שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תיקונים בבית בחורף: במה לטפל ועם מה לחכות
  בהתקנת מזגנים תוכלו לחסוך מאות שקלים בחורף וגם בשיפוץ פנים הבית תוכלו לחסוך לא מעט כסף. ואילו עבודות כדאי לדחות? המקצוענים עם התשובות

  הבית שלנו דורש תחזוקה שוטפת. כדי לחסוך בעלויות, ליהנות משירות טוב יותר ולטפל בבעיה בצורה הכי מקצועית, חשוב לדעת מהי העונה המתאימה לכל תיקון או שיפוץ. המקצוענים עם ההמלצות.

   

  עוד בנושא:

  במה כדאי לטפל מייד ואיזה עבודות ניתן לדחות

  הכן דירתך לחורף: מדריך למאחרים

  מחירון עבודות בעלי מקצוע לבית

   

  מזגנים - התקנה יותר זולה בחורף

   "העלות הכוללת של רכישת מזגן והתקנתו נמוכה משמעותית בתקופת החורף", אומר אמיר נגר מאמיר שירות התקנה ומכירה. "אמנם בקיץ בשל התחרות

   הגדולה, חברות המזגנים מעניקות הנחות על מזגנים, אבל גובה ההנחה הוא בין 100 ל-300 שקל, ואילו עלות ההתקנה של כל מזגן בתקופת הקיץ היא מאוד גבוהה".

   

  נגר מסביר שטכנאי המזגנים מאוד עמוסים במהלך הקיץ, ולכן הם יכולים להרשות לעצמם להעלות את מחיר ההתקנה. "אם בקיץ, עלות התקנה של מזגן של 1 כוח סוס יכולה להגיע ל-750 שקל למזגן, בחורף היא יכולה לרדת ל-500 שקל למזגן", אמר נגר. "עלות התקנה של מזגן לחלל גדול (סלון ומטבח) יכולה להגיע ל-1,000 שקל בקיץ, ולרדת ל-700 שקל בחורף. כך שבייחוד אם מעוניינים בהתקנה של יותר ממזגן אחד בבית, יותר משתלם לעשות זאת בחורף. לא רק שהמחיר יורד, גם השירות שניתן הרבה יותר טוב. לטכנאי המזגנים אין כל כך הרבה עבודה בקיץ, והם הרבה יותר סובלניים".

   

  הטכנאים פחות עסוקים בחורף (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  הטכנאים פחות עסוקים בחורף(צילום: shutterstock)

   

  חיזוקים ובדיקת נורות גינה - חשוב מאוד

  "חשוב מאוד לבדוק שכל מה שנמצא על הגג או בחצר הוא בטיחותי, לפני שמגיעים ימי הסערה הגדולים, בייחוד פרגולות, עציצים, דודי שמש וקולטים", אומר יקיר אזולאי מעולם השיפוצים והעיצובים. "לפני שבוע הפרגולה בחצר שלי נפלה. לכן, חשוב מאוד לוודא שהעיגונים טובים ושהיא אכן מחוזקת. הסכנה גדולה במיוחד בפרגולות שממוקמות על גגות, מפני שאם היא עפה ופוגעת בכלי רכב, או חלילה בעובר אורח, האחריות לכך היא של בעל הפרגולה. אנשים לא מספיק מודעים לכך שיש להם אחריות על כל מה שבשטח שלהם".

   

  "למי שיש תאורת גינה שנדלקת אוטומטית בעת מעבר של גוף בנפח מסוים, חשוב מאוד לבדוק את תקינותה לפני ימים סוערים", מוסיף אזולאי. "זו בעיה מאוד נפוצה במהלך תקופת החורף. אני מקבל הרבה פניות מאנשים שלא מבינים מדוע קפץ להם החשמל בבית, ובסוף מגלים שזה בגלל תאורת הגינה. לכן, מאוד מומלץ להתקין מפסק נפרד לנורות האלה, ולפני ימים סוערים לנתק אותן. זה גם מאוד מסוכן כשיש שיטפון בחוץ".

   

  שיפוצים - בחוץ לא, בפנים מומלץ

  "עונת החורף היא עונה שמתאימה בעיקר לשיפוצים בתוך הבית. כל העבודות בחוץ, בין אם זה בגינה, בבניית שבילי בטון מרוצפים או בבניות של תוספות חדרים לדירה, לא מומלץ לעשות זאת בחורף כי הבטון מתייבש הכי טוב בקיץ", אמר אזולאי. "לעומת זאת, כל מה שקשור לשיפוצים בתוך הבית, החיסכון עבור הצרכן הוא משמעותי בתקופת החורף. אמנם החומרים עולים כמעט אותו הדבר לאורך כל השנה, אבל מה שמייקר את העלות בשיפוצים, היא דווקא העבודה. וכיוון שהקבלנים הרבה יותר זמינים בחורף, כוח המיקוח של הצרכנים עולה משמעותית בחורף".

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  אזולאי מוסיף כי מי שמשפץ את פנים הבית בחורף יכול לחסוך עד כ-50% מהעלות הכוללת של השיפוץ. "לגבי החלפת מערכת החשמל, זה דווקא פחות מומלץ במהלך תקופת החורף. מה שכן, גם מי שרוצה לעבור מחד-פאזי לתלת-פאזי, לא חייב למהר. ניתן למצוא פתרון ביניים שיכול לתת מענה למרבית הצרכנים. מבקשים מחברת החשמל להגדיל את האמפר בבית, ולאחר קבלת אישורה ניתן להזמין חשמלאי שיבצע זאת בעלות של עד כ-1,000 שקל. זה מונע קפיצות מתח, ומאפשר להשתמש במקביל בכמה מכשירים הנחשבים לצרכני חשמל כבדים", הוא אמר.

   

  חימום המים: דוד שמש וחשמל - לתקן חובה, להתקין כדאי בקיץ

  "אם רוצים ליהנות ממים חמים בחורף, כדאי לדאוג לתקינות הצנרת ולתקינות דוד החשמל עוד לפני שמגיעה העונה", אומר יקיר צדוק, מחום הנגב. אך מתי כדאי יותר להתקין דוד שמש ומתי דוד חשמל? "כמו שטכנאי המזגנים עסוקים בקיץ, כך עונת החורף היא העונה של מתקיני דודי החשמל. ולכן המחיר עולה בהתאם".

   

  לדבריו, "העונה הטובה ביותר להתקין את דודי השמש היא בקיץ. בחורף מאוד קשה להתקין מפאת מזג האוויר, סכנת החלקה על גגות וגשמים. בקיץ אנשים פחות לחוצים כי פחות זקוקים לדוד כך שניתן לחסוך עד 15% עבור התקנת דוד כי אין ביקוש".

   

  איטום - רק תיקונים. עבודות גדולות עושים לפני החורף

  "איטום טוב עושים רק בקיץ", אומר בראל שטיינפלד מבראל שטיינפלד איטום ושיפוצים. "חשוב מאוד לעשות את האיטום לפני תחילת עונת החורף.

  במהלך החורף, זה הזמן לעשות בעיקר תיקוני איטום. אם יש בעיה ונזילה חשוב לתקן אותה כבר בזמן החורף, כדי להקטין את הנזק למבנה. אחר כך עלות התיקון יכולה להיות הרבה יותר גבוהה".

   

  הוא הוסיף כי "מבחינת הכנה לחורף, הכי טוב למרוח זפת או להניח יריעות ביטומניות כשהגג יבש לגמרי, ולכן עדיף את איטום הגג לעשות בצורה יסודית בקיץ. לגבי איטום הקירות של מעטפת הבניין, לא מומלץ לאטום ולתקן אחרי כמה ימים גשומים, אלא להמתין שהקירות יהיו יבשים. בכל מקרה, תיקונים בקירות הבית הפנימיים מומלץ לעשות רק בסיום החורף, אחרי שהקירות לגמרי יבשים. אחרת, הצבע יתקלף שוב תוך כמה חודשים. אין טעם למרוח צבע על קיר שיש בו רטיבות".

   

  הדברה - ישנם מזיקים שמתקיימים בעיקר בחורף

  "הדברה נגד תיקנים מומלץ לעשות אחרי הגשם האחרון ולא באמצע החורף. התיקן היחידי ששורד לאורך כל השנה, וההדברה שלו מחזיקה מעמד ממילא רק לכחצי שנה, היא הדברה נגד התיקן הגרמני", מסביר דקל גור מגור הדברות. "הוא קטן יותר ואנחנו מכניסים אותו הביתה יחד עם הקניות. ישנן אריזות שמאוחסנות במחסני ענק במשך תקופה ארוכה והתיקן חודר אליהן. ככה התיקן מגיע אלינו לא דרך הצנרת, אלא באמצעות מוצר שרכשנו".

   

  גור הוסיף כי בתקופת החורף העכברים והחולדות מגיעים מהשטחים הפתוחים אל תוך הבתים כדי להתחמם. "הטיפול בהם הוא נקודתי, ורק גורם לסילוק שלהם ולא מונע את הופעתו שוב", הוא הסביר. "עונת החורף היא גם עונת הטרמיטים. הטיפול הוא באמצעות קדיחת חורים במעטפת הפאנלים של כל הבית, והחדרת עשרות ליטרים של חומר פעיל.

   הבעיה בטרמיטים היא שהם אוכלים את המשקופים ואת הריהוט בבית. עונת הפעילות שלהם היא אחרי תקופת הסתיו, ולכן כדאי לטפל בבעיה הזו כעת ולא להזניח, כי הנזק שנגרם לכל מה שעשוי מעץ בבית הוא גדול".

   

  במוקד השירות של המקצוענים מזכירים: "בכל מקרה ובכל תקופה בשנה, תמיד מומלץ להיות צרכן נבון. לקרוא מעט על מהות התקלה ואפשרויות הטיפול בה, לבדוק במחירון מהי העלות המומלצת לתיקון ולערוך סקר שוק קצר בין בעלי המקצוע. לאחר התיקון יש לשמור את תעודת האחריות והקבלה במקרה שהתקלה תחזור על עצמה או שתתעורר בעיה אחרת".

   

  בעלי מקצוע בפיקוח? לרשימה המלאה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים