כוכב רשת ניגרי, שנוהג לפרסם באינסטגרם תמונות המתעדות את אורח החיים הראוותני שלו, מואשם בארה"ב בשורה של פשעי סייבר. התובעים טוענים כי רמון אולורונווה עבאס בן ה-37, הידוע בכינוי Ray Hushpuppi, הוא אחד המנהיגים של רשת עבריינים שפרצה לשרתי מייל של ארגונים על מנת להונות את העובדים ולגרום להם להעביר כספים לחשבונותיהם.
רמון אולורונווה עבאסרמון אולורונווה עבאס
מבלה עם פורבס במטוס פרטי
(מתוך האינסטגרם של ray hushpuppi)
בתמונות שפרסם ל-2.4 מיליון עוקביו באינסטגרם נראה עבאס במלונות יוקרה, בספינות ומטוסים פרטיים ולצד מכוניות יוקרתיות כשהוא לבוש בבגדים של מותגים כמו לואי ויטון, גוצ'י ואחרים. ב-6 ביוני הוא פרסם בפעם האחרונה - הייתה זו תמונה של רולס רויס לבנה, ובאופן חריג הוא לא הופיע לצדה. מאז שפורסמה התמונה נעצר עבאס באיחוד האמירויות. משטרת דובאי פרסמה סרטון שמתעד את מעצרו בזמן שישן בביתו. הוא הוסגר לארה"ב ובסוף השבוע התייצב בבית משפט בשיקגו. "עבאס מימן את סגנון החיים הראוותני שלו באמצעות פשעים", אומרים ב-FBI. מסתבר שהפוסטים שפרסם באינסטגרם סייעו לחוקרים להתחקות אחריו.
View this post on Instagram

What y’all think about my new bespoke black badge Rolls-Royce Wraith? Lol. This post is to everyone who has been made to feel low about themselves, to those who has been told will never amount to anything, to those who has been looked down upon, I want you to know today that as long as you don’t see yourself as low as they make you seem, as long as you have a valid dream and work hard, and most importantly if you believe in God, you can achieve anything and everything. This post is specially dedicated to all Hushpuppi fans worldwide, to those who don’t know me and has defended and supported me in anyway or the other, to my real friends JJ, Rawflesh, OvaWise, Debo Bentley, SK, Hp and S.p of Ghana and all those that I can’t mention, God bless you all. Make una repost and congratulate me o make my success loud pass my failures and shortcomings 🤣 #RollsRoyce #Bentley #Wraith #Bentayga #BlackBadge #Versace m

A post shared by HUSHPUPPI (@hushpuppi) on

בחשבון האינסטגרם שלו מזדהה עבאס כיזם בתחום הנדל"ן, אולם במשרד המשפטים האמריקני משוכנעים כי הוא הלבין מאות מיליוני דולרים שהרוויח באמצעות הונאות למיניהן. בין היתר, הוא גנב 124 מיליון דולר ממועדון כדורגל בפרמייר ליג ששמו לא פורסם, 14.7 מיליון דולר מבנק וסכום כסף נוסף מפירמת עורכי דין. הכסף נשלח לחשבונות ברחבי העולם. העונש המקסימלי על העבירות האלה עומד על 20 שנות מאסר.