לפני שלושה שבועות התחלתי לצאת עם בחור חמוד ואני ממש רוצה שזה יצליח. כבר שכבנו פעמיים ופתאום חזרה לי הפטרייה בנרתיק, לכן לא אוכל לשכב איתו בימים הקרובים, אולי אפילו בשבועות הקרובים.
מצד אחד, אני מעדיפה להיות כנה איתו, ואם הפטרייה תימשך הרבה זמן אני אצטרך להגיד לו את האמת. מצד שני, אולי זה ירתיע אותו בשלב הזה, וממש לא בא לי שהוא ייגעל ממני. מה דעתך? האם להגיד את האמת? או שמוטב להתחמק ממנו ולהמציא תירוץ?
תודה,
נעמה, קריית אונו

נעמה יקרה,
הבאת לפתחי סוגיה כואבת ואף שורפת. את יוצאת עם בחור, מטפחת מולו תדמית של ליידי נטולת פגמים, והופס - תופעה רפואית שרירותית אחת מאיימת למוטט את הכול. איך עוברים מ"אז מה האחים שלך עושים?" ו"אתה מאמין באלוהים?" ל"שומע? יש לי קנדידה"? מה גם שלפי התיאור שלך, כבר "עברתם את השלב האינטימי", כפי שינסח ודאי קורא ההתנהגויות האנושיות של עמרי ב"חתונמי".
יש משהו מוזר בחזרה הזו אחורה לכאורה, דווקא בשלב כה מוקדם של הקשר, שבו ההורמונים עדיין משתוללים והלהט בשיאו. בשלב הזה אתם אמורים להתגפף בשירותים של המטוס, לא לדבר על דלקות בנרתיק. מכאן שההתלבטות שלך לגמרי מובנת. מצד אחד, את נבוכה לחשוף בפניו פרט כה אינטימי שעלול להרתיע אותו. מצד שני, מהיכרותך עם אירועים מסוג זה ידוע לך כי הם עלולים להימשך זמן רב, זמן שאינך רוצה לשקר בו לבן זוגך החדש ואולי גם להסתבך בשקרים. לא פשוט בכלל.

1 צפייה בגלריה
לא מאמינה שהפטרייה שלי חזרה
לא מאמינה שהפטרייה שלי חזרה
לא מאמינה שהפטרייה שלי חזרה
(צילום: shutterstock)

אם כן, אענה לך על השאלה הזו פעמיים, פעם אחת כפי שהייתי מצפה מיועצת לענות בטור לפני קהל רחב, ופעם שנייה כפי שהייתי אומרת לך לו היינו נפגשות פנים אל פנים. אתחיל מהכובע המייעץ: אין ספק שפטרייה בנרתיק היא חוויה בלתי נעימה, אך גם נפוצה מאוד. האם ידעת שלא פחות מ-50 אחוז מהנשים חוו או יחוו לפחות אירוע אחד כזה במהלך חייהן?
כך או כך, אינך אשמה בפטרייה שלך ואינך צריכה להתבייש בה. שתפי את הבחור שאת יוצאת איתו במתרחש, והתבונני בתגובתו. האם הוא חושש? נבהל? אם מדובר באדם הנכון והראוי לך, כפי שאת חשה, הוא יכיל את המצב החדש מתוך בגרות, כבוד כלפייך ועניין אמיתי בך. אם לא, אולי זה סימן שעלייך לשחרר אותו לדרכו.
למעשה, את יכולה לראות את ה"תקלה" הזו כהזדמנות לבחון את הגבר החדש בחייך וכן את עצמך בתוך מערכת היחסים, שהרי כל זוגיות רצופה אתגרים ומהמורות. כדי לצלוח אותם יחד, דרוש שיח פתוח ששניכם תוכלו לתרגל לאור הסיטואציה החדשה. מי יודעת? אולי בסופו של דבר, עוד תודי לפטרייה שלך על התרומה לזוגיות החדשה שתירקם.
ועכשיו באמת: תתחמקי ממנו. קצת. אם כבר יש לך פטרייה, מנפי אותה כדי לשחק משחק קטן. אני יודעת, גברים, זה קצת אכזרי, אבל זאת לא אשמתי שאתם מחבבים את המרדף ודברים שאינם קלים כל כך להשגה. אין אף גבר בהיסטוריה שהוריד לו לשמוע "אני קצת עסוקה השבוע".
אם הפטרייה נמשכת יותר משבוע, לפנייך שתי אופציות: להגיד שאת במחזור או סתם לא לשכב איתו כי אלוהים אדירים! מותר לך לא לשכב עם מישהו, גם אם שכבתם כבר. מה זה הקטע הדפוק הזה שאחרי סקס ראשון נפרץ הסכר, ואחר כך למשך חצי שנה את עבד מין? חלאס, לפעמים לא בא. כאילו, אני יודעת שספציפית עכשיו בא לך, אבל עקרונית יכול להיות גם שלא יתחשק לך.
בקיצור, בסבב הזה את לא מספרת. אם תישארו יחד לטווח הארוך, ספרי לו בפטרייה הבאה. לפי מה ששמעתי, יש בדרך כלל הפרש של כמה חודשים לפחות בין התפרצות להתפרצות, כך שבשלב הזה הוא כבר אמור להיות בשל לקבל בטוב את "הבשורה המטלטלת".
רפואה שלמה ובהצלחה!