שתף קטע נבחר

שלא נצטרך: מה לעשות כשילד ננעל בטעות ברכב

איזה חלון כדאי לשבור אם הילד ננעל בטעות ברכב? ומה יכול לעזור לכם לא לשכוח את הילד מאחור. וגם – מה לעשות כשהרכב ננעל כשאין איש בתוכו והמפתחות נשארו בפנים

הילד ננעל בטעות ברכב בחום הלוהט כשיצאתם לרגע מהמכונית  - איזה חלון כדאי לשבור ומה לעשות במקרים שבהם הרכב ננעל כשאין איש בתוכו - המקצוענים עם העצות.

 

עוד בנושא:

פריצת דלתות - לפעמים אין ברירה

7 דרכים להרוס מנעול  

יש למנעולן רישיון? הזמנת מנעולן בראש שקט

 

הילד ננעל בפנים

"אחת הסיבות השכיחות לכך שאנשים מזמינים מנעולן שיפרוץ להם את הרכב היא בגלל נעילה אוטומטית שלו", מסביר אברהם אפריאט מאברהם מנעולים 24/6.

 "בכלי רכב רבים משנת 2006 ואילך, מתוצרת אירופה, ישנו חיישן נעילה אוטומטית. זה חלק מהתקן האירופי, וזה קיים בעיקר בכלי הרכב המושכרים (או שנקנו מליסינג). הבעיה היא שישראלים לא תמיד מודעים לנעילה האוטומטית ואני מקבל לעתים 10 קריאות בחודש של הורים שהאוטו ננעל להם רק בזמן שקפצו לקיוסק, או עמדו לדבר חצי דקה בטלפון והדלת הייתה סגורה".

 

אפריאט הסביר כי יש חיישנים שננעלים אוטומטית אחרי 15 שניות עד חצי דקה. "הנעילה יכולה להתבצע גם בזמן שהמפתח נמצא בסוויצ'", הוא אומר. "במצב כזה, אם אני רואה שטווח ההגעה שלי עולה על עשר דקות, ומשיחה עם המתקשר אלי אני מבין שהחלונות סגורים, אני ממליץ להם לשבור את זכוכית החלון. ברגעים כאלו אסור לחשוב על הנזק לאוטו, אלא רק על חיי הילד. באוטו יש לפחות 60 מעלות בימות הקיץ, וזה פשוט חוסר אחריות לחכות חצי שעה לפורץ בימים חמים כאלה".

 

לשבור את החלון הרחוק ממקום מושבו של הילד

אפריאט: "כשהילד יושב מאחור, חשוב לשבור את החלון הימני הקדמי (שרחוק מחלון הנהג), כדי שלא יעופו זכוכיות לכיוון הילד, וגם כדי שניתן יהיה לנהוג ברכב עם הגעת בעל הרכב למקום. חשוב להימנע משבירת השמשה הקדמית, שכן לא ניתן לנהוג ללא שמשה קדמית, ובנוסף עלות התיקון שלה יקרה משמעותית מעלות תיקון החלונות הצדדיים".

 

באמצעות מה ניתן לשבור את החלון? "באמצעות אבן, מוט, או ג'ק שנמצא בתוך רכב שעובר בסביבה".

 

השתמשו במספר עזרי תזכורת במקביל

הסיבה לכך שהורים לעתים נמנעים מלהשתמש בשיטות שיעזרו להם

 לזכור להוציא את הילד מהרכב, היא האמונה ש"לי זה לא יקרה". גם הרעיון לשים את הסמארטפון או את התיק מאחור, על-יד הילד, יכולה להיתפס כהודאה בכך שאותם בוודאות לא תשכחו לקחת.

 

העצה הכי טובה, היא להשתמש בכמה עזרים במקביל. כיום ישנן שיטות רבות בשוק, בטווח מחירים רחב מאוד, שיכולות לסייע לכם. כולנו פועלים על אוטומט, והעובדה ששוכחים לא מעידה על חוסר אכפתיות, אלא פשוט על אי הימצאות "ברגע".

 

לכן, דאגו לקשור את עצמכם עם חגורה לחגורה של הילד, כך שעל מנת לצאת מהרכב, תיזכרו מיידית. שימו את התיק האישי או את הלפטופ מאחור, התאגדו ובקשו מהגננת להתקשר מיידית ברגע שאחד הילדים לא מגיע. דאגו לדבר עם בן הזוג דרך קבע לאחר הפיזור לגנים ולבתי-הספר. כוונו התראות קבועות בסלולרי, התקינו אפליקציה מתאימה. בקיצור, עשו הכל חוץ מלספר לעצמכם שלכם זה לא יכול לקרות, ולהסתפק בכך.

 

היזהרו מלנסות לעקם לעצמכם את המשקוף

ישנם מקרים פחות דחופים, שבהם ניתן לקרוא לפורץ, אבל אנשים מנסים לחסוך את העלות ובפועל גורמים לעצמם נזק גדול יותר. "יש כאלה שלוקחים מברג ומנסים להזיז את החלון", מסביר סרילאן. "הנזק שנגרם למשקוף הוא חמור, ובנסיעה של מעל 60 קמ"ש חודרת רוח במרווח שבין המשקוף לחלון".

 

ואיך מונעים מלכתחילה נעילה אוטומטית של הרכב? אפריאט: "כדאי כבר במעמד קניית רכב לברר האם ניתן כחלק מההתאמות שעושים לרכב, לבטל את החיישן. זה לא אפשרי בכל כלי הרכב, וחובה להיות מודעים לכך מראש, כדי לא להגיע למצבים לא נעימים כאלה".

 

איך מתמחרים פריצת רכב?

במוקד השירות של המקצוענים מסבירים מה לעשות במקרים לא דחופים, שבהם אין ילד שנתקע ברכב: "לפני שמזמינים פורץ, כדאי מאוד לברר איתו את כל הפרטים מראש, וגם אם נמצאים על אם הדרך, להתקשר לבעל מקצוע או שניים על מנת להשוות מחירים. מחיר סטנדרטי הוא 250 שקל, אבל כמובן שבשעות מאוחרות, שבתות, מרחק רב עד לרכב הנעול או מערכת נעילה מתקדמת במיוחד המחיר משתנה".

 

אפריאט: "המחיר הנקבע הוא שילוב של המרחק אליו נדרש בעל המקצוע לנסוע, סוג הרכב והקושי לפרוץ אליו (שכן הפריצה של כל רכב היא שונה) והעובדה המשמעותית ביותר היא האם יש לכם מפתח או לא".

 

אם נתקעתם מחוץ לרכב, אבל המפתח בתוכו, זו פריצה שתהיה זולה יותר עבורכם, מאשר אם איבדתם לגמרי את המפתח. טווח המחירים

 הוא כזה: עבור פריצה רגילה בשעות היום העלות היא כ-250 שקל. עבור פריצה בשעות הערב (החל מהשעה 19:00) עלות הפריצה היא כ-350 שקל. אם מדובר בכלי רכב שננעלים בנעילת ואקום הם מחייבים שלבעל המקצוע יהיה ציוד מיוחד ויקר שיאפשר לפרוץ אותם. פריצה כזו יכולה לעלות 800-1,200 שקל, ולא כל בעל מקצוע יוכל לפרוץ רכב זה.

 

אם מדובר במצב שבו איבדתם את המפתח, ייתכן שכדאי לשקול לקחת מונית הביתה ולהביא משם את המפתח הרזרבי, אם יש כזה בביתכם. זאת, מפני ששחזור מפתח ללא מפתח, יעלה לכם כ-700 עד 1,500 שקל עבור שחזור של 2 מפתחות. זו פעולה שמצריכה ציוד מיוחד, ואורכת כשעה וחצי.

 

מחפשים מנעולן סמוך לבית? לרשימה המלאה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים