שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תג מחיר באנדרטת רבין: "לשחרר את יגאל עמיר"
  פעולת תגמול ראשונה בעקבות אישור העסקה לשחרור שליט? שבואל סחיווסחורדר, שאיבד את הוריו בפיגוע ב"סבארו", חשוד שריסס "תג מחיר" ושפך צבע לבן על יד הזיכרון ליצחק רבין בתל-אביב. למאבטח שעצר אותו אמר: "רצחו לי את המשפחה". בהמשך היום הוא צפוי להשתחרר

  האתר שהפך למזוהה ביותר עם ראש הממשלה שנרצח הפך לאתר "תג מחיר" - במה שנראה כפעולת התגמול הראשונה בעקבות אישור עסקת שליט. האנדרטה לזכר יצחק רבין בתל-אביב הושחתה הלילה (יום ו'), ורוססו עליה כתובות "תג מחיר" ו-"לשחרר את יגאל עמיר". עדי ראייה דיווחו כי העבריין ששפך צבע לבן נעצר על ידי מאבטחים של העירייה, ומאוחר יותר נלקח לחקירת משטרה. החשוד הוא שבואל סחיווסחורדר, בן 27 מגבעת שמואל, שהוריו נרצחו בפיגוע ב"סבארו" בירושלים. הוא הועבר לחקירה בתחנת לב תל-אביב ובהמשך היום צפוי להשתחרר ממעצר.

   

  הלילה, זמן קצר לאחר השחתת האנדרטה לזכר רבין

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ממשטרת תל-אביב נמסר כי החשוד בן 27 מגבעת שמואל. הוא הודה בחקירתו שביצע את המעשה "על רקע אידיאולוגי", כך לפי הודעת המשטרה. הבוקר הגיעו למקום עובדי עיריית תל-אביב וניקו את הצבע האנדרטה ומחקו את הכתובות שרוססו על הקיר הסמוך. 

   

  "תג מחיר" בסגול, צבע לבן על יד הזיכרון (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
  "תג מחיר" בסגול, צבע לבן על יד הזיכרון(צילום: בן קלמר)

    

  האנדרטה בבוקר שאחרי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  האנדרטה בבוקר שאחרי (צילום: מוטי קמחי)

   

  שוטפים את שרידי מסע הנקמה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  שוטפים את שרידי מסע הנקמה (צילום: מוטי קמחי)

   

  תג מחיר, מכת מדינה: כותרות אחרונות

   

  הלילה: הכתובות על קיר בניין העירייה (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
  הלילה: הכתובות על קיר בניין העירייה(צילום: בן קלמר)

   

  מעשה נקם על עסקת שליט. הבוקר ליד האנדרטה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  מעשה נקם על עסקת שליט. הבוקר ליד האנדרטה (צילום: מוטי קמחי)

   

  האנדרטה בכיכר רבין, שם נרצח ראש הממשלה ב-4 בנובמבר 1995, הפכה ליעד נוסף לוונדליזם. החשוד שפך צבע לבן על האבנים ועל השלט "כאן נרצח יצחק רבין". כתובת תג מחיר בסגול רוססה על המסגרת השחורה שמסביב לאבנים, ועל קירות בניין העירייה הסמוך נכתב "לשחרר את יגאל עמיר".

    

  נדב, עד ראייה שעבר בכיכר רבין, הבחין בצעיר משחית את האנדרטה. "התחלתי לחצות את הצומת לכיוונו, בדיוק כשסיים לכתוב ולשפוך צבע לבן. מאבטח של העירייה יצא לכיוונו ורדף אחריו. הצעיר נכנס למונית והוצא ממנה בכוח". לדברי עד הראייה, המאבטח שאל את החשוד "למה עשית את זה", וזה השיב: "אתה לא יודע מי אני, רצחו לי את המשפחה".

   

  כל הדיווחים על עסקת שליט - בעמוד מיוחד 

   

  מרכז רבין גינה והוקיע את הפגיעה באתר, "המהווה סמל וזיכרון לרציחתו של יצחק רבין, ראש הממשלה ז"ל. אנדרטה, שהפכה ברבות השנים לאחד מאתרי המורשת, הזיכרון והפקת הלקחים של החברה הישראלית". מרכז רבין בירך על אישור העסקה להחזרתו של גלעד שליט, "ורואה בשחרורו מחובתה של מדינת ישראל לחייליה". 

   

  במסגרת העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט, שהחלק הראשון שלה אמור להתבצע ביום שלישי, ישוחרר 1,027 אסירים פלסטינים, מהם 280 אסירי עולם.  

   

  בתחילת החודש הועלה באש מסגד בטובא-זנגריה שבצפון, ורוססו במקום כתובות "תג מחיר", "נקמה" ו-"פלמר" - שמם של האב ובנו שנרצחו בפיגוע ליד קריית ארבע. הנשיא שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו גינו בתוקף את הוונדליזם, אבל הכתובות המשיכו להופיע. ביום כיפור נותצו קברי מוסלמים ונוצרים ביפו, עליהם נכתב "תג מחיר". זמן קצר לאחר מכן אותרו כתובות "מוות לערבים" גם בבת-ים, שם גם רוסס "מכבי חיפה לא רוצה ערבים בקבוצה".

   

  Read this article in English

   

  בהכנת הידיעה השתתף רועי ענתבי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האנדרטה הושחתה. הלילה בתל-אביב
  צילום: בן קלמר
  החשוד פעל "על רקע אידיאולוגי"
  צילום: מוטי קמחי
  הבוקר מנקים את אזור האנדרטה
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים