שתף קטע נבחר

הרב לבנון: "בעתיד תהיה פה מדינת הלכה"

רבה של אלון מורה, הרב אליקים לבנון, חי על ראש הר בשומרון - ומסתכל אל העתיד. שם, אין פורום תקנה ואין אוהלים ברוטשילד - אבל יש מלך ויש מדינת הלכה. "זה תהליך שאולי הנכדים שלי יראו, אבל החברה הישראלית לא צריכה לחשוש מזה"

הרב אליקים לבנון גר אלון מורה, על רכס הר בגובה של יותר מ-700 מטר, משקיף על נוף עוצר נשימה שכולל את בקעת הירדן, הרי גלעד, הר גריזים והר עיבל. 

  

עוד ב"אורות ":

 

אלעזר שטורם נפגש עם הרב לבנון על פסגת ההר, שבציבור הישראלי יש הרואים בו שטח שאמור להיות בעתיד חלק ממדינה פלסטינית. אבל הרב לבנון, ראש ישיבת ברכת יוסף ורב אזור השומרון, מבהיר שבכל מקרה אין בכוונת תושבי המקום לעזוב את ההר. 

 

לדברי הרב, עדיין לא הגיע הזמן לצורת שלטון אחרת בישראל, אבל מלך על ישראל עוד בוא יבוא, וכמוהו מדינת הלכה בגבולות ארץ ישראל. "המגמה שלי שאנשים יימשכו לטוב, בלי כפייה", הוא מבהיר, "כשאנשים יראו דרך חיים אחרת, הם ימשכו כמו פרפרים לאור. זה תהליך שאולי הנכדים שלי יזכו לראות. אבל החברה הישראלית לא צריכה לחשוש מזה".

 

החברה הישראלית שהפגינה בקיץ באוהלים לא הרשימה אותו. "אלה אוהלים טיפשיים", הוא אומר, "זה לא נעשה לשם שמיים, אלא כדי לצבור הון פוליטי". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לשיחה על ראש ההר.

 

 

אורות
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אליקים לבנון
צילום: אורות
מומלצים