שתף קטע נבחר

המשטרה הצהובה

אין לטעמי דבר מעורר בחילה יותר מן המפל הבלתי פוסק של הדלפות ממעמקי חקירת מרגלית צנעני. וזה עובד. העיתונאים אוכלים כפודלים ובית המשפט מצטרף לחגיגה

היחידה הארצית לחקירות כלכליות יאל"כ (או יחידת עאלכ בלשון העם), שבראשה עומד סגן-ניצב אבי נוימן, הצטרפה לפני פחות משנה לשלל יחידות המשטרה הנושאות ראשי תיבות משרות אימה המתחילות באותיות י"א ("יחידה ארצית", או "יש אלוהים") יאחב"ל (יחידה ארצית לחקירות בינלאומית), יאח"ה (יחידה ארצית לחקירות הונאה), יאח"ס (יחידה ארצית לחקירת סוהרים).

 

ממש כמו באמריקה, שלכל זן של פשע מוקדשת יחידה פדרלית (ארצית) מיוחדת, DEA (סמים ומזון) FBI ורבות אחרות. אך מה נעשה שהפשע בישראל דל וחסר השראה? היחידה הארצית - הפדרלית - מכסה טריטוריה מבאר שבע לנתניה, שהיא בקושי מחוז לשריף טקסני שיש לו שני סגנים, 30 שוטרים ומשמר אזרחי, בחגורתו תקוע אקדח ועל ראשו מגבעת מקש משובח. ואילו דומרני, מולנר, אברג'יל הם הרעים היושבים בפאב המקומי ומדי פעם יורים זה בזה בתוך כדי ויכוח על מלצרית חשופת שוקיים.

 

עוד בערוץ הדעות :

  

אז אם אין פשע, יש שדרות מדיסון, וראשי היחידות הופכים לדן דרייפרים בנעלי נייק ובג'ינס חיקוי לוויס'. טקטיקת הפרסום העצמי היא אחת ויחידה: הדלפות מכוונות המנפחות כל פרשה שולית לשערורייה בינלאומית. כך יאה ליחידה הארצית? אין לטעמי דבר מעורר בחילה יותר מן המפל הבלתי פוסק של הדלפות מכיוון יחידת העילית ממעמקי חדרי החקירות, מתיקי המודיעין: השערות פרועות שעולות יורדות, צנעני נפגשה עם דומרני, פנתה לאחד מאנשי מולנר, היטתה תוצאות כוכב נולד, נכנסו לחשבון הבנק שלה, האזינו לה בסתר, העבירו "דברים מעניינים לרשות המיסים".

 

הו, הבחורים המצויינים של אבי נוימן, הו השוטרים האמיצים שרדפו אחרי מרגלית צנעני בשבילי הנגב הצחיחים עד להפגנת המחאה, בבאר שבע המשולה בדמיונם הפרוע של הגברים של נוימן לפחות לליטל רוק במדינת ארקנסו. האבק היתמר, הסוסים צנפו והזמרת החביבה נצפתה מתחבקת עם אמרגנה הנסחט, מכשיר הטלגרף בחדרו של אבי נוימן פלט סרט נייר, "היעד נתפס", העצורה עקודה בחדרי החקירות, חסרת אונים, חסרת קול.

 

פרקליטה הסימפטי, הלבוש בחום הזה בחליפה ועניבה מתרוצץ סביבה וסביב אנשי המשטרה וממלמל קלישאות חבוטות ושרוטות כמו חגורת השריף של ליטל רוק: מרשתי חפה מפשע, והשוטרים מדליפים לכל מי שרוצה לשמוע כמו השיכור המקומי אחרי חצי בקבוק של ג'ק דניאלס.

 

וזה עובד. ועוד איך זה עובד. בית משפט השלום עוצר ל-9 ימים שזו בדרך כלל המנה לרוצח סדרתי, ובית המשפט המחוזי, שצמצם את המעצר ל-6 לא פחות לא שפויים, גם הוא מצטרף אל החגיגה (התימנית?) והשוטרים שכבר ננזפו בשל הדלפות מגמתיות ושיקריות באין ספור פרשיות קודמות ממשיכים להדליף ולפטם את העיתונאים האוכלים מכף ידם כפודלים משטרתיים. כי אחרת איך יצדיקו הגברים של נוימן את הקידומת "יש אלוהים" בשם היחידה שלהם?

 

תושבי הדרום מוזמנים להציע טורי דעה על ההסלמה: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השערות פרועות. מרגול בבית המשפט
צילום: בייגל
מומלצים