סוני תשיק שתי גרסאות לפלייסטיישן 5 - גרסה "רגילה" עם כונן דיסקים וכן גרסה דיגיטלית ללא כונן. החברה חשפה את שתי הגרסאות באירוע וידאו שערכה אמש (יום ה') להצגת משחקים חדשים שיגיעו לקונסולה. המחירים של שתי הגרסאות, וכן תאריך ההשקה, טרם נחשפו. נכון לעכשיו, מדובר עדיין ב"תקופת החגים 2020", או במלים אחרות, חודשים אוקטובר-נובמבר.
צפו בקונסולות החדשות
רוב האירוע הוקדש לחשיפת משחקים חדשים. מספר עשרות משחקים לפלייסטיישן 5 נחשפו במהלך שעה שהורכבה בעיקר מטריילרים סינמטיים והדגמות משחקיות. רשימת ההכרזות כללה משחקים של סוני עצמה, לצד משחקים של אולפנים אחרים - הן גדולים והן קטנים.
גיימי gamey
סוני פלייסטיישן 5סוני פלייסטיישן 5
סוני פלייסטיישן 5. עם כונן דיסקים ובלי
(צילום: סוני)
ארבעת משחקי סוני הגדולים שנחשפו הלילה הם:
Spider-Man: Miles Morales: ההמשך למשחק הפלייסטיישן 4 הפופולרי משנה שעברה על עלילותיו של איש העכביש - או, נכון יותר במקרה הזה, על עלילותיהם של אנשי עכביש. הוא נחשף באירוע יחד עם ההבטחה כי יגיע לפלייסטיישן 5 ב"תקופת החגים של 2020". הכוונה, כנראה, היא לכך שמדובר במשחק השקה של הקונסולה החדשה.
Spider-Man: Miles MoralesSpider-Man: Miles Morales
Spider-Man: Miles Morales
(צילום: סוני)
Horizon: Forbidden West: המשחק השני בסדרת הורייזן, המתרחשת כאלף שנה לאחר שהאנושות כמעט ונחרבה, ייקח את גיבורתו, אלוי, לאזור סן פרנסיסקו הפוסט-פוסט אפוקליפטית. אנחנו לא יודעים הרבה יותר מזה - תאריך ההשקה שלו לא נחשף.
Horizon Forbidden WestHorizon Forbidden West
Horizon: Forbidden West
(צילום: סוני)
Ratchet & Clank: Rift Apart הוא המשחק החדש בסדרה כותרי אקשן-הרפתקאות החמודה של Insomniac, שמלווה את הקונסולות של סוני מאז פלייסטיישן 2. גם כאן, אנחנו לא יודעים מתי המשחק יגיע לחנויות, אלא רק שהוא נמצא בפיתוח.
המשחק הגדול הרביעי של סוני הוא Gran Turismo 7. סדרת משחקי המרוצים הבלעדית לקונסולות של סוני נמצאת איתנו כבר 23 שנים, והגיעה עד כה לכל הקונסולות של החברה למעט פלייסטיישן ויטה. הדגש שלה תמיד היה על ריאליזם, ומהטריילר נראה שזהו גם הכיוון במשחק החדש. כאן, שוב, אין תאריך השקה
משחק נוסף ששווה לציין ברשימה הזו, למרות שאינו באמת של סוני, הוא רימייק ל-Demon's Souls - המשחק הראשון בסדרת Souls שהולידה דור שלם של משחקי אקשן לא סלחניים בעליל.

גיבורות במקום גיבורים

בנוסף למשחקים האלה, הוכרזו באירוע כמה משחקים גדולים אשר ככל הנראה לא יהיו בלעדיים לפלייסטיישן 5. כך, קיבלנו הכרזה על משחק החדש בסדרת Resident Evil, שייקרא Village ויחזיר לסדרה את אחד מגיבוריה, כריס רדפילד. משחק ההתנקשויות היטמן הוכרז גם הוא לקונסולה החדשה, ובניגוד לרוב המשחקים באירוע יש לו גם תאריך השקה - הוא יגיע למדפים בינואר 2021. בנוסף, GTA V מגיע לפלייסטיישן 5 ב-2021. המשחק אמנם יהיה בן יותר מ-7 כאשר הקונסולה החדשה תושק, אך הוא עודנו פופולרי מאוד בזכות רכיב מרובה-המשתתפים שלו, GTA Online.
כמו כן, הוכרזו באירוע מספר משחקים של אולפנים קטנים, וכן קיבלנו הצצה הראשונה ל-Deathloop של Arcane ו-Ghostwire: Tokyo של Tango - משחקים שהוכרזו בעבר אך ללא סרטוני משחקיות.