שתף קטע נבחר

יועצת לאסד: מסתערבים מישראל פועלים בסוריה

בות'יינה שעבאן, היועצת המדינית של אסד, אמרה כי ישראל מנהלת ומארגנת את "פעילות הכנופיות החמושות". לדבריה, הפצועים שמפונים מדי פעם לבתי חולים בישראל הם מסתערבים. היועצת הוסיפה כי ישראל הרוויחה מהתקיפה על מעבר קונייטרה

בדמשק טוענים כי ישראלים מעורבים בלחימה בגולן הסורי: היועצת המדינית של נשיא סוריה, בות'יינה שעבאן, אמרה בראיון לערוץ הלבנוני אל-מיאדין, המזוהה עם חיזבאללה, כי הפצועים שמעוברים מדי פעם מאזורי הקרבות בסוריה לבתי החולים בישראל אינם מורדים סורים, אלא מסתערבים ישראלים.

 

ומה דעתכם? כתבו בפייסבוק שלנו ונפרסם את התגובות הנבחרות

 

שעבאן אמרה: "כשאנחנו שומעים בתקשורת שישנם פצועים מבין הכנופיות החמושות שהועברו לישראל לשם לטיפול, אני אומרת שאולי מדובר בכלל במסתערבים. למען האמת ישנם סימנים מסוימים שמצביעים על כך שלא מדובר באנשים הנמנים עם הכנופיות החמושות, אלא שמדובר על ישראלים". היא גם אמרה שלישראל יש אינטרסים נוספים, פרט להצלחת המורדים בסוריה. "אין לי ספק בכך שהמטרות של הכנופיות החמושות עולות בקנה אחד, לכל הפחות, עם המטרות הישראליות, שלא לומר שיש מי שמנהל ומארגן את הפעולות האלה", היא האשימה.

 

 

היועצת התייחסה גם לקרבות שהתנהלו ביום חמישי סמוך מאוד לגבול עם ישראל. "התקיפה על המעבר בקונייטרה היא חלק מהפעילות המאורגנת והמתוכננת נגד סוריה ובלי ספק מי שמרוויח מכך בראש ובראשונה ומי שעוזר לכנופיות החמושות היא ישראל".

 

אש בסוריה - כתבות אחרונות:

פצצת תאורה עם כיתוב בעברית נמצאה בקוסייר

פוטין: מוכנים להחליף את הכוח האוסטרי בגולן

דאגה באו"ם: מי יחליף את האוסטרים בגולן?

מצא רימון בכיס הפצוע הסורי: "הבגד היה כבד"

 

בתשובה לשאלת המראיין האם ייתכן שישראל דווקא תרוויח מהנסיגה של כוחות אונדו"ף בגולן, בעקבות ההודעה של אוסטריה והפיליפינים על הסגת הכוחות, היא אמרה: "איני יודעת כיצד ישראל יכולה להרוויח מהנסיגה של כוחות אונדו"ף, אלא אם היא רוצה לפתוח את הסכסוך עוד יותר בגבול ואני מטילה בכך ספק. אני סבורה שישראל הופתעה מהסגת הכוחות האוסטרים וממה שקראתי בתקשורת עולה כי ישראל לא מרוצה מההחלטה הזו". בעניין עזיבת הפקחים, אמר גורם בכיר במשרד החוץ הסורי כי "דמשק מצרה על ההחלטה של ממשלת אוסטריה להוציא את כוחותיה מהגולן ומודה על התפקיד שהם מילאו במהלך תקופת שהותם שם". לדברי אותו גורם, "דמשק מברכת על ההצהרה של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שהביע את נכונותו לשלוח כוחות רוסיים שיחליפו את הכוחות האוסטריים בכוח אונדו"ף".

 

שעבאן רמזה לכך שישראל גם מעורבת בלחימה בקוסייר הסמוך לגבול לבנון, יממה לאחר שערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה הציג פצצות תאורה ישנות של צה"ל וטען כי המורדים משתמשים בהם. "יש מידע בקוסייר כי מי שמאמן ופועל יחד עם הכנופיות החמושות הם אנשים בעלי אזרחויות מגוונות", אמרה היועצת הוותיקה של הנשיא הסורי. הדוברת הוסיפה כי ניסו לשכנע אותה לערוק, אך היא נשארה נאמנה לנשיא בשאר אסד.

 

לפני כמה שבועות שידר ערוץ אחר הנחשב מקורב לחיזבאללה, תמונות של ג'יפ של צה"ל שלכאורה נפל שלל בידי הצבא הסורי בעת הלחימה באזור קוסייר, וגם במקרה זה נטען במערכת הביטחון כי כנראה מדובר ברכב שהיה בשימוש צבא דרום לבנון ונותר שם אחרי הנסיגה ב-2000. על הג'יפ נראו כתובות בעברית, לרבות מספר רישוי ופרטים שהעידו כי הרכב היה שייך בעבר לצה"ל.

 

אתמול קראה מועצת הביטחון של האו"ם לאפשר באופן מידי לנציגי האו"ם ולגופים הומניטאריים אחרים להגיע לאזור קוסייר על מנת לספק סיוע, מזון וטיפול רפואי לתושבים שנצורים באזור הלחימה. במועצה גם הביעו דאגה מההשלכות של הקרבות המתמשכים על האוכלוסייה האזרחית, והפצירו בכל הצדדים "לעשות כל מה שאפשר כדי להגן על התושבים ולהימנע מפגיעה בחפים מפשע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים