שתף קטע נבחר

החמרה במצב הרב שטיינמן: "קשה ולא יציב"

כשבגופו זיהום שמקורו אינו ברור, והוא סובל מחום - מקורבים למנהיג הציבור החרדי אהרן לייב שטיינמן מוסרים כי "מצבו של הרב בשעות האחרונות קשה ולא יציב", ומבקשים "להמשיך ולהרבות בתפילה לרפואתו המהירה והשלמה של רבנו אהרון יהודה לייב בן גיטל פייגא"

 

מתפללים לרפואתו: מאז אושפז לפני כשבוע - מוסיף מצבו של הרב אהרון לייב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי, להיות קשה - והוא מאושפז בטיפול נמרץ. הערב (א') דווח מסביבתו של הרב על החמרה: "מצבו של הרב בשעות האחרונות קשה ולא יציב", נמסר. הרב בן ה-103 סובל מחום שסיבתו איננה ברורה, ובגופו קיים זיהום.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>  

 

"הרופאים המסורים המטפלים במרן עדיין לא יודעים את מקור הזיהום, והחום", אמרו מקורביו, ופנו לכלל הציבור: "לאור המצב שמרן נמצא בו בשעות האחרונות, להמשיך ולהרבות בתפילה לרפואתו המהירה והשלמה של רבנו אהרון יהודה לייב בן גיטל פייגא, לרפואה שלמה". 

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הרב מאושפז מאז מוצאי השבת שעברה בטיפול נמרץ, בבית החולים "מעייני הישועה" בבני ברק. הוא פוּנה לבית החולים בעקבות "מצוקה נשימתית חריפה" - חודש בדיוק לאחר ששוחרר מאשפוז בן שמונה ימים בעקבות דלקת ריאות חריפה.

 

מתון ופרגמטי

הרב שטיינמן, יליד 1913, מכונה ברחוב החרדי הגראי"ל (ראשי התיבות של תוארו ושמו - הגאון רבי אהרון יהודה לייב) או "ראש הישיבה" (זכר לתקופה שבה עמד בראש ישיבת פוניבז' לצעירים ורמז לעיסוקו העיקרי כמנהיג בענייני חינוך).

 

הוא נחשב למתון ופרגמטי יחסית לקודמיו בעבר, ולמקביליו כיום בנוגע לסוגיות דת ומדינה, יחסי דתיים-חילוניים, היחס להשכלה ולעבודה ועוד. אף שהישראלי הממוצע לא בהכרח יבחין בכך וידמה אותו לחרדי-ליטאי-שמרני טיפוסי, בתוך המגזר יש לכך משמעות רבה.

 

על רקע עמדותיו אלה (תמיכתו בנח"ל החרדי, למשל), קמה לו לפני כשלוש שנים וחצי, לאחר פטירת "פוסק הדור" הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, אופוזיציה קולנית המערערת על מנהיגותו – דבר שלא היה לו תקדים בזמנם של "גדולי דור" קודמים. מתנגדיו המכונים "הפלג הירושלמי", רואים במתחרהו, הרב שמואל אוירבך (הקנאי והנוקשה יותר), את מנהיג הליטאים החדש.

 

מבין 13 חברי הכנסת החרדים של ש"ס ו"יהדות תורה", רק שלושה (משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר) כפופים ישירות לרב שטיינמן, המנהיג את הזרם הליטאי - אך השפעתו על מהלכים משמעותיים של שתי המפלגות גדולה בהרבה ממשקלן היחסי, ובדרך כלל מכרעת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב שטיינמן. תפילות לרפואתו
צילום: חיים צח
מומלצים