שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הנתיב המהיר: חוב של 7 ש' התנפח ל-670 ש'
  לקוחה אקראית של כביש האגרה קיבלה בקשה לתשלום חוב על נסיעה אחת. כיוון שלא שילמה עליה, החוב גדל מייד ל-48 שקל. אחרי שנתיים קיבלה הודעה נוספת: יש לך חוב בהוצל"פ של 670 שקל. הלקוחה: "למה לא ניסו להשיג אותי?". הנתיב המהיר: "הכל לפי התקנות"

  "ביום הבר-מצווה של בני, שהוא גם יום ההולדת שלי - 29 במארס 2012 נסעתי לצערי על כביש הנתיב המהיר. ראינו כביש חדש - אמרנו בוא ניסע. לא היינו צריכים לנסוע שם באמת, כי לא היה פקק, אבל התלהבנו מהחידוש", מספרת נוסעת בשם עליזה, שהנסיעה החד פעמית בנתיב האגרה תעלה לה ביוקר: היא תשלם עליה פי 90 מהסכום אותו היתה אמורה לשלם.

   

  על חובות וחייבים: 

   

  "ראינו כביש, נכנסנו. לא ידעתי שצריך לשלם. שנתיים אחרי זה, אני מקבלת מכתב דרישת תשלום מההוצאה לפועל בשם הנתיב המהיר. מסתבר שיש לי חוב ולא סתם חוב, אלא של 628 שקל. מאז החוב כבר עלה ל-670 שקל. כל זה על פעם אחת ויחידה שנסעתי בכביש הזה. בכלל לא ידעתי שצריך לעשות מינוי".

   

  ההודעה היתה על חוב של 628 שקל: 464 שקל שכר טרחת עו"ד והוצאות + אגרת הוצאה לפועל בסך 116 שקל + 7 שקלים על הנסיעה + 27 שקל החזר הוצאות, כל זאת ללא אזהרה מראש, כך לטענתה.

   

  "דיברתי עם משרד עורכי-הדין. אמרו לי ששלחו לי בעבר דרישה לתשלום בדואר רשום על 48 שקל ושיש להם אישור מסירה - הוכחה שהמכתב ההוא נמסר לידי", היא מספרת.

   

  "אמרתי להם שזה יכול להיות, אני ממש לא זוכרת שקיבלתי דואר רשום כזה, אבל אם יש להם אישור מסירה, יתכן שקיבלתי ושכחתי מזה ולא שילמתי ברוב עוונותי. השאלה היא אם אחרי פחות משנתיים, ראוי שהחוב יתנפח לכזה סכום בלי שום הודעה מוקדמת, בלי התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים. ישר להוצאה לפועל, מה עם מינימום של הגינות?

   

  "וגם, איך החוב המקורי תפח ליותר מ-600 שקל? מה, אני מגדלת כסף על העצים? הם אמרו לי, 'בעיה שלך שבחרת להתעלם, שלחנו לך דואר רשום כבר בהתחלה'. אני לא אדם פלילי עם חובות ולא נוטה לא לשלם על דברים. הם אמרו שניסו להשיג אותי מאז, אבל הם לא שלחו לי שום דבר לפי המכתב מההוצאה לפועל. שום כלום. ואין עם מי לדבר (בנתיב המהיר אמרו ל-ynet שמשרד עורכי-הדין ניסה להתקשר אליה והמספר שברשותו היה שגוי מ.ק).

   

  "בהוצאה לפועל ייעצו לי לשלם 250 שקל ולנקוט בעיכוב הליכים. אני שוקלת לנהוג כך ומתלבטת מה לעשות. זה סיפור מההפטרה, כי אני עובדת 10 שעות ביום, מתי יהיה לי זמן להתעסק בזה? ובינתיים החוב תפח ל-670 שקל".

   

  אל תשכחו לשלם. הנתיב המהיר (צילום: חיים זרזר) (צילום: חיים זרזר)
  אל תשכחו לשלם. הנתיב המהיר(צילום: חיים זרזר)

   

  הנתיב המהיר: "הליך הרישום חינמי ופשוט"

  מהנתיב המהיר נמסר בתגובה: "תקנות הפעלת הנתיב המהיר לתל אביב שנקבעו על-ידי הכנסת, קובעות כי הנתיב המהיר מיועד, בין השאר, לרכבים פרטיים, ובלבד שנרשמו מראש כמנויים. זה כתוב בצורה בולטת על גבי מספר שלטים בטרם הכניסה לנתיב המהיר. הליך הרישום חינמי ופשוט כפי שיעיד כל אחד מעשרות אלפי הנהגים הרשומים שנוסעים מדי חודש בנתיב. לראיה, רובם המוחלט של הנוסעים בנתיב מדי יום, הינם נהגים שנרשמו לשירות באחד האמצעים שעומדים לרשות הציבור.

   

  "באשר למקרה המדובר, הנהגת נסעה בנתיב ללא ביצוע רישום כמנויה לנסיעה בנתיב כמתחייב. בשל כך נשלחה אליה דרישת תשלום עבור מחיר הנסיעה בתוספת תשלום פיצוי והחזר הוצאות כפי שנקבע בתקנות. כעשרה ימים לאחר מועד הנסיעה נשלח ואף נמסר לידיה של הנהגת דבר דואר רשום בדבר החוב, וזו בחרה שלא לשלמו. יש לציין כי לאורך כל התקופה בוצעו מספר ניסיונות בכדי לאתר את הנהגת. רק לאחר כשנתיים ממועד הנסיעה, ובלית ברירה אחרת, הועבר הנושא לטיפול ההוצאה לפועל לגביית החוב, זאת על פי הקבוע בחוק ובתקנות ההוצאה לפועל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים