שתף קטע נבחר

היועמ"ש נגד אליהו: העביר החלטתו לגוף הבוחר

לאחר שקבע כי מועמדותו של הרב אליהו "בלתי ראויה ומעוררת קשיים משפטיים" - פנה היועמ"ש לחברי האסיפה הבוחרת, וביקש מהם לבחון את התכתובות בינו לבין הרב בטרם יצביעו: "יש כאן מידע שיש מקום כי יעמוד לנגד עיניהם"

לאחר שהבהיר את דעתו בנוגע להתמודדותו של הרב שמואל אליהו לתפקיד הרב הראשי, וכינה אותה "בלתי ראויה ומעוררת קשיים משפטיים" – פונה הערב (ב') היועמ"ש, לחברי האסיפה הבוחרת את הרב הראשי, ומבקש מהם לבחון את התכתובות בינו לבין הרב בטרם ההצבעה שתתקיים בעוד יומיים (יום ד').

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

היועץ המשפטי לממשלה העביר ליו"ר ועדת הבחירות לרבנות הראשית לישראל, הרב דוד מלכא, את חליפת התכתובות בינו לבין הרב שמואל אליהו, ובתוכן - חוות דעתו מן השבוע שעבר, כי רבה של צפת אינו ראוי להיבחר לכהונת הרב הראשי, וכי לא יוכל להגן על מינוי כזה בבג"ץ נוכח אמירות גזעניות רבות המיוחסות לרב.

 

ויינשטיין ציין במכתבו למלכא, כי לדעתו ראוי שהמידע יעמוד לנגד עיניהם של חברי האסיפה הבוחרת את הרב הראשי, עוד בטרם יקבלו את החלטתם. כן הוא מבקש בפנייתו, שהועברה באמצעות עו"ד ארז קמיניץ, ראש תחום במחלקת ייעוץ וחקיקה - כי העתק מהתכתובת וחוות הדעת יועברו לעיון חברי האסיפה הבוחרת, בטרם יצביעו.

 

עתירה גם נגד היועמ"ש

התערבותו של עו"ד ויינשטיין בהליך הבחירה באה לאחר שעתירה שהגיש ח"כ עיסאוי פריג' ("מרצ") נגד רבה של צפת,

המתמודד לכהונת הרב הראשי הספרדי – נדחתה היום בבג"ץ, בשל "סד זמנים שאינו מאפשר להכריע עתה בסוגיה", כפי שכתבו השופטים.

 

מוקדם יותר הגיש עו"ד אפרים דימרי עתירה לבג"ץ נגד היועץ המשפטי לממשלה, עקב הצהרתו במסגרת תשובת המדינה לבג"ץ שהוגשה אתמול, כי יעביר לאסיפה הבוחרת את הרבנים את עמדתו הסוברת שהרב שמואל אליהו לא ראוי לכהן כרב ראשי.

 

בעתירה נטען כי בכך חורג ויינשטיין מתפקידו, ומבצע התערבות בלתי מידתית בבחירות לרבנות הראשית, תוך "פגיעה אנושה" בסיכויו של הרב אליהו להיבחר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שמואל אליהו
צילום: אורות
מומלצים