שתף קטע נבחר

סקר האנטישמיות: אם לא נתאחד - נתאבד

לעם היהודי אין את הפריבילגיה לריב בתוך עצמו. מלחמת האחים המתנהלת בין היהדות האמריקנית הליברלית לבין האורתודוכסיה והממסד הפוליטי הישראלי, היא מלחמת שמד לכל דבר. נתוני האנטישמיות רק מוכיחים עד כמה דק הקרח שעליו צועד העם היהודי אפילו במאה ה-21

סקר האנטישמיות של ה-CNN שנחשף אתמול ב-ynet ו"ידיעות אחרונות", הוא כמו אגרוף בפרצופה של מדינת ישראל. לא רק בגלל הנתונים המדאיגים והמחרידים, אלא בעיקר בגלל האור האדום שמהבהב בהיסטריה אל מול עיניהם של מנהיגי המדינה, שיודעים כי צריך לעשות מעשה, אולם מפחדים פחד גדול מכל תזוזה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >> 

 

אין הכוונה לעוד תוכנית למאבק באנטישמיות העולמית, או לעוד מסיבת עיתונאים של השר גלעד ארדן שיבהיר כיצד נרסק את הבי-די-אס. מה שצריך לעשות ועכשיו אלה צעדים ברורים ומידיים לאחד את העם היהודי באשר הוא, ובעיקר – לבלום את ההתדרדרות ביחסים שבין ישראל ובין יהדות ארצות הברית.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הכול כבר נכתב על המשבר הזה, ולכן מיותר לחזור על הנתונים, והפרטים והאזהרות המתבקשות. מי שרוצה להתעמק, מוזמן ללחוץ על הקישורים המצורפים למאמר זה. מה שצריך להיאמר שוב ושוב שוב - זה שלעם היהודי אין את הפריבילגיה לריב בתוך עצמו. מלחמת האחים המתנהלת בין היהדות האמריקנית הליברלית והפתוחה לבין האורתודוכסיה והממסד הפוליטי הישראלי, היא מלחמת שמד לכל דבר.

 

 

לצאת למלחמת אחדות

נתוני האנטישמיות רק מוכיחים עד כמה דק הקרח שעליו צועד העם היהודי אפילו במאה ה-21, ועד כמה העוצמה שבשותפות היא-היא הנשק החזק ביותר אל מול גלי השנאה המתעוררים ברחבי העולם נגד העם הרדוף ביותר בהיסטוריה האנושית.  

 

בנימין נתניהו צוטט לפני שבועות אחדים כמי שאומר כי ליהדות אמריקה, למעט החרדים, אין סיכוי לשרוד. נתניהו הביע בכך את הערכתו כי התהליכים הפנימיים שעוברת היהדות הלא אורתודוכסית, קרי הרפורמים והקונסרבטיבים, יובילו בסופו של דבר להשמדה עצמית של רוב הקהילות היהודיות הקיימות כיום. זוהי, כמובן, נבואת זעם שחורה משחור.

 

אלא שנתניהו, למעט נבואות זעם, מסרב לתפוס פיקוד ולהיכנס בבהילות לעובי הקורה, על מנת לבחון יחד עם השותפות הקואליציוניות החרדיות של הליכוד, מה אפשר לעשות כדי לעצור את הדימום בבשרו החי של העם היהודי.

 

אילו היה למר נתניהו ולו מעט אומץ, ולו היה נוהג כפי שאמור לנהוג מנהיג שהוא לא רק ראש ממשלת ישראל, אלא גם ראש העם היהודי באשר הוא – היה מכנס סביבו את ראשי הארגונים היהודיים הגדולים, את יו"ר הסוכנות יצחק הרצוג, את ראשי הקהילות הליברליות בצפון-אמריקה, וכל רב אורתודוכסי שאינו מעדיף את המאה החמישית לספירה על פני המציאות והעתיד – ויוצא למלחמה על אחדות העם היהודי.

 

להרחיב את שולחנה של היהדות

יש שיאמרו: לא צריך את ביבי. אבל הם טועים. הציבור הישראלי אדיש ברובו למה שמתרחש מעבר לים, ועל סמך הררי הרפש שהוא שופך ברשתות החברתיות נגד הקונסרבטיבים והרפורמים, אין מה לבנות על מנהיגות אזרחית אמיצה שתבין את חומרת המצב. על כן נדרשת כאן מעורבותו של בנימין נתניהו, יחד עם הנשיא ראובן ריבלין וכל ראשי המפלגות הציוניות המחוברים למציאות.

 

1 ()

במקרה הזה, רק חזית אחידה אל מול האורתודוכסיה הישראלית הדורסנית תוכל להתחיל ולטפל בפצע הזה, שכן זהו הזמן הנכון והמתאים ביותר להרחיב את שולחנה של היהדות, ולאפשר לזרמים הליברליים להתיישב על הכיסאות שמסביב, ולקחת חלק בעיצוב דמותה של היהדות.

 

אם זה לא היה ברור עד עכשיו, הרי שסקר האנטישמיות אמור לפתוח לכולם את העיניים, והעיקר – את הראש. העם היהודי, שייאלץ כנראה להתמודד שוב עם גלי שנאה ברחבי הגלובוס, נדרש כעת להתאחד, לפתוח את כל הדלתות, ולהגיד לכל מי שרק אפשר: ברוכים הבאים הביתה, אתם רצויים ואתם חלק מאיתנו. ישראל איננה יכולה רק לצקצק בלשון ולנענע בראש, היא צריכה להיות אקטיבית. וכדי שזה יקרה, כדאי שראש הממשלה נתניהו יתעורר, ומהר.

 

קריאת ההשכמה כבר מאחורינו, וכולם על הרגליים. הגיע הזמן, אדוני ראש ממשלה, שגם אתה תתייצב.

פורסם לראשונה 28/11/2018 18:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידן ארבלי
אטילה שומפלבי
צילום: עידן ארבלי
מומלצים