שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  החרדים ממתינים בדריכות: "בצהרים - עת רצון נדירה"
  תשע דקות, בין 13:44 ל-13:53: על פי מקובלים ורבנים מכלל גווני הקשת החרדית - החל ברב שטיינמן וכלה באדמו"ר מוויז'ניץ - בשעה זו היום בצהרים ייפתח "חלון ההזדמנויות", המוגדר כ"עת רצון נדירה" שבה "יכולות כל התפילות להגיע ישירות לקב"ה ולהתקבל". במגזר - היסטריית מיילים וסמסים
  "זה קורה פעם בחמישים שנה", זועקות המודעות בריכוזים החרדיים – והפעם הזו היא היום (ג'), ט' בכסלו. מקובלים, רבנים, ארגוני צדקה וגם סתם אנשים פרטיים - ממתינים בציפייה ל"שעה התשיעית בשנה התשיעית" - "עת רצון" לתפילות וישועות, ומהבוקר מתרחשת מהומת מיילים, מסרונים והודעות ווצאפ - וגם הרשת החברתית לא נותרת בחוץ.

   

  << הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

   

   

  המקובל הרב דוד בצרי קורא לכלל הציבור להצטרף לתפילות שייערכו בציבור החרדי היום בצהריים. לדבריו, על פי ספר הקבלה "ברית מנוחה", אחת לחמישים שנה יש תשע דקות שבהן התפילות מתקבלות באופן מיוחד.

   

  "הפעם הבאה - בעוד חמישים שנה"

  אירוע זה מתרחש בשנה התשיעית של היובל, ביום התשיעי של חודש כסלו, בשעה התשיעית מרגע זריחת החמה, במרווח זמן מדויק של תשע דקות, שיחול, מסתבר, היום בצהריים, בין 13:44-13:53. מציאת המועד כללה חישובים מסובכים של רבנים, בעיקר למציאת השנה התשיעית, במציאות שבה לא מציינים את שנת "היובל" - וגורמים במגזר טוענים כי זו השנה הראשונה שבה כל הנתונים של "התשיעי בתשיעי" (יום, חודש, שעה ושנה) מוכרים סוף-סוף לציבור (כלומר, הוסכמו על כלל הרבנים העוסקים בחישוב), ועומדים להתקיים.

   

  "מה שיקרה ביום ט' כסלו הוא חד-פעמי לגמרי". מתוך עלון "קופת העיר" ()
  "מה שיקרה ביום ט' כסלו הוא חד-פעמי לגמרי". מתוך עלון "קופת העיר"

   

  אם תפספסו, מזהיר הרב בצרי, ההזדמנות הבאה תחול רק בשנת תתכ"ד (2063), כלומר בעוד חמישים שנה, ולכן לדבריו, כדאי להתאמץ ולנצל את השעה המיוחדת לתפילות.

   

  הרב יצחק בצרי, בנו של המקובל הירושלמי המפורסם, מוסיף ומציין בשם אביו כי "ספר ברית מנוחה שנכתב לפני קרוב לאלף שנה, איננו מפורסם מאחר ורק הצדיקים הלומדים קבלה עיונית, לומדים את סודותיו. ספר זה גם מלמד כי התפילה היום, ב'שעה התשיעית', מאפשרת לתפילה להגיע ישירות לקב"ה ולהתקבל, בניגוד למצב הרגיל בו מלאכים הם אלה שמעבירים את התפילות עד לבורא העולם. לכן הזמן הזה הוא עת רצון, וחשוב להרבות בתפילות אשר מתקבלות במיוחד".

   

  "הנולד בשעה זו עולה למלוכה"

  בעלונים המופצים בריכוזים החרדיים נכתב כי המקובל רבי חיים ויטאל כתב בהקדמת ספרו "עץ החיים" כי בספר "ברית מנוחה" נגלה הסוד כי "בכל יובל שנים, פעם אחת בחמישים שנה, מגיעה השנה התשיעית ליובל, ובה מגיע החודש התשיעי ובו יש יום תשיעי ובו יש שעה תשיעית שבה כל הגלגלים בעולמות העליונים נרעשים ומתקיים 'אוצרך הטוב עלינו תפתח'.

   

  "באותן דקות גורליות נשפך לעולם שפעם עצום של ישועות. הקב"ה פותח את השמיים ומשפיע גאולות ושמחות, ישועות לכלל ולפרט, תורה, בריאות, פרנסה, זיווגים, שלום בית, זרע של קיימא ונחת מהילדים".

   

  בריכוזים החרדיים מופצות לאחרונה כרזות הקוראות להתפלל, ונאמר בהן כי "מה שיקרה ביום ט' כסלו הוא חד-פעמי לגמרי.
  השעה הזו שהולכת להגיע היא צינור השפע לכל החמישים השנה הבאות, רגעים המוכנים להצלחה, רגעים שמהם שופע טוב לכל הימים האחרים שעוד יבואו". יש גם מי שמבטיח כי "הנולד בשעה זו עולה למלוכה". 

   

  ההכרה בשעה התשיעית היא חוצת מגזרים בציבור החרדי, וב"קופת העיר", ארגון הצדקה של בני ברק, מציעים למי שייתרמו דרכם כסף לקבל ברכה מיוחדת מעשרים רבנים בכירים - ליטאים, חסידים וספרדים - שיתפללו היום בצהריים למען התורמים.

   

  בין הרבנים המכירים בסגולה, ניתן למנות את בכירי הליטאים: הרבנים שטיינמן, וואזנר, קרליץ וקנייבסקי, מנהיגי החסידויות ויז'ניץ, צאנז, צ'רנוביל אלכסנדר ועוד וגם רבנים ספרדים בהם הרב דוד אבוחצירא והרב בעדני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מודעות המופצות במגזר (מתוך עלון "קופת העיר")
  מומלצים