שתף קטע נבחר

האב, הבן ואריק סיני: נשבעים בספר התהילים

בגיל שש עלה יוני גנוט להופעה הפומבית הראשונה שלו עם "נר לרגלי" - פסוק מספר התהילים. ארבעה עשורים עברו, ובנו בן השש שר את המילים במתיקות גדולה עם אביו ועם אריק סיני, בשיר שהולבשו עליו מילים מקוריות, אישיות. צפו בקליפ היפהפה בבכורה לגולשי ynet

 

 

כשהיה בכיתה א', אי-אז בשלהי שנות השבעים, במסיבת הסידור של בית הספר הדתי לבנים "מעלות" בבני ברק, עלה יוני גנוט לשיר את "נר לרגלי דבריך" – פסוק שהלחין חיים בנט מספר התהילים. ארבעה עשורים אחרי, ובנו הבכור בן השש שר את המילים במתיקות גדולה, הפעם עם אבא ועם אריק סיני – בשיר שהולבשו עליו מילים מקוריות, אישיות.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"מבחינתי זה שיר הילדות שלי", אומר יוני גנוט. "השיר הראשון שאני זוכר ששרתי לפני קהל. אני ממש זוכר את הקפיצה המלודית של המרגשת של הפזמון. אני זוכר שהיה לא קל לעלות לפזמון, אבל כששרתי כולם התמוגגו. זאת הייתה הפעם הראשונה שהרגשתי ממש את היכולת לרגש אנשים בעזרת השירה שלי".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות:

 

החיבור עם אריק סיני בשיר הזה הוא לא הראשון, והשניים שיתפו פעולה עם "אל אדון". "ברגע ששמעתי את השיר, הוקסמתי", סיפר סיני. "הרגשתי שהבן של יוני מביא קסם נוסף לשיר, מרטיט ומצמרר".

 

תמימות נשכחת" (צילום: רועי גולן וידידיה ויזל) (צילום: רועי גולן וידידיה ויזל)
תמימות נשכחת"(צילום: רועי גולן וידידיה ויזל)

 

"הוא לא גדל על יידישקייט בכלל, אבל הוא מתחבר מאוד ויש לו בן שאף חזר בתשובה", אומר גנוט. "נוצרה בינינו כימייה נפלאה, ויש בינינו מעין תחושה משפחתית וקרובה מאוד. נראה לי שזה מורגש בשירים שהקלטנו ובהופעות המשותפות שעשינו".

 

"זה פלא גדול שאני עוד שר נשבעתי לך... נשבעתי ואקיימה לשמור משפטי צדקך", שר גנוט לקב"ה, ומסביר כי "השיר מסמל בעיניי איזו תמימות נשכחת כמעט. שאני מתגעגע אליה הרבה פעמים, בעולם הכל כך מסוכסך שאנחנו חיים בו... איכשהוא יוצא שגם הטיימינג ממש מתאים – בסמוך לחנוכה, ושוב מתגלה שהתרבות היוונית (והמערבית, שממשיכה אותה) לא יכולה ולא מצליחה לכבות את האור הפנימי של 'נר לרגלי'" .

 

אלבומו השני של גנוט, "דבר אלי באדמית", עתיד לצאת בחנוכה, ויכלול 13 רצועות מגוונות ואישיות. "יש בו מנעד יותר רחב מבחינת העולמות הרוחניים והטקסטים, וגם מבחינה מוזיקלית - בין העדינות הפיוטית לחספוס הרוקנרולי", הוא אומר. באלבום נוטלים חלק, בין השאר: דניאל זמיר, אהרן רזאל, ישי ריבו, אילן דמרי ורועי אדרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי גולן וידידיה ויזל
אריק סיני ויוני גנוט
צילום: רועי גולן וידידיה ויזל
מומלצים