שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: סרבן הגט ירון אטיאס נשלח למאסר

ל-ynet נודע כי על הסרבן הוטל עונש של שבעה ימי מאסר בפועל, בגין ביזיון בית המשפט. העילה: המשיך לנהוג ברכבו גם לאחר שרישיונו נפסל במסגרת צווי ההגבלה שהוטלו עליו בגלל סרבנותו

הטבעת מתהדקת: ל-ynet נודע כי סרבן הגט ירון אטיאס נשלח על ידי בית הדין הרבני האזורי בחיפה לשבעה ימי מאסר בפועל בגין ביזיון בית משפט. הוא נעצר בצהריים (יום ד') על ידי משטרת חיפה בצאתו מבית הדין, ונלקח לבית המעצר קישון, שם יועבר לידי שירות בתי הסוהר לקראת ריצוי עונשו.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

אטיאס, שעלה לכותרות בימים האחרונים בשל ה"שיימינג" שנעשה לו בחסות בית הדין והביקור השנוי במחלוקת במשכן הכנסת, המשיך לנהוג ברכבו גם לאחר שרישיונו נפסל במסגרת צווי ההגבלה שהוטלו עליו בגלל סרבנותו. תיעוד שלו בזמן הנהיגה הוצג לדיינים, ששלחו אותו למאסר. מתנגדיו מקווים כעת כי גם בבית הכלא ינהגו בו בחומרה, כאמצעי לחץ נוסף כדי שיסכים להתגרש.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הסרבן, שלא ידע על ההחלטה נגדו, שהה בבניין בית הדין בשעה שניתנה, ואף ביקש להשתתף בתפילת מנחה שקיימו עובדי המקום בהפסקת הצהריים. אחד הדיינים זיהה את האיש והרחיק אותו מבית הכנסת, בהתאם לחרם הדתי והחברתי שהוטל עליו. כשאטיאס פנה לצאת מהבניין הופתע לגלות את השוטרים, שעצרו אותו מיד.

 

"להתרחק מעליו ככל האפשר"

כפי שפורסם ב-ynet, לפני כשלושה שבועות הורה בית הדין הרבני האזורי בחיפה בצעד שנחשב חריג, לפרסם את שמו, תמונתו ופרטים אישיים נוספים של ירון אטיאס, סרבן גט מזה כשנתיים - וכן להטיל עליו סנקציות חברתיות והלכתיות המוכרות כ"הרחקות דרבנו תם": לא להושיבו בבית הכנסת, לא להעלותו לתורה - "ולהתרחק מעליו ככל האפשר".  

 

ירון אטיאס, סרבן גט ()
ירון אטיאס, סרבן גט

 

ירון אטיאס (39) הוא תושב אשדוד, בעל תואר ראשון במשפטים שאינו עוסק בתחום. כיום הוא מנהל עמותה אך לא עובד באופן מסודר למחייתו. אטיאס הוא בן למשפחה מוכרת בקרב הציבור הדתי בעירו – בין היתר, בזכות עבודת הוריו בשירות הציבורי.

 

ההחלטה על "שיימינג" היא צעד חריג בבתי הדין הרבניים, שבימים כתיקונם מחויבים לשמור על צנעת הפרט של הזוגות המתדיינים בפניהם, מקיימים את הדיונים בדלתיים סגורות ואף מוחקים את שמותיהם מההחלטות והפרוטוקולים המתפרסמים ברבים.

 

בתיק של בני הזוג אטיאס ובעוד מקרים ספורים, בודדים, מהשנים האחרונות, השתכנעו הדיינים כי סרבנות הגט חמורה במיוחד ומצדיקה חריגה מהנורמות הקבועות, זאת במטרה להוקיע את הגברים המאמללים את נשותיהם - ולהפעיל עליהם לחץ חברתי וקהילתי על מנת שייאותו לגרשן.

 

קריאה לציבור: לא לשתוק

בפוסט שפרסמה אשתו לאחר ההחלטה, כתבה, בין היתר: "אומרים שלכל סיפור יש שני צדדים, שלכל אחד יש את האמת שלו. אבל בתחום האפור מאוד של דיני המשפחה, עומדת אמת אובייקטיבית אחת. אמת אלימה מאוד. סרבנות גט".

 

"אני מסורבת גט", הצהירה. "לא אכתוב פה על השנים שלנו יחד והגורמים שהובילו לפירוד הזה. גם לא אכתוב פה על ההתמודדות היומיומית שלי בתוך המסע הזה לחופש. אך מזה שנתיים אני נאבקת לצאת ממערכת הנישואין שלי, נאבקת על החופש שלי, וישנו אדם אחד שמונע ממני את החופש הזה.

 

"האיש הזה, ירון אטיאס, שתעודת הנישואין עומדת ביני לבינו, מסרב בעקשנות לתת לי גט", כתבה. "הוא מקיים חיים חברתיים מלאים ועשירים, ממלא את חייו בפעילויות שונות, בעוד הוא באלימות רבה כולא את חיי יום אחרי יום".

 

במילים כואבות, לצד פסיקת הדיינים, כתבה כי בית הדין אישר לה לפרסם את סיפורה: "ירון אטיאס הוא סרבן גט. ירון אטיאס מאשדוד הוא סרבן גט, ואני לא רוצה להיות נשואה לו עוד. עזרו לי", ביקשה, "כי המלחמה בסרבנות יכולה להתקיים רק כשהציבור בוחר שלא לשתוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים