שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המתנחלים הודפים את הביקורת: ברק פירומן
  ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, מפנה אצבע מאשימה לשר הביטחון, ש"ניסה ליצור מחטף מכוער של הרס בתים". גורם מקרב המתנחלים מזהיר בעקבות ההתפרעות: "הגינויים לא יעזרו, רק יחריפו את התגובות"

  ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, תקף היום (ג') את שר הביטחון בעקבות התפרעויות המתנחלים במחנה אפרים: "לצערי, אהוד ברק נהג אתמול כפירומן והבעיר את השטח בכוונת מכוון. על אף המגעים המתקדמים לפתרון הסוגיה ברמת גלעד בדרכי שלום, ניסה ליצור מחטף מכוער של הרס בתים".

   

  מסיקה שוחח בטלפון עם מח"ט אפרים והביע את צערו על ניסיון הפגיעה בו: "אני קורא מלב אוהב לבני הנוער לא להיגרר למעשים אסורים גם בזמנים קשים אלה. צה"ל הוא בשר מבשרנו ואנו אוהבים את החיילים והמפקדים".

   

  התרת רסן בשומרון - כל הדיווחים:

  מתנחלים פצעו את מח"ט אפרים ופרצו לבסיס

  נתניהו: לפעול נגד המתפרעים; לבני: אתה אשם

  השר מרידור: אם פלסטינים היו מתפרעים כך?

  ראש הממשלה זימן דיון דחוף בעקבות ההתפרעויות

   

  גורם מקרב המתנחלים שהיו הלילה בשטח תיאר את המתפרעים כ"נוער טוב שמחר ישרת בקרבי". כ-300 איש, חלקם רעולי פנים, התפרעו בכביש 55 סמוך למאחז רמת גלעד, בעקבות חשש שיפונה. "הם באו לחזק את רמת גלעד, אבל העניינים יצאו משליטה בגלל שניסו למתן אותם". לדבריו, "אין טעם לגנות אותם, זה רק מגביר את התסכול".

   

  צבע ששפכו המתפרעים על ג'יפ הסמח"ט (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
  צבע ששפכו המתפרעים על ג'יפ הסמח"ט(צילום: יואב זיתון)
   

  פעילי הימין חסמו את הכביש, יידו אבנים לעבר כלי רכב פלסטיניים ואף תקפו את רכבו של מפקד חטיבת אפרים. הם השליכו אבנים לתוך ג'יפ שבו נסע הקצין וכך פצעו אותו ואת סגנו באורח קל מאוד. באירוע נוסף פרצו כ-50 פעילים לבסיס מפקדת החטיבה המרחבית אפרים, במחאה על פינויים המתוכנן של מאחזים. הם הבעירו צמיגים, יידו בקבוקי צבע ואבנים וגרמו נזק לכלי רכב. צעיר תושב ההתנחלות בית אל נעצר, והמשטרה ממשיכה לחקור את האירוע.  

   

  "לא תקין מה שעשו למח"ט" 

  לדברי הגורם, "הנוער הזה, הורסים לו את הבתים, רוצחים לו את ההורים - והוא מתנגד, זה ספונטני ולא מאורגן. במקום שיתמכו בו, מגנים אותו וקוראים לזה טרור יהודי. הנוער הזה הוא נוער טוב, מחר הוא בשירות קרבי".

   

  הוא סיפר ש"היה בלגן גדול, הגיעו מלא חבר'ה, רובם צעירים אבל גם כ-100 מבוגרים. הנוער הזה יוצא לרחובות כי פעם אחר פעם עושים לו עוול". לדבריו, אין טעם לגנות אותם, "זה רק מגביר את התסכול. זה כמו שאבא של נאנסת יבקש ממנה להשלים עם המצב. זה פשוט לא יקרה".

   

  לדבריו, גם הלחץ המופעל על רבנים לגנות את המעשים, לא יביא לשינוי. "הרבנים מגנים? אז מה? זה מפסיק? זה רק מתרחב. הצבא בא להרוס בתים של יהודים והנוער הזה רוצה למנוע זאת". הוא קרא "לקיים דיון ציבורי אמיתי על מה שקורה. אם הציבור שלנו הגיע למצב הזה צריך לעשות בדיקה", ואף הקביל את

  המצב לאירועי מנהרת הכותל של שנת 1996: "כשערבים עשו בלאגן באירועי המנהרה לא אמרו שהם ונדליסטים. הקימו ועדת חקירה ממלכתית. רק את הציבור שלנו לא מבינים".

   

  עם זאת, גינה הגורם את הפגיעה במח"ט אפרים, אל"מ רן כהנא. "מה שעשו למח"ט - לא תקין. הוא בחור טוב ומח"ט ראוי, ואגב, לפי מה שאני יודע לא קרה לו כלום. זה הסמח"ט שקיבל אבן ברגל ונפגע בקטנה".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חטיבת אפרים לאחר ארועי הלילה
  צילום: יואב זיתון
  מח"ט אפרים, אל"מ רן כהנא
  צילום: מור גל, "במחנה"
  רמת גלעד. "יצאו משליטה"
  צילום: AFP
  מומלצים