעצר של הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע וראש הישיבה, לפני כשבוע. הרבנים ליאור ויוסף נקראו בעבר לחקירה בפרשת "תורת המלך", אך סירבו להתייצב.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב דב ליאור. חיזק
צילום: גיל יוחנן
הרב יעקב יוסף. יצא מחוזק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים