שתף קטע נבחר

אנחנו משרתים ב"חיל התורה". אולי נגייס אתכם?

"בחור ישיבה חי בעומקה של הלכה ותורה. תוציא אותו לרחוב ותשלב אותו - וכבר אין לך בחור ישיבה. רוצים שוויון בנטל? אולי תבואו לבית הכנסת בשבת, להנחת תפילין בכל בוקר, לשלוש תפילות ביום, קחו חלק בנטל שלנו". עורך השבועון החרדי "בקהילה" אומר "ברוך שפטרנו" על חוק הגיוס

 (צילום: שלום לוי) (צילום: שלום לוי)
(צילום: שלום לוי)

 

החרדים לא טובים לצבא, והצבא לא טוב לחרדים. נקודה. תיקון חוק הגיוס שעבר בקריאה שנייה ושלישית, הוא בשורה עבור הציבור הישראלי - לא פחות מאשר לציבור החרדי, שחרד ודאג לבאות.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הישראלים כבר הבינו מזמן כי אין באמת צורך בחרדים בצבא. או כמו שיוסי שריד אמר השבוע: "עייפה נפשי מחוק הגיוס. החרדים לא יגויסו, ואין בהם כל צורך". הרמטכ"ל בוגי יעלון אמר אף הוא דברים דומים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

אז מה היה כאן? מיום שעמדה המדינה על דעתה, ומיום שנקבע סטטוס-קוו של תורתם-אומנותם - מנסים גורמים שונים לשמוט את גלגל ההצלה של לומדי התורה, ולשלב חיילים חרדים בצה"ל. היו כבר ניסיונות בעבר, פעם על ידי אהוד ברק ופעם על ידי יאיר לפיד.

 

נפש רגישה

השתתפתי לאחרונה במפגש מטעם האו"ם במסגרת ארגון Interpeace, הדוגל ביצירת שיח על עתיד

החברה בישראל. נשאלתי: למה אתם מתנגדים לשילוב? זה הרי בא מרצון טוב של החילונים.

 

בחרתי לענות בסיפור: מורי ורבי, האדמו"ר רבי פנחס מנחם מגור, ביקר פעם אצל מומחה ברפואת עיניים. הלה שאל אותו: "למה אתם, החרדים, מתנגדים לשירת נשים? אני כבר שומע שירה כזו מעל ששים שנה", הודה האיש, "ושריר לא זע בפניי. אתם לא מרגישים קצת פרימיטיביים?"

 

"שאלה יפה שאלת", ענה הרבי - והחזיר לו במשל: "תושב המרכז ביקר במאהל בדואי בנגב, וגילה שהמקומיים אינם נועלים נעליים. הוא תהה: לא דוקר לכם? יש כאן קוצים ואבנים.

 

"אנחנו לא מרגישים כלום", השיבו המקומיים וחזרו לעיסוקיהם. סף הכאב שלהם קהה במהלך השנים, ושום קוץ לא ישבש את מהלך חייהם.

 

"אמור לי אתה", שאל האדמו"ר את רופאו, "מיהו הפרימיטיבי? מי שמסתגל אמנם אינו סובל, אבל אין זה אומר כי אין הוא דורך על קוצים וברקנים. מי ששומע שירת נשים כל ימיו והתרגל, לא יושפע מכך כלל ועיקר, אך מי שאוטם את אוזניו משמוע, לא הופך לפרימיטיבי, אולי להיפך".

 

בחור ישיבה לן בעומקה של הלכה ותורה, ונפשו עדינה ורגישה. תוציא אותו לרחוב ותשלב אותו - וכבר אין לך בחור ישיבה. הוא בדיוק כשאר אחיו בצה"ל. לא בשביל זה הבאתם אותו. רציתם בחורי ישיבה בצה"ל, ולא בחורים מהרחוב. כאלה יש לכם לאלפים.

 

אולי תבואו להשתלב אצלנו?

ואני תמה: מניין באה הדאגה הכנה שלכם לאלפי בני הישיבות? מחמם את ליבנו לראות את מסירותכם והשקעתכם לשילובנו, אבל אנחנו אומרים תודה. אולי תבואו אתם להשתלב אצלנו? לא, אין הכוונה לזק"א, "הצלה" ו"יד שרה". אני מתכוון לבית הכנסת בשבת, להנחת תפילין בכל בוקר, לשלוש תפילות ביום, לברכת המזון. בואו, תיטלו עמנו חלק שווה בנטל.

 

 

 

היהדות החרדית שומרת על מסורת ישראל, ערכיה ומצוותיה, כדי שהנכדים של כולנו יוכלו להמשיך ולהפגין אחיזה במדינת היהודים בעוד עשרות שנים. "חיל התורה" ימשיך לתפקד גם כשיהיה עודף חיילים בצבא, וצה"ל יעבור ללוחמה מודרנית ועכשווית של צבא קטן וחכם.

הוא יתמיד בלימודו, שקידתו ויגיעתו עבור כל תושבי המדינה, בימי "צו 8"

כבימי שגרה. אם זה לא שירות לאומה - אמרו לי שירות מהו?

 

היה מי שניסה "לעשות סיבוב" עלינו, החרדים, ולהוכיח את דאגתו לאומה ולמדינה בצורת שילוב חרדים. אגב, הוא לא בדיוק בדק את אי היערכות הצבא לקליטת החרדים, הוא כן בדק את האלקטורט שלו בבחירות. הנה, זה מאחורינו. אפשר לקרוא בקול גדול: ברוך שפטרנו.

 

  • הכותב הוא עורך השבועון החרדי "בקהילה"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"החרדים לא חסרים לכם בצבא"
צילום: רויטרס
צילום: יעקב נחומי
אברהם דוב גרינבוים
צילום: יעקב נחומי
מומלצים