הילי עומדת בטיילת של תל-אביב, מבטה נופל על הבחור הכי חתיך שיושב בסביבתה. היא מתקרבת אליו ואומרת, "יש משהו יותר מתוק ממך? כי מאז שראיתי אותך, יש לי נפילת סוכר". הוא מביט בה ספק מבוהל, ספק מופתע, ומחייך. שלושה משפטים מאוחר יותר הוא כבר נותן לה את מספר הטלפון שלו.
הסיטואציה המופרכת הזאת לקוחה מתוך סרטון מתיחות היתולי שהילי לואיס (39), שחקנית, יוצרת, כותבת ומפיקה, יזמה יחד עם שותפה הקומי, לירון שטיינגרט. בסרטון המדובר ניסו הילי ולירון לבדוק מה יקרה אם הם יפנו לאנשים עם משפטי פתיחה מטופשים, סליזים ובוטים, כאלו שאפילו בבית הספר לאומנות הפיתוי היו מתפדחים לשלוף. הילי, כמובן, קיבלה מספרים מכולם.
"אני לא חושבת שזה ניסוי חברתי, כמו שלגברים יותר פשוט לתת את המספר שלהם לנשים", היא אומרת כשאני שואלת אותה על כוח העל שלה להשיג מספרי טלפון מזרים מוחלטים. "אנחנו הנשים תמיד נחשוב פעמיים לפני שניתן את המספר שלנו כי החשש ממתחזים, מאלימות וכמובן מהטרדות יותר דומיננטי אצלנו".
ובכל זאת, איך תסבירי את זה שאף גבר לא סירב לך?
"אולי באמת יותר קל לנשים לעשות את ה'מוב', אבל זה לא רק המראה שלי, זה הווייב שאני באה איתו. אני מפגינה ביטחון עצמי רב וכל מי שניגשתי אליו בסרטון הזה צחק".
אז הכול עניין של ביטחון עצמי והומור?
"בדיוק!", אומרת הילי. "הומור מוכר, לא משנה מי ומה את. הומור זה סקסי".

5 צפייה בגלריה
הילי לואיס
הילי לואיס
הילי לואיס. גברים עפים על ההומור שלה
(צילום: רועי קאשי)

וגברים שאת יוצאת איתם צוחקים ממך?
"בלי להשתחצן, כי אני לא רוצה שיחשבו שאני עפה על עצמי, אבל רוב שהגברים שיצאתי איתם אמרו לי שאני מצחיקה אותם. במקרה שלי זה אחד הדברים שהכי מושך אנשים".
ואת חייבת גבר שיצחיק אותך?
"גבר שיצחיק אותי זה בונוס. אני לא חייבת לצאת עם קומיקאים, ממש לא, ובאופן כללי, אני חושבת שבזכות ההומור אני שורדת את החיים האלה - יש הרבה קשיים והומור עוזר לי לאזן את הכול".
מה מצחיק אותך?
"מצחיק אותי הומור מיני ופרובוקטיבי. אני מאוד מעריכה אנשים שעושים הומור כזה. כמובן שהכול תלוי במינונים. אני חולה גם על נונסנס. אה, יודעת מה עוד מצחיק אותי?", היא מתלהבת ובלי להכין אותי צועקת בקול רם, "הומור בסקס! זה מטורף!"
למה הכוונה בהומור בסקס?
"אם הגבר מצחיק אותי גם באמצע הסקס, זה כבר שם אותו בליגה אחרת מבחינתי".
את בעצמך משחקת עם הומור מעט פרובוקטיבי לעיתים. את לא חוששת שמטרידנים יקפצו על ההזדמנות ויפנו אלייך?
"אני אפתיע אותך ואומר שזה לא קורה הרבה. אני זוכרת שהעליתי סטורי קורע מצחוק אבל מאוד מיני, ומכר שלי, סטנדאפיסט, כתב לי, 'בואי נספור שלוש שניות ואני מבטיח לך שתקבלי מבול של הודעות מסוטים'".
וקיבלת?
"לא! אני מקבלת תגובות אבל עם המון כבוד. אני חושבת שהעידן הנוכחי גרם לגברים לחשוב פעמיים וגם להבין שאם אני עושה הומור מסוים, זה לא אומר שאני נגישה או מתייגת את עצמי בפן מסוים. יש הומור על סקס וזה הומור, זאת לא הזמנה להטרדה".
5 צפייה בגלריה
הילי לואיס
הילי לואיס
הילי לואיס. "הומור על סקס אינו הזמנה להטרדה"
(צילום: רועי קאשי)

5 צפייה בגלריה
הילי לואיס
הילי לואיס
"גבר שיצחיק אותי זה בונוס"
(צילום: לי סובר)

תוך כדי שאנחנו משוחחות, ניגשת אלינו חבורת צעירים שככל הנראה זיהו את רווקת השבוע שלנו מתפקידה בסדרה המצליחה 'זגורי אימפריה'. הם מבקשים לעשות איתה סלפי ושואלים אותה לאן היא מתראיינת.
ממש הבאתי סלב למדור!
"אל תגזימי", היא מצטנעת. "זה נחמד שמזהים אותי, אני לא אשקר, אבל אני לא נחה על זרי הדפנה. יש לי עוד עתיד שלהם לפתח, רק חבל שהחיים נעצרו. אז נכון שהייתי ב'זגורי אימפריה', שזו סדרת קאלט מדהימה, אבל תמיד צריך להיות בעשייה. לצערי הקורונה הגיעה בטיימינג קריטי, ממש רגע לפני שהיה אמור לעלות לאקרנים סרט חדש בהשתתפותי, אבל אני לא מפסיקה ליצור. עכשיו אני כותבת פיילוט לסדרה חדשה, ממשיכה בעשייה ואומרת תודה על כל שקל שנכנס לי לחשבון הבנק ועל כל הודעה או מילה שאני מקבלת מאנשים כמו, 'תודה שאת מצחיקה אותי בתקופה הזו'".
אני הולכת לשאול אותך את השאלה הכי מעצבנת בארסנל – איך זה שבחורה כמוך עדיין רווקה?
"ניסיתי רבות להבין למה אני רווקה, אבל תשובה ודאית אין לי, אז אני פשוט מקבלת באהבה את זה כי אני יודעת שזה לא יהיה לנצח, וכשזה ירגיש נכון זה יקרה".
את פעילה באפליקציות?
"הייתי פעילה כמה שנים. עכשיו פחות".
ומה המסקנות שלך?
"בתור אחת שלא נוטה להתחרט על דברים ומשתדלת להתעמק בטוב, אז הרבה טוב יצא. יצאתי עם מישהו מדהים במשך שנה, אותו הכרתי באחת האפליקציות. הכרתי אנשים מאוד מעניינים שלא היה כמעט סיכוי שאכיר אותם ביומיום שלי, ואפילו נוצרו כמה חברויות בזכות זה, אבל אני לא שוללת מפגשים ספונטניים עם בחורים. אני מאוד בעד שיתחילו איתי פנים מול פנים. אני מעריכה אנשים שעושים את זה".
מתי התחילו איתך לאחרונה באופן ספונטני?
"במסיבה לפני הסגר השני. אני בחורה שיוצאת די הרבה".

"הרגשתי שאני פוסלת גברים מהממים שהייתי יכולה להיות מאושרת איתם"

הילי לא חיה לפי השעון החברתי. "אני מרגישה שאני לקראת גיל 30 בכלל", היא מהרהרת בקול רם. "אני סוג של 'לייט בלומר'. האסימונים יורדים אצלי תמיד עשור אחרי".
אילו אסימונים?
"פעם חיפשתי מישהו אחד לכל החיים, כי זכיתי לגדול בבית עם הורים שעד היום גנובים ומאוהבים זה בזו, ושאפתי לאידיאל מסוים, אבל למדתי עם הזמן שאני לא צריכה להתחתן ולעשות ילדים לפי הזמנים שהחברה מכתיבה לנו. היום אני גם לא ממהרת לפסול אנשים".
תני דוגמה.
"אם למשל לא הייתי נותנת צ'אנס לבחורים בני 30 כי הם צעירים ממני ומה אני אעשה עם מישהו שצעיר ממני? אכין לו מרשמלו ואקריא לו סיפורים לפני השינה? אז היום אני מבינה שדווקא בחור בן 30 יכול ללמד אותי דבר או שניים על החיים. זה הכול עניין של אופי ובגרות".

5 צפייה בגלריה
הילי לואיס
הילי לואיס
"מרגישה שאני לקראת 30 בכלל"
(צילום: רועי קאשי)

5 צפייה בגלריה
הילי לואיס
הילי לואיס
מעריכה גברים שמתחילים מחוץ למחשב. לואיס
(צילום: מיכאל בר נתן)

באיזה שלב את כרגע?
"בעבר הייתה לי פנטזיה שאכיר בחור שבאופן טבעי נרצה שנינו ליצור תא משפחתי קטן משלנו, אבל זה לא קרה בינתיים. אני לא רואה את עצמי בשלב זה של החיים הופכת לאם חד-הורית. חשבתי אפילו על הורות משותפת ואז התבלבלתי מכל האופציות האפשריות, עד שהחלטתי שמה שיקרה - יקרה".
וכל הנושא של הקפאת ביציות מדבר אלייך?
"כמעט נכנסתי לתהליך הזה ובסוף הבנתי שלא".
למה?
"כי זה לא מתאים לי. אני מקווה שקודם אכיר מישהו שאיתו ארצה לבנות מערכת יחסים ומשם נתקדם איך שירגיש לנו. הרגשתי שאולי אני פוסלת גברים מהממים שהייתי יכולה להיות מאושרת איתם רק בגלל שהכנסתי לעצמי פחדים לראש שלא יהיה לי מהם ילד".
למה את מתכוונת?
"בגילי, חלק גדול מהגברים כבר נמצאים בפרק ב' של החיים שלהם ועם ילדים, ואני משערת מראש שהם לא ירצו עוד ילדים. הפעם החלטתי לנסות להיות פתוחה וכן לתת צ'אנס לגברים שבעבר הייתי פוסלת על זה כי ברגע שיש זרימה דברים קורים".
ואם גבר אומר לך מראש שהוא לא בעניין של ילדים?
"זה מוריד לי אם מלכתחילה אם הוא פוסל לחלוטין כל אופציה לילד. בכללי, אנשים שמצהירים מראש מה הם לא ומה הם כן, פחות מדברים אליי כי אני אוהבת שהדברים פתוחים וזורמים. בוא נכיר, בוא נראה שטוב לנו, ונתקדם משם".
מתי נשבר לך הלב?
"לפני 10 שנים בערך".
מה למדת על עצמך במערכות יחסים בעבר?
"למדתי שאני צריכה להיות קודם במערכת יחסים טובה עם עצמי, לא לבוא לקשר עם כוונה לשנות את הפרטנר, ושאם משהו ישתנה לטובה זה יהיה בונוס. גם למדתי לקחת ולתת ספייס כשצריך".
מה את מחפשת בגבר?
"כמו שכבר הבנת אז הומור! זה כל כך חשוב לא לקחת את עצמינו יותר מידי ברצינות. ושהוא יהיה חבר טוב שהוא גם מאהב, שיהיה אדם עם תשוקה לדברים שהוא אוהב, איש של מעשים, שיגשים את עצמו. אבל אני עדיין רווקה אז אני לא יודעת כמה צריך להקשיב לי", היא אומרת וצוחקת.
מה את אוהבת לעשות בזמנך הפנוי?
"התחביב שלי בעיקר הוא ללמוד מידי שנה-שנתיים משהו חדש. בין אם זה עריכה, צילום. לפני הקורונה התחלתי ללמוד היפ-הופ ומאז הקורונה זה הלך פייפן".
מה הדיל-ברייקר שלך?
"קנאה אובססיבית קיצונית, שקרנים, צבועים. אבל כמו שלמדתי בחיים האלה, אין לדעת. מקווה מאוד שלא יהיו לו את התכונות האלה".
האם פוליטיקה תופסת מקום בחייך?
"אני לא אוהבת לדבר על פוליטיקה. אני מכבדת דעות של אחרים כל עוד מכבדים את שלי. אז זה לא משנה באיזה צד הוא על המפה הפוליטית, רק שהוא לא יהיה קיצוני בדעותיו".
איזה מוזיקה את שומעת?
"זה מאוד מגוון! זה יכול להיות מוזיקה צרפתית, מוזיקת נשמה, אלקטרוני, ישראלי. העיקר שתהיה מוזיקה ברקע".
איפה את בעוד עשור מהיום?
"בחיים למדתי שזה מעולה לתכנן תוכניות אבל כדאי גם להיות פתוחים לרעיונות חדשים. אז אין לדעת. נכון להיום, הייתי רוצה שבעוד 10 שנים אהיה בזוגיות מדהימה, אתפרנס ממשחק, שיהיו לי פרויקטים שאצור ואכתוב ואולי גם אפיק לטלוויזיה, לקולנוע, לדיגיטל ולפרסומות בארץ ובחו"ל, ושיישאר לי מספיק זמן פנוי לטייל בארץ ובעולם בין לבין. כי לטייל זה גם תשוקה".
איפה אפשר להתחיל איתך?