שתף קטע נבחר

מטוקיו לאוסקה ב-9 ימים: רוד טריפ יפני

אין שילוט באנגלית וגם התושבים מתקשים להנחות אותך או לדבר כל שפה שאינה שפתם. אף על פי כן, יוסף ג'קסון (ג'קסי) הוכיח שאפשר לטייל ביפן ברכב. מסע בין יעדים נידחים באיי יפן ודיווח מארץ השמש העולה

כשהבעתי את רצוני לטייל ברחבי יפן ברכב שכור, הגיבו ידידים בעלי ניסיון שלא כדאי. השילוט בדרכים הוא ביפנית בלבד, ובכלל - עדיף ליהנות מההנחות לתיירים ולחוות את הרכבות המשוכללות של יפן.

 

עוד על טיולי נהיגה בחו"ל:

 

לנו הרעיון לשוטט בתחנות הרכבת הצפופות עם מזוודות נראה הרבה פחות קוסם. החלטנו ללכת על רכב שיאפשר לי ולזוגתי לבקר גם ביעדים שאליהם מתקשות הרכבות להגיע.

 

טוקיו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
טוקיו(צילום: AFP)

 

שיטוט באינטרנט גילה לנו שלמרות האזהרות, ההתמצאות ביפן לא בלתי-אפשרית. התברר לנו שניתן לקבל רכב עם GPS דובר אנגלית, ושהמכשיר הניווט לא עובד על כתובות אלא על מספרי טלפון של יעדי הביקור, מה שמקל מאד את הזנתם. החלטנו לא להסס יותר - ולא התחרטנו.

 

מקדשים בתוככי צוקים

שכירת הרכב לתשעה ימים בטוקיו עלתה 860 דולר, ומראש דאגתי שאוכל להחזירו באוסקה, מאות קילומטרים מערבה, וממנה לטוס חזרה לישראל.

 

התחנה הראשונה הייתה עיר המקדשים קמקורה. היא שוכנת בין גבעות מיוערות לחוף האוקיינוס השקט וביקרנו שם בכמה מקדשי זן עתיקים. המעניין בהם היה זה של אלת המוזיקה בנטן. המקדש חבוי בתוככי צוקים, ומגיעים אליו דרך מנהרה חצובה ושורה של שערים.

 

היעד הבא היה עיירת המעיינות החמים האקונה ‭.(Hakone)‬ מדובר בעמק שנוצר על ידי הר געש ענקי שקרס וחשף מעיינות וולקניים. ניתן לעלות ברכבל וליהנות ממראה האגם הממוקם בלוע הר הגעש, שבו ניתן לשוט בספינות מפרש. בתום המסע לפסגה ניתן לצפות על הר פוג'י הנשקף ממול.

 

האקונה (צילום:shutterstock)
האקונה(צילום:shutterstock)

 

שמורת הר פוג'י וחמשת האגמים למרגלותיו היו התחנה הבאה. ההר, שכיפתו מושלגת, נראה כמו עוגת קרם מרנינה, בגובה ‭3,776‬ מטר. במסלולים העולים להר, שהפך לסמלה הלאומי של יפן, ניתן לעלות רק בשלהי הקיץ.

 

המשך הטיול היה בעמק קיסו, שבו עבר אחד מנתיבי הדואר בתקופה הפיאודלית. בעמק לא פחות מ־11 עיירות דואר, שחלקן שמרו על סגנון הבנייה העתיק שלהן. שיטוט רגלי בעיירה מאגומה ‭(Magome)‬ העניק לנו מושג על אופי החיים ביפן העתיקה.

 

עמק קיסו (צילום: shutterstock)
עמק קיסו(צילום: shutterstock)

 

לעיר גיפו ‭(Gifu)‬ הזדרזנו להגיע לעת ערב כדי להצטרף לאטרקציה תיירותית של דיג בעזרת קורמורנים. סירות עץ בעיצוב מסורתי משיטות קבוצות תיירים אל מרכז הנהר, ולאור לפידים תופסים דייגים יפנים בלבוש מסורתי את הדגים ממקורי הקורמורנים, שחבל הקשור לצווארם מונע מהם לבלוע אותם - שיטת הדיג הזאת נהוגה גם בסין.

 

אתרי הביקור הבאים היו העיר קיוטו העתיקה, על שלל מקדשיה ואתרי התיירות שבה, ובהם "מסלול הפילוסופים‭,"‬ המתחיל במקדש הכסף ומסתיים מקדש יאסאקה הצבעוני, והערים העתיקות נארה וקובה, שלכל אחת מהם ניתן לייחד כתבה נפרדת.

סיימנו באוסאקה ומיהרנו לסכם: ביפן המודרנית אפשר גם אפשר לטייל ברכב.

 

מקדש יאסאקה  (צילום: shutterstock)
מקדש יאסאקה (צילום: shutterstock)


פורסם לראשונה 22/12/2013 17:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיוטו. להגיע למקדשים גם ברכב
מומלצים