זה הסבל הכי עצום שחווית. הלב השבור מפסיק להיות מטאפורה וכואב לך פיזית בתוך החזה. את הולכת לישון דומעת ומתפללת שהוא יחזור אלייך או שתמשיכי לישון לנצח. את קמה באמצע הלילה ומתחילה לבכות, וכשאת מתעוררת בבוקר, לוקחות לך בדיוק שתי דקות עד שאת נזכרת ברוע גורלך – ושוב חוזרת לבכות. את תחשבי עליו כשתאכלי את הסלט שנהגתם לאכול יחד בערבים, כשתגלשי באתר שהייתם שולחים ממנו כתבות האחד לשנייה, ובכל שיר שתשמעי. נשמע מוכר? יש לי חדשות טובות ורעות בשבילך.
החדשות הטובות: אלא אם נמנית עם האנשים המעטים שנתקעים בלב שבור לנצח-נצחים, זה יעבור.
החדשות הרעות: את לא באמת רוצה שזה יעבור, כי המשמעות היא שזה באמת הסוף.
החדשות העוד יותר רעות: יש סיכוי לא רע שבעוד שנים מספר את תחווי את כל הדיכאון הזה מחדש.
בינתיים, הנה מדריך קצר לשבורת הלב, בתקווה שהוא יעזור לך להרגיש קצת פחות בודדה.

1. תהיי פתטית, זה בדיוק הזמן לכך

אם תמצאי את עצמך בוכה במקומות ומול אנשים שממש לא תכננת לאבד את הפאסון מולם, אל תלחמי בכך. קבלי את מצבך החדש בחמלה. מול אבא שלך? תבכי. מול החברים הכי טובים שלך? תבכי. ברחוב? אם את גם ככה לא מצליחה לעצור את עצמך, אז פשוט תבכי. מי שאוהב אותך יישאר גם כשתהיי בלתי נסבלת, וינסה להזכיר לך שמחר יגיע הבוקר. אלה הרגעים שבהם תגידי תודה שהקפת את עצמך באנשים שמנסים להבין כמה הלבד שלך בודד, ולדאוג שתרגישי פחות ממנו.

4 צפייה בגלריה
אישה שורפת תמונה שלה ושל בעלה
אישה שורפת תמונה שלה ושל בעלה
זה הזמן להיות פתטית
(צילום: Shutterstock)

תפרסמי תמונות באינסטגרם של עצמך בבגד ים, תצייצי ציוצים פרובוקטיביים, תעלי סטורי שברור שנועד כדי לבדוק אם הוא עדיין עוקב אחרייך, תכתבי טור ב-ynet יחסים, שגם הבוס שלך יראה. את גם ככה הולכת להילחם בעצמך לפני שאת עושה את זה, אז תחסכי את כל ההתלבטויות ופשוט תצאי פתטית. אם זה עוזר לך להרגיש שאת נראית טוב ושאת מצחיקה – תעשי את זה. את רוצה לשלוח לו הודעה? תתאפקי כמה שאת יכולה, ותסלחי לעצמך כשאת לא מצליחה. הוא לא יחזור אלייך בגלל זה, אבל הוא גם לא עזב אותך בגלל זה.

2. תברחי למקום אהוב

תארזי מזוודה וסעי למקום שאת אוהבת במיוחד. תתפלאי מה ארבעה ימים בבית מלון יכולים לעשות לנפש שלך. לאט-לאט תתחילי להיזכר במי שהיית לפני שהכרתם, בדברים שהפסקת לעשות ואהבת. תשמעי איזו מוזיקה שאת רוצה בנסיעה, תעשי שופינג יומיים ברצף, תקראי את הספר ההוא שלא הספקת להגיע אליו. יהיו רגעים של לבד שמהדהד באוזניים, זה נפוץ וזה טבעי. אל תפחדי לבקש ממישהו לשלוח לך הודעה בבוקר, רק כדי לבדוק ששרדת עוד לילה. כשתקראי אותה בבוקר תיזכרי שלמישהו אכפת ממך.

4 צפייה בגלריה
לכי לבקר במקום אהוב. לא תאמיני מה זה יעשה לנפש שלך
לכי לבקר במקום אהוב. לא תאמיני מה זה יעשה לנפש שלך
לכי לבקר במקום אהוב. לא תאמיני מה זה יעשה לנפש שלך
(צילום: Shutterstock)

3. הסירי את הפלסטרים

חזרי לעשות את כל הדברים שהייתם עושים יחד. השמעת לו את השיר האהוב עלייך? נכסי אותו בחזרה לעצמך. לקחת אותו לטייל בחוף האהוב עלייך? סעי לשם שוב והיזכרי שהיית שם קודם, לפניו, ושעוד תהיי שם אחריו. תשמרי את הזיכרונות הטובים מהמקומות והדברים שעשיתם יחד, אבל אל תהפכי אותם לקדושים. הכנסת מישהו לחיים שלך, ועכשיו זה הזמן להוציא אותו ולקבל אותם בחזרה.

4. תצרכי תרבות מנחמת

במקום אלכוהול וחומרים אחרים. אלה ישהו לרגע את תחושת ההזדקקות הקשה, אבל הרגע הזה יחלוף מהר משתוכלי לקוות. כוס יין בערב להקהות את הקצוות זה אחלה, אבל אל תבלי ימים שלמים במיטה מרוחה משבעה ג'וינטים וערק.
תצרכי תרבות. לא קומדיות רומנטיות שרק יגרמו לך להרגיש יותר אשמה "כי הוא פשוט לא בקטע שלך", אלא תרבות שמזכירה לך שאת לא הבן אדם הראשון שנשבר. תצפי בפרק השני בעונה בחמישית של הסדרה הכי טובה בעולם, "בוג'ק הורסמן", שמתארת מסע של פרודה טרייה.

4 צפייה בגלריה
מתוך "בוג'ק הורסמן"
מתוך "בוג'ק הורסמן"
בוג'ק הורסמן. טובה גם לפרידות
(נטפליקס)

תקשיבי למתי כספי עם "לא חשבתי שתלכי ממני", שכל מילה בו מתארת בדיוק מושלם את התחושות שלך. תאזיני לפרק הפרידה בפודקאסט המופתי Call Her Daddy, ולקלישאה הנכונה שמככבת בו – למה שתרצי להיות חברה של מישהו שלא רוצה להיות חבר שלך?

5. תחזרי לאפליקציות

נכון, אף אחד לא ייראה לך מוצלח כמו הבחור שהרגע איבדת. העיניים שלו היו יותר יפות, הוא הצחיק אותך יותר, ובחיים לא תמצאי עוד מישהו שיחבק אותך כמו שהוא חיבק, אבל יש הקלה בלדעת שיש עוד עולם בחוץ, ויש שחרור עצום בידיעה שאת יודעת לפלרטט ושמישהו שוב רואה את התשוקה שבך.
אחת לאלפיים שיחות את תפלי על מישהו שיצחיק אותך, שיגרום לך לרצות לחזור לתחתונים יפים ולסקס. את תגלי שיש הקלה עצומה בלדבר עם מישהו שלא יודע שאת עצובה.

4 צפייה בגלריה
היכרות בטינדר
היכרות בטינדר
טינדר. אחת לאלפיים שיחות את תפלי על מישהו שיצחיק אותך
(צילום: Shutterstock)

6. תשני זוויות

אם לא עזבת בית בגלל הפרידה, את אמורה לחזור לישון באותה מיטה שבה ישנתם יחד, ולהתרגל לעשות את זה לבד. זה הזמן להזיז את הרהיטים ולעצב לעצמך מחדש את הבית שאת גרה בו. את צריכה להתחיל לקום לעולם מזווית אחרת מזו שהתרגלת לקום בה.

7. החיים נוראיים – אבל הם כל מה שיש לך

להיות עצובה זה דבר מתיש, אבל אל תתחרטי על הזמן ש"בזבזת". אהבת, זה דבר גדול. נשברת, זה דבר עוד יותר גדול. באמת שבסוף יהיה לכל הפחות בסדר שוב. אני מבטיחה.