שתף קטע נבחר

הרב שטיינמן: הגויים - גנבים וחסרי שכל

בכנס לקראת שבועות אמר הרב, ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, כי העולם נברא למען לומדי התורה: "יש שמונה מיליארדים אנשים בעולם. ומה הם כולם, רוצחים, גנבים אנשים בלי שכל"

הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, התבטא בחריפות נגד אומות העולם. בדברים שנשא בכנס בבית שמש לקראת חג שבועות - חג מתן תורה - הדגיש הרב את חשיבותה של התורה, ואמר כי העולם נברא עבור הצדיקים שלומדים ומקיימים אותה.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

דברי הרב בכנס פורסמו במלואם בעיתון החרדי "יתד נאמן", שם צוטט כאומר על מי שאינם יהודים: "יש שמונה מיליארדים אנשים בעולם. ומה הם כולם, רוצחים, גנבים אנשים בלי שכל. זה הכל נמצא, אבל מי התכלית של העולם, וכי הקדוש-ברוך-הוא ברא את העולם בשביל הרוצחים האלה? בשביל הרשעים האלה?"

 

הרב שטיינמן, שממלא את מקומו של הרב יוסף שלום אלישיב כסמכות הרוחנית עבור ניצגי הליטאים ויהדות התורה, חזר בהמשך דבריו וטען כנגד העולם: "לגויים אין שום שייכות עם תורה. אומות העולם אין להם שום דבר, לא ביטחון (=אמונה) ולא שום מידה טובה".

 

עיקר דבריו של הרב שטיינמן עסקו בחשיבותה של התורה והשפעתה על חיי היום-יום וחינוך הילדים. הרב הדגיש כי "מי שלא לומד תורה, הוא לא מקיים את המצוות. אם הוא לא לומד תורה זה חורבן, חורבן שלו ושל העולם...

 

"וזה אנחנו צריכים לשאוף, לראות שכל הילדים, כל הדורות שלנו, להכניס את הבן

ללמוד תורה... כל אחד ואחד שרוצה לראות נחת מהילדים, שיראה שילמדו תורה. אם לא תורה, יהיה עם הארץ וגם נחת לא יהיה ממנו. אפילו אם יהיה לו כסף. וכיז זו התכלית? כסף! האם לוקחים כסף לקבר? אין דבר כזה, ומה יש כן בקבר - תורה".

 

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה לדברים: "מדהים ומקומם לשמוע את ההתבטאות מלאת השנאה נגד כמעט כל המין האנושי. שוב חושף הרב שטיינמן את העובדה שאגדת המתינות שלו היתה במקרה הטוב מופרכת, ובמקרה הרע מעשה הונאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב שטיינמן. אמירות חריפות
צילום: חיים צח
מומלצים