שתף קטע נבחר

בהוראת הרבנים: הישיבות נוטשות את הדרום

בהוראה ישירה של הרב אהרון לייב שטיינמן, הישיבה באשדוד תעבור לכרמיאל, וזו שבזרועה - לבני ברק. האדמו"רים מגור ומבעלז הורו לישיבות בדרום הארץ לחזור לבתיהם. גם הרב שמואל אוירבך קבע כי על תלמידיו למצוא מקום חלופי, כדי לא לסכן את הלומדים. בישיבות הציונות הדתית - לא נוטשים

בורחים מהאש: מנהיגי הציבור החרדי הורו למוסדות התורה בדרום הארץ לעזוב את האזור ולהעתיק את פעילותם צפונה ממנו, מחוץ לטווח הטילים. כפי שנהגו בכל סבבי העימות המשמעותיים האחרונים, דאגו הרבנים תחילה למקומות לימוד חלופיים לישיבות, כדי למנוע את שחרור התלמידים לבתיהם, מחשש ל"ביטול תורה".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

בהוראה ישירה של המנהיג הליטאי הבכיר, הרב אהרון לייב שטיינמן, תעזוב ישיבה אחת את אשדוד ותעבור לכרמיאל - שם הועמד לרשותה מבנה ששימש ישיבה שנסגרה. מוסד נוסף מהמושב זרועה, יתארח בבני ברק. הערכה היא כי מוסדות נוספים ינטשו אט-אט את הדרום, כדי לא לסכן את הלומדים – כמצוות "גדול הדור".

 

קראו עוד בערוץ יהדות:

 

גם האדמו"רים מגור ומבעלז, ראשי שתיים מהחצרות החסידיות הגדולות בארץ, הורו כך לישיבות שלהם בדרום הארץ. חלקן שחררו את התלמידים לבתיהם כדי להבטיח את שלומם.

 

ישיבות הציונות הדתית: בואו ללמוד אתנו

הרב שמואל אוירבך, מנהיג "הפלג הירושלמי" הליטאי, קבע כי על הישיבה היוקרתית "גרודנא" באשדוד, המזוהה עמו - להתפנות ולמצוא מקום חלופי.

במוסדות אחרים לומדים במהלך היממה האחרונה במקלטים ובמרחבים מוגנים.

 

בישיבות של הציונות הדתית, לעומת זאת, לא בורחים – ואף מזמינים לומדי תורה שאינם נמנים עמן להגיע למקום כדי לחזק ולהתחזק. כזו היא, למשל, ישיבת ההסדר בשדרות, מהגדולות בארץ, שקראה לישיבות אחרות להתארח בבית מדרשה.

 

במסגרת גיוס כוח האדם למבצע "צוק איתן", האריך צה"ל את שירותם של מאות חיילי ההסדר ממחזור מרץ 2013, שהיו אמורים להשתחרר מהשירות הפעיל בשבוע הבא ולעבור לפרק השני של לימוד התורה. את המיטות והחדרים בפנימיות הישיבות, הנשארים פנויים - החליטו במוסדות להעמיד לרשות אלה מתושבי הדרום המבקשים לצאת מאזור העימות ו"להתאוורר" מחוץ לטווח הרקטות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הוראה ישירה. הרב שטיינמן
צילום: חיים צח
צילום: AP
לא לסכן את הלומדים. שדרות
צילום: AP
מומלצים