שתף קטע נבחר

בקרוב: תוכלו להירשם לנישואים איפה שתרצו

הצעת חוק אזורי רישום נישואים, שנודעה גם בכינוי "חוק צהר" - עברה הערב בקריאה ראשונה, ומקרבת את סופו של מונופול רישום הנישואים של הרבנות. החוק המהפכני יחייב את השר לשירותי דת להקים מאגר ממוחשב כלל ארצי

חצי שנה לאחר שעבר לכנסת, עבר הערב (ב') חוק אזורי רישום נישואים – שנודע בכינוי "חוק צהר" – בקריאה ראשונה. המשמעות, לאחר שיאושר גם בקריאה שנייה ושלישית: סוף למונופול הרישום לנישואין של הרבנות הראשית, ופתיחת אזורי הרישום בכל מקום בארץ.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת עתניאל שנלר ("קדימה") ופאינה קירשנבאום ("ישראל ביתנו"), והוא אושר הערב לאחר קרב ממושך מול הסיעות החרדיות, שהגיע לשיאו בדיון סוער הערב. החוק המהפכני מטיל על השר לשירותי דת, יעקב מרגי (ש"ס), להקים מאגר ממוחשב, בו ירשמו כל פרטי הנישואים והגירושים, והמעמד האישי ככלל, של כל אדם המבקש להירשם. כך יוכלו אנשים להירשם לנישואים ללא חשש רמאות בכל מקום בארץ.

 

מקווים לסייע גם בגיור

בנוסף החוק עתיד למנוע ביטולי גיור, ולצמצם משמעותית את תופעת "נישואי קפריסין". הצעת החוק זכתה לכינוי "חוק צהר" לאחר

שהרבנות הראשית והמשרד לשירותי דת חדלו לספק לעמותה תעודות נישואין לרישום מתחתנים, בטענה כי ב"צהר" רושמים לנישואין שלא כחוק, מחוץ לרבנות המקומית, כפי שנחשף לראשונה ב-ynet.

 

"השילוב בין הפתיחות והקלות הביורוקרטית ברישום הנישואים, לצד השמירה על ההלכה היהודית - היא פריצת דרך ביחסים שבין ערכי החברה הישראלית המערבית והמודרנית - לבין ערכי המסורת וההלכה היהודית", אמר בתגובה ח"כ שנלר.

 

יו"ר "צהר" ורבה של שהם, הרב דוד סתיו, ביקש להודות לחברי הכנסת שתמכו בחוק, ובעיקר ליוזמיו. בעמותה מבטיחים לעשות ככל שניתן על מנת לזרז את החקיקה בקריאה שנייה ושלישית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיבלו הכשר רשמי. רבני "צהר"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים