שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ד"ר אלי ומיסטר ישי: מי מחבל בגיוס חרדים
  לרגע נראה היה שאלי ישי מתכוון באמת ובתמים לסייע לאלפים מבוחריו, החפצים להתגייס ולצאת לשוק העבודה. אם זה לא יקרה, אל תאשימו את צה"ל - אלא את ישי וחבריו שמנותקים מבוחריהם, ומעוניינים לשמר את בידודה של החברה החרדית

  סוגיית גיוס בני הישיבות זוכה לאחרונה לחידוש מרענן: הטיעון הוותיק שתלמידי הישיבות הם חלק בלתי נפרד מכוחות ההגנה של העם בישראל כמעט ונזנח, ובמקומו הופיע טיעון חדש: "צה"ל בכלל לא רוצה לגייס את החרדים". המשווק הראשי של הטיעון החדש הוא סגן ראש הממשלה ויו"ר ש"ס, אלי ישי.

   

   

  עוד בערוץ היהדות  - קראו:

   

  כניסתה של "קדימה" לממשלת האחדות תחת הדגל של "שוויון בנטל", גרמה לשר ישי להכריז תחת כל מיקרופון רענן שאם צה"ל רוצה, הוא יכול כבר היום לגייס חרדים. לדבריו, אלפי חרדים מתדפקים על דלתות השירות הצבאי, אך צה"ל מסרב לגייס אותם.

   

  מהנתונים שהציג ומלהט הדברים השתכנעתי שכעת – בסיועה של ועדת פלסנר – הוא מתכונן להפשיל שרוולים ולטפל בבעיית גיוסם של החרדים. שהרי מדבריו עולה כי המשוואה פשוטה: החילונים רוצים שהחרדים יתגייסו, החרדים רוצים להתגייס, ורק כמה גורמים בצה"ל מונעים מהרצון המשותף של שני הצדדים לצאת אל הפועל.

   

  אבל אתמול הודיע אלי ישי שמפלגתו מחרימה את ועדת פלסנר, כיוון ש"לומדי התורה אינם עומדים למשא ומתן על מכסות, ועל זכותם הבסיסית להגות בלימוד התורה", כדבריו. בין אם ש"ס חפצה רק ביישור קו עם "יהדות התורה", ובין אם ש"ס ו"יהדות התורה" יקחו חלק בוועדה או שלא - הוועדה תגיש את מסקנותיה עד התאריך שנקבע בחוק. כעת נותר לראות מה יעלה בגורלם של אותם אלפי חרדים שרק מבקשים לשרת, ואילו צה"ל מונע זאת מהם.

   

  אלי ישי צודק. בערך

  אם אלי ישי מתיימר לשמש כנציג הציבור החרדי, למה הוא מתעלם מהרצון של אלפים מבוחריו? שיישב בוועדה ויפעיל את כל כובד משקלו, על מנת שצה"ל יסכים לגייס לשורותיו את האלפים שהוא מדבר עליהם, ולו כדי לשרת את בוחריו.

   

  אבל האמת היא שאין חדש תחת השמש. בטיעון הנוכחי כמו בטיעונים הקודמים, אין ניסיון לפתור את בעיית הגיוס.

  אז מה השתנה? הרצון של אלי ישי לצאת טוב גם בעיניי הציבור הישראלי.

   

  תאמינו או לא, אלי ישי צודק: אכן רבים מאוד בציבוריות החרדית רוצים להתגייס, הם גם רוצים להשתלב בשוק העבודה. אבל לא צה"ל מונע מהם להגיש את חלומה של החברה הישראלית - אלא אלי ישי וחבריו לעסקונה החרדית, המנותקת מקהל בוחריה.

   

  הפוליטיקאים החרדים מעדיפים שהציבור לא יבוא במגע עם העולם שבחוץ, כדי שיישאר נאמן למפלגות ולעסקנים החרדים. אבל את זה, כמובן, לא תשמעו מאלי ישי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  למי באמת אכפת מהצעיר החרדי?
  צילום: רויטרס
  אלי ישי
  צילום: גור דותן
  מומלצים