שתף קטע נבחר

פרס: התחלת הזרמת הגז בשבת הייתה שגיאה

בביקור המסורתי אצל הרבנים הראשיים, יצא הנשיא פרס נגד השקת מאגר הגז הטבעי "תמר" בשבת: "זו שגיאה. לא יודע למה עשו כך". על רקע סוגיית גיוס החרדים, אמר הנשיא: "יש לשמור על התורה, כדי שהיא תשמור עלינו"

נשיא המדינה, שמעון פרס, אמר כי התחלת הזרמת הגז הטבעי אתמול בשבת הייתה טעות. במהלך ביקור החג המסורתי בבתיהם של הרב עובדיה יוסף והרבנים הראשיים, נשאל הנשיא על ידי כלי תקשורת חרדיים, אם נכון היה להתחיל את הזרמת הגז אתמול ממאגר "תמר". "לפי דעתי לא. זו שגיאה. לא יודע למה עשו כך", השיב הנשיא פרס.

 

<< פסח בארץ ובעולם - גם בפייסבוק שלנו. כנסו  >>

 

 

לצד זאת, שיבח הנשיא את יצחק תשובה, הבעלים של קבוצת דלק, על "יוזמתו, עקשנותו ומעופו", שהביאו בידו למצוא חברה אמריקאית לקידוחים, בשעה ש"אף אחד לא התלהב לחפור פה". הנשיא הביע תקווה שגם פרוייקט תעלת הימים יצא כך לפועל.

 

לא יודע למה עשו כך". הנשיא פרס והרב הראשי עמאר (צילום: דוברות בית הנשיא) (צילום: דוברות בית הנשיא)
לא יודע למה עשו כך". הנשיא פרס והרב הראשי עמאר(צילום: דוברות בית הנשיא)

 

"העולם היהודי תמיד העדיף ערכים על פני נכסים, אבל עכשיו יש לנו גם נכסים, וצריך להשקיע אותם בערכים - בלימוד תורה, בצמצום הפערים החברתיים ובחינוך. הלוואי שזה יעזור לנו להיפטר מהעוני", אמר הנשיא לרב עמאר בהתייחסו עוד למאגר הגז הטבעי "תמר".

 

לשמור על התורה

כשהוא מלווה בידידו, רב הכותל והמקומות הקדושים שמואל רבינוביץ', פתח הנשיא את ביקורו המסורתי, הנערך מדי חול המועד סוכות ופסח, בבית הרב יוסף שבשכונת הר נוף בירושלים, ושוחח עמו בענייני השעה ובדברי תורה. בפגישה נכחו גם ראשי ש"ס, חברי הכנסת, אלי ישי ואריה דרעי.

 

 

"לשמור על התורה, כדי שהיא תשמור עלינו". הנשיא פרס אצל הרב עובדיה יוסף (צילום: דוברות בית הנשיא) (צילום: דוברות בית הנשיא)
"לשמור על התורה, כדי שהיא תשמור עלינו". הנשיא פרס אצל הרב עובדיה יוסף(צילום: דוברות בית הנשיא)

 

על רקע סוגיית גיוס בני הישיבות אמר הרב עובדיה כי "כשישראל לומדים תורה, הקב"ה שומר אותם, מצילם מכל פורענות. כל אלה ששונאים שלנו, חרבם תבוא בלבם וקשתותם תשברנה". פרס הסכים עמו, והוסיף כי "צריך לשמור על התורה, כדי שהיא תשמור עלינו".

 

בביקורו אצל הרב הראשי, שלמה עמאר, הביע פרס תמיכה בהצעה המכונה "חוק עמאר", המאפשרת לרב ראשי להתמודד בשנית על התפקיד. פרס ברך את הרב והביע תקווה כי יוכל להמשיך לקדנציה נוספת. "שנזכה שתהיה רב ראשי עוד שנים רבות. יש ארבעה חודשים, זה נותן זמן לסלול את הדרך הלאה. אתה מביא מאור פנים לעם ישראל וכבוד לתורה, אתה פועל להרבות שלום בתוך הארץ ובינינו ובין שכננו", אמר הנשיא.

 

לאחרונה, אישרה הממשלה את הארכת כהונתם בארבעה חודשים של שני הרבנים הראשיים, עמאר ומצגר, עד לקיום בחירות לרבנות.

 

הרב עמאר, מצדו, איחל לנשיא ש"יאריך ימים על ממלכתו", וציין כי שמו הולך לפניו לטובה בכל העולם וכי הוא מביא כבוד למדינת ישראל ולעם היהודי. כמו כן, ביקש הרב הראשי מהנשיא לפעול לכך שהמחלוקות בעם, ובמיוחד בנושא גיוס בני הישיבות, לא יהפכו לשנאה בין אחים, אלא יישארו ענייניות.

 

חשש מליבוי המחלוקות בעם. הנשיא פרס והרב הראשי מצגר (צילום: דוברות בית הנשיא) (צילום: דוברות בית הנשיא)
חשש מליבוי המחלוקות בעם. הנשיא פרס והרב הראשי מצגר(צילום: דוברות בית הנשיא)

 

גם הרב הראשי, יונה מצגר, הביע חשש מליבוי המחלוקות בעם, וביקש מהנשיא לגבש פורום הידברות, בשיתוף עם הרבנות הראשית ומנהיגים מכל מגזרי החברה הישראלית, שידונו בסוגיות הבוערות שעל הפרק. פרס הביע נכונות ליוזמה, אך הדגיש כי הדבר יוכל לקרות רק אם כל הזרמים יקחו בו חלק, כולל אלה של יהדות התפוצות.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות בית הנשיא
"זו שגיאה. לא יודע למה עשו כך". הנשיא שמעון פרס
צילום: דוברות בית הנשיא
מומלצים