שתף קטע נבחר

מה צריך לדעת לפני שקונים דלת כניסה לבית

למה חשוב לבחור דלת בשלב מוקדם של הבנייה או השיפוצים, מה צריך לוודא שאתם מקבלים וכיצד ניתן לשלב עץ או זכוכית במהלך ההתקנה

הישראלי הממוצע מחליף את דלת הכניסה בממוצע אחת לכ-10 שנים. לרוב, במסגרת שיפוץ של הבית. באיזה שלב של השיפוץ צריך לבחור את דלת הכניסה, כיצד להימנע ממצב שבו מוכרים לכם צילינדר משומש, וכיצד התקנה של חאפרים יכולה לפגוע ברמת המיגון של הדלת.

 

עוד בנושא:

יוצאים חוצץ: דלתות פנים לא חייבות בכלל להיות דלתות

מחירון שירותי מנעולנות

פרצו לכם לבית? מה עושים עכשיו

 

בחרו את הדלת הרצויה עוד בשלב הבנייה או השיפוץ של הבית 

אם אתם בונים או משפצים, חשוב שתבחרו את דלת הכניסה עוד בשלב של גמר השלד. הסיבה לכך היא שאת המשקוף מתקינים מיד עם תום גמר השלד, ומבטנים אותו במהלך הבנייה, ורק לאחר סיום צביעת הבית, מתקינים את הדלת. כמובן שתרצו שהוא יהיה זהה לדלת עצמה שתותקן בהמשך, ולכן חשוב לבחור את הדלת בשלב די התחלתי.

 

בדקו שבדלת יש שבעה בריחים ושהצילינדר חדש 

"כדאי מאוד לקנות דלת של חברה מוכרת בשוק", מציע סשה יבסוביץ מסשה דלתות. "דלת הכניסה לבית חשובה מאוד מבחינת בטיחות, ולכן כדאי מאוד להקפיד שהיא תהיה עם שבעה בריחים, בהתאם לתקן. לעתים במהלך ההתקנה ישנם מתקינים שמסתבכים בהתקנה, ומבטלים חלק מהבריחים. לכן, חשוב מאוד לבדוק זאת".

 

הבדיקות העיקריות הנערכות לדלתות הן: בדיקות פריצה, בדיקות בידוד אקוסטי, בדיקות מחזורי פתיחה וסגירה של ובדיקות לחיצה על הבריחים, הצירים והדלת.

 

"ניתן לקנות דלתות ביטחון גם דרך משווקים מורשים ולא רק בסניפים של החברות הגדולות", אומרת מאיה דונרשטיין יתיר, סמנכ"ל בחברת רב-בריח.

 "חשוב להקפיד לקבל תעודת אחריות, כשהתעודה המומלצת מעניקה אחריות של חמש שנים על המנגנון הפנימי של הדלת, ושנה אחריות על ההתקנה ועל הפרזול".

 

במוקד השירות של המקצוענים מוסיפים: "בעת התקנת הדלת חשוב לוודא שאתם מקבלים צילינדר חדש מהקופסה ושהמתקין פותח אותו לידכם. כדי לוודא שמותקן אצלכם צילינדר מקורי ולא משומש. הקפידו לקחת את כל המפתחות המצורפים ואת כרטיס בקרת השכפול".

 

מהו המחיר הממוצע? מחיר דלת ביטחון סטנדרטית נע בין 1,800 ל-2,200 שקל ,כשהמחיר כולל את הדלת, את המשקוף ואת עלות ההתקנה. המחירים יעלו ככל שתוסיפו אמצעי מיגון נוספים כגון דלת הכוללת אזעקה מובנית בתוכה, מנגנון ביומטרי שמאפשר פתיחה של הדלת ללא מפתח ודלתות עם שתי כנפיים.

 

התקינו מנעול כספת 

"אין הבדל גדול מבחינת סוגי המנגנונים, כשמדובר בדלת ביטחון איכותית", מסביר יבסוביץ. "מה שעושה את ההבדל, ויכול לתת בעלות נמוכה מיגון משמעותי לבית, הוא הוספת מנעול כספת. זהו מנעול שמעכב משמעותית את הפורץ במהלך הפריצה, והוא כרוך בתוספת של כ-400 שקל, ששווים ביותר את ההשקעה. בייחוד בדירות בבתים משותפים רבי-קומות, שבהם הפריצה מתבצעת בעיקר דרך הדלת ולא דרך החלונות, כדאי מאוד להשקיע בתוספת הזו".

 

דלת עץ בכניסה לבית? 

יבסוביץ: "כיום פחות פופולרי להתקין דלתות עץ בכניסה לבית, מפני שהבלאי שלהן גדול

 יותר כי הן נהרסות בשמש ובגשם, ותוך 6-5 שנים מתפרקות. לכן, אם בכל זאת בוחרים בדלת מעץ, כדאי למקם מעליה פרגולה שתחסום את השמש ואת הגשם".

 

ומה לגבי בטיחות? דונרשטיין יתיר: "כיום קיימות דלתות ביטחון מפלדה המחופות בעץ אמיתי, כך שרמת הביטחון נשמרת, כי מדובר מנגנוני ביטחון ובאותה ליבת פלדה, אבל עם עיצוב השומר על מראה העץ".

 

שילוב זכוכית בדלת כניסה 

דלתות ביטחון משולבות זכוכית פופולאריות בעיקר בבתים פרטיים, הן מעוצבות ואסתטיות ומכניסות הרבה אור טבעי לחלל הבית.

 מטעמי בטיחות, כדאי להקפיד על זכוכית תלת-שכבתית, כדי שתשמש לבידוד ותהיה עמידה כנגד פריצות.

 

האם לא ניתן לפרוץ לדת כזו באמצעות לום? "לא קיימת אף דלת שלא ניתן לפרוץ אותה", מסבירה דונרשטיין יתיר, "זאת, מפני שהתקנים מחייבים שבשעת חירום מכבי-אש יוכלו לפרוץ את הדלת, אבל כל המנגנונים שקיימים בשוק נועדים לעכב את הפורץ במהלך הפריצה ולגרום לפריצה להיות רועשת".

 

מחפשים מתקיני דלתות באחריות? לרשימת המומלצים

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים