3 צפייה בגלריה
יעל ואוריין
יעל ואוריין
טבעות האירוסין הזהות
(צילום: אוסף משפחתי)

כעבור שלוש שנות זוגיות עם יעל (36), החליטה אוריין (33) שהגיע הזמן לשלוף טבעת, וביקשה מחברה טובה שתסייע לה בבחירה. "חברה שלי הציעה שנלך לאיזו חנות תכשיטים שהיא מכירה בה את הבעלים", מספרת אוריין, ומוסיפה שכמו במטה של קסם, ברגע שהיא נכנסה לחנות היה לה ברור ששם היא תקנה את הטבעת.
"הוקסמתי מהבעלים של המקום, עוד לפני שהתאהבתי בטבעת שהוא הראה לי. זו הייתה טבעת מאוד עדינה ודקה, ולא רק שהייתי בטוחה שיעל תאהב אותה, חשבתי שזו בדיוק הטבעת שאני הייתי רוצה לקבל לעצמי, ולכן לא הייתה לי התלבטות", היא אומרת. "זה היה שבוע לפני טיסה שתכננו לתאילנד, והלחצתי את הבעלים שאני חייבת שהטבעת תהיה מוכנה לפני הטיסה".
אז הטריגר להצעת הנישואים היה החופשה בתאילנד?
"שתינו ידענו שהקשר בינינו זה-זה, ואפילו התחלנו לדבר על תינוק", מספרת אוריין, "אך מכיוון שאנחנו לסביות, כל העניין של חתונה לא מובן מאליו, ולכן היה לי חשוב שיהיה עוד צעד באמצע שיקשר בינינו ויסמל את הקפיצה בקשר. בנוסף, בדיוק עזבתי עבודה, והיה לי זמן להתעסק בזה, כך שהטיימינג היה לי מדויק".

3 צפייה בגלריה
יעל ואוריין
יעל ואוריין
יעל ואוריין בתאילנד
(צילום: אוסף משפחתי)

מה שאוריין לא ידעה הוא שבאותו הזמן בדיוק גם יעל חיפשה עבורה טבעת, ופנתה לחברה הכי קרובה של אוריין, אותה אחת מהסיפור הקודם. "היה לי ממש חשוב לקלוע לטעם של אוריין, ופחדתי לקנות טבעת שהיא תתאכזב ממנה", מספרת יעל. "כבר הזמנתי טבעת מצורף, ואז ברגע האחרון הבנתי שאני מוכרחה להתייעץ עם חברה שלה. החברה אמרה לי מיד שהיא יודעת שיש טבעת שאוריין ממש אוהבת, אז ביטלתי את ההזמנה שעשיתי והלכנו יחד לחנות".
בדומה לאוריין, גם יעל הלחיצה את דניאל בלום, הבעלים, וביקשה ממנו שייתן לה את המילה שלו שהטבעת תהיה מוכנה תוך שבוע ממועד ההזמנה. "תכננתי להציע לה במקום ספציפי בתאילנד", יעל מדגישה.
ממש כמו בסרט. דניאל הבין שאתן בנות זוג?
"ללא ספק כשהגעתי לדניאל הוא כבר ידע מי אני", אומרת יעל. "יותר מזה, הטבעות היו מוכנות באותו יום, ודניאל דאג לכך שכל אחת מאיתנו תגיע לאסוף את הטבעת בשעה אחרת. כשנפגשנו בבית לכל אחת היה סוד שהשנייה לא ידעה עליו, וכמובן שכל אחת הייתה בטוחה שהסוד הוא רק שלה".
"היה לי מאוד קשה לשמור את זה בסוד", מודה אוריין. "הייתי מאוד לחוצה, והיה לי ברור שאציע ליעל עוד בבוקר של הטיסה כדי לסיים עם זה וכדי שלא אצטרך לדאוג מזה שהטבעת תהיה עליי כל הדרך לתאילנד".

3 צפייה בגלריה
יעל ואוריין
יעל ואוריין
לחופשה הן כבר הגיעו מאורסות. יעל ואוריין
(צילום: אוסף משפחתי)

אז איך הצעת?
"בשעה שש או שבע בבוקר, הערתי את יעל כשאני מתיזה לה טיפות מים על הפנים", מפתיעה אוריין. "הבאתי לה את הטבעת, עם הקופסה של בלום תכשיטים, והיא הייתה בשוק. באותו רגע לא הבנתי את פשר ההבעה שלה. אומנם קשה לה בבקרים אבל לא הבנתי למה היא לא קופצת משמחה. בדיעבד, הסתבר לי שזה היה מבט מופתע ושמח מעצם ההצעה, אבל בעיקר גם מבט תוהה. היא תהתה אם זו הטבעת שהיא עצמה קנתה", אומרת אוריין.
היא בטח אמרה כן.
"לקח לה כמה שניות להתאפס, ואז היא אמרה כן", אומרת אוריין בחיוך.
"תוך כדי ההתרגשות מההצעה, התחלתי לחשוב מה אני עושה עם הטבעת שאני קניתי", יעל משחזרת בהתרגשות. "התלבטתי אם להמשיך עם התוכנית המקורית - הרי רציתי להציע לאוריין בלוקיישן קסום בתאילנד, או שזה צריך לקרות עכשיו. אוריין טרפה את הקלפים, ולא הייתי מוכנה לזה בכלל".
והצלחת להתאפק?
"ממש לא. הלב שלי דפק בטירוף, והחלטתי שאני עושה את זה כאן ועכשיו. אוריין הייתה בהלם גם מעצם ההצעה וגם מזה ששלפתי טבעת זהה", אומרת יעל.
"לא העליתי על דעתי שיעל תציע לי, היה לי ברור שאני זו שצריכה להציע. היא הייתה מאוד עסוקה, ולא חשבתי שיש לה דקה לחשוב על זה. היא גם לא נתנה לי שום סימן מקדים", מדגישה אוריין. "ופתאום היא כרעה ברך ונתנה לי את אותה טבעת. הייתי לגמרי מופתעת, זה היה הזוי לחלוטין".
אז זו באמת אותה טבעת?
"כן. רק ששלי בצבע זהב מאט", אומרת אוריין, "ושל יעל בזהב לבן". למטוס הן כבר עלו מאורסות ומאושרות.