שתף קטע נבחר

הרבנות קבעה: אבלות על הנספים באתיופיה - הנשים עגונות

בשבוע שעבר הודיע הרב הראשי על הקמת הרכב מיוחד. היום קבע בית הדין כי על המשפחות לשבת שבעה על קרוביהם, לקרוע קריעה ולומר קדיש. עם זאת, האלמנות טרם הותרו מנישואיהן והן ייחשבו עגונות עד לזיהוי סופי של הגופות

אברהם מצליח ושמעון ראם ()
אברהם מצליח ושמעון ראם

 

הרבנות הראשית הודיעה לבני משפחות הנספים באסון התרסקות המטוס באתיופיה, כי על פי ההלכה עליהם לשבת שבעה ולקיים את מנהגי האבלות על מות יקיריהן. עם זאת, נשותיהם של אברהם מצליח ושמעון ראם טרם הותרו מנישואיהן והן ייחשבו עגונות עד לזיהוי סופי של הגופות והחלטה של בית הדין הרבני.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

בעקבות פניות אלמנות הנספים, הודיע בשבוע שעבר הרב הראשי, הראשון לציון יצחק יוסף, על הקמת הרכב מיוחד שידון בנושא ויקבע את מעמדן האישי. בימים האחרונים גבו הדיינים עדויות מאנשי זק"א שהשתתפו בחיפושים אחר חלקי הגופות, וקיבלו לידיהם ראיות הקושרות אותם לנספים הישראלים. כן שמעו את נציגי משרד החוץ שהציגו מסמכים תומכים מחברת התעופה, משלטונות אתיופיה ומעדי ראייה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

הממשלה נגד בג"ץ: דת, מדינה והקרבות הגדולים של הכנסת ה-20

 

לאחר שדן בממצאים פסק היום בית הדין המיוחד כי על המשפחות לשבת שבעה על קרוביהם, לקרוע קריעה ולומר קדיש, ובעקבות כך הן פרסמו את זמני ניחום האבלים. לגבי היתר הנשים להינשא כתבו הרבנים כי על אף שיש פנים רבות להיתר כבר עכשיו, הדבר יידון לאחר סיום זיהוי שרידי הגופות בעוד מספר חודשים.

 

  ()
מודעת האבל שפרסמה המשפחה

 

משפחות ראם ומצליח פרסמו - כל אחת לחוד - מודעות אבל לאחר כמעט חודש מיום האסון. במשפחת מצליח כתבו: "משפחה וחברים יקרים בעקבות מותו הטראגי של אהובנו אברהם (אבי) מצליח בהתרסקות המטוס באתיופיה אנו המשפחה נשב שבעה בבית המנוח במעלה אדומים רחוב הנחושת 31. ניחום אבלים: יום ראשון עד שישי (31/3 – 5/4), ימים ראשון עד חמישי: 14:00 – 09:00, 21:00 – 16:00, וביום שישי:

14:00 – 09:00.

 

בראש הוועדה: הרב הראשי עצמו

הרב הראשי, יצחק יוסף, קיים בלשכתו דיון הלכתי בהשתתפות מתנדבי ארגון זק"א שחיפשו אחר גופות ההרוגים, אנשי מקצוע ונציגים ממשרדי הממשלה הרלוונטיים. בראש בית הדין המיוחד עמד הרב יוסף עצמו, ולצדו חברים בו יו"ר הוועדה לכבוד המת ברבנות, הרב יעקב רוז׳ה, והדיין הרב מיכאל עמוס מבית הדין הרבני הגדול. השלושה כבר החלו בעבודתם וגבו עדויות מהמתנדבים שניסו לאתר את הנספים בימים שלאחר האסון.

 

בדיון המקדים השתתפו גם מנכ"ל מינהל האוכלוסין במשרד הפנים, פרופ' שלמה מור יוסף, ועו"ד אודליה אדרי מהלשכה המשפטית, ראש החטיבה הקונסולרית במשרד החוץ, אייל סיסו, רמ"ט שר הפנים, רובי שמש, ויו"ר ארגון זק"א, יהודה משי-זהב.

 

  ()
חלק ממכתבו של הרב הראשי יצחק יוסף

 

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים