שתף קטע נבחר

פרס: גרמניה מחויבת להגן על הזכות לבצע מילה

נשיא המדינה מתגייס לפתרון משבר המילה: במכתב ששלח לנשיא גרמניה, כותב פרס כי ברית המילה היא "נדבך מרכזי בזהות של עמנו במשך אלפי שנים". הוא הביע תקווה כי גרמניה "תישאר מחויבת לשמירה על זכותה של הקהילה היהודית"

אחרי הרבנים הראשיים בהווה ובעבר – גם נשיא המדינה מתערב במשבר המילה : באיגרת ששלח לנשיא גרמניה, הדגיש הנשיא את חשיבות המצווה במסורת היהודית, והביע תקווה לפתרון מהיר של הסוגיה שמטלטלת את הקהילה היהודית המקומית והבינלאומית.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

במכתב שכתב לנשיא יואכים גאוק, מדגיש פרס כי "ברית המילה היא מנהג יהודי אשר מהווה נדבך מרכזי בזהות היהודית של עמנו במשך אלפי שנים, ומאפיין את העם היהודי עוד מהדיבר הראשון שנתן אלוהים לאברהם אבינו".

 

עוד הוסיף פרס, כי הוא "סמוך ובטוח כי גרמניה, באמצעות שמירה על ערכיה, תישאר מחויבת לשמירה ולהגנה על זכותה של הקהילה היהודית בגרמניה, לממש את מסורת הדת היהודית בחופשיות".

 

דרישה: לעגן את המילה בחקיקה

מכתבו של פרס בא בעקבות ההחרפה במשבר המילה בגרמניה, לאחר שהשבוע הוגשה תביעה נגד המוהל ורבה של העיר הוף, דוד גולדברג, בגין "פגיעה גופנית" בתינוקות.

 

מוקדם יותר היום (ה') הודיעה שרת המשפטים הגרמנית, סבינה לויטיסר-שנרברגר, כי תגיש בתוך שבוע ימים הצעת חוק שמבטיחה את המשך קיום ברית המילה במדינה, זאת לאחר שמשלחת רבנים ובראשם הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, דנו בעניין עם גורמי ממשל גרמנים, במטרה לעגן את המילה בחקיקה. ההערכה היא כי המוהלים יידרשו לעבור השתלמות רפואית, כאשר בגרמניה נשמעות דרישות לבצע את הטקס בהרדמה, דבר שאינו מקובל על הרבנים.

 

גם הרב הראשי לשעבר, ישראל מאיר לאו, תקף בחריפות רבה את הגרמנים על ההתנגדות לעריכת ברית מילה במדינתם, בעקבות קביעת בית המשפט בקלן כי מילה לא רפואית היא "התערבות חמורה ובלתי הפיכה בשלמות הגוף האנושי".

 

"זה דבר מדהים שדוברי הגרמנית מגלים רגישות לבכי תינוק ולהטפת דמו, אני לא ראית את זה בילדותי", אמר בציניות גלויה, בראיון לרדיו "קול ברמה". "הילד היהודי - דמו היה הפקר, חייו היו נתונים למרמס כל מגף של גסטאפו, ועשרות המיליונים של העם הגרמני או שיתפו פעולה או עמדו מנגד".

 

  • בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הברית - "נדבך מרכזי בזהות היהודית ". פרס עם מרקל
צילום: גיל יוחנן
כתב אישום בעוון ברית מילה. הרב דוד גולדברג
מומלצים