שתף קטע נבחר

וטודו-טודו-דוס: השירים החסידיים שנשמעים בדיוק כמו...

טוב, זה היסטרי: "גולדן בוי" זה בכלל קאבר ל"ישמח חתני" - "ונתנה תוקף" של יאיר רוזנבלום נשמע דומה באופן מחשיד ל"איפה העוגה". נועם יעקובסון ולהקת "עניין אחר" יצאו במסע מפרך אחר השירים העבריים שנשמעים כמו שירים חסידיים והפוך. אז מי היה פה קודם?

 

 

קבלו רשימה חלקית: "גולדן בוי" זה בכלל קאבר ל"ישמח חתני"; שיר הפתיחה של "הקטקטים" ממשיך באופן טבעי את "מראה כהן" מתפילת יום הכיפורים, שהולך לא רע על "אני לא סינדרלה"; הקטע המצמרר בתפילת "ונתנה תוקף" בלחן של יאיר רוזנבלום נשמע דומה באופן מחשיד ל"איפה העוגה".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

חיבורים בלתי אפשריים? להקת "עניין אחר" עם הסולן נועם יעקובסון עלתה על משהו שאי אפשר להתווכח איתו. אחרי ששברו את הרשת עם מחרוזת שירי החתונה הבלתי נגמרים (למעלה משלושים בפחות משלוש דקות במאש-אפ היסטרי) – הם עושים את זה שוב, עם אותו הבמאי (נדב נווה, "אנדרדוס") בעליית מדרגה פורימית.

 

תענו "אמן"

שלמה ארצי בבית הכנסת נשמע מעולה, ו"האדרת והאמונה למי ולמי" הזכור לטוב משמחת תורה יושב לא רע על "טודו בום" של סטטיק ובן אל. "כהרגלנו רצינו להעלות את העניין באופן יותר משעשע, ולהמחיש את העולמות השונים המתחברים אצלנו על הבמה", מספר יעקובסון.

 

היא לא יודעת, מה אהבתי תורתך (צילום: נדב נווה) (צילום: נדב נווה)
היא לא יודעת, מה אהבתי תורתך(צילום: נדב נווה)

 

"חיפשנו שירי קודש המתחברים במלודיה שלהם לשירי חול, והתוצאה הייתה נהדרת. חודשים רבים עמלנו על איסוף החומר, נעזרנו גם בפוסט בפייסבוק שבו ביקשנו מהגולשים לתרום רעיונות (וחלקם היו מעולים ממש), אך לצערי לא יכולנו להכליל את כל הרעיונות בקליפ ונאלצנו לוותר על חלקם הגדול. נעזרנו גם בחברים מהתחום הקומי ובהם חנוך דאום וג'קי לוי, ואני מקווה שתסכימו שהגענו לתוצאה מרשימה".

 

כבר עשרות בשנים מפזמים בבתי הכנסת בשבת בבוקר, בשעת הוצאת ספר התורה את "וזאת התורה אשר שם משה" – אבל מצד שני כבר עשרות בשנים שגננות עבריות מפזמות בגני הילדים את הלחן של "היום יום הולדת".

 

"שהחיינו וקיימנו" פוגש את "אצלנו בחצר", "החומה" של פינק פלויד מטרידה כמעט כמו הניגון "כי מציון תצר התורה" הוותיק – ואפילו פרסומת לחברת ביטוח עושה חשק לענות "אמן". אז מי היה פה קודם? קבלו את השירים העבריים שנשמעים כמו שירים חסידיים והפוך.

 

 עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נדב נווה
וזאת התורה... לאיתמר
צילום: נדב נווה
מומלצים