פרלר, הרשת החברתית המזוהה עם תומכי טראמפ ואנשי ימין קיצוני, מראה סימנים ראשונים של חזרה לפעילות: בכניסה לאתר של פרלר מתנוססת כעת הודעה לגבי קשיים טכניים, לצד פוסטים בודדים - בעיקר מפי המנכ"ל ג'ון מאצה. לפי סוכנות הידיעות רויטרס, האתר חזר חלקית לאוויר, הודות לחברת טכנולוגיה רוסית בשם DDos-Guard.
2 צפייה בגלריה
אפליקציית פרלר
אפליקציית פרלר
אפליקציית פרלר
(צילום: Getty Images)
פלטפורמת פרלר ספגה חרם עסקי וטכנולוגי נרחב בעקבות המהומות בגבעת הקפיטול, שבסופו הוסרה סופית מחנויות האפליקציות של גוגל ואפל, וכן הושבתה על ידי AWS - חטיבת שירותי הרשת של אמזון, שעליה התבססה. האפליקציה עדיין לא זמינה בחנויות הרשמיות, אולם האתר נגיש כעת, ומאפשר צפייה בהודעות הבודדות בלבד. הניוזפיד, מסך ההתחברות וחלקים אחרים באתר עדיין לא זמינים לשימוש.
2 צפייה בגלריה
פרלר
פרלר
פרלר
(צילום מסך)
"החזרה שלנו היא בלתי נמנעת, הודות לעבודה קשה והתמדה כנגד כל הסיכויים", כתב המנכ"ל. "למרות איומים והטרדות, אף אחד מהעובדים שלנו לא עזב אותנו. אנחנו הופכים קרובים יותר וחזקים יותר כצוות". בהודעה המתנוססת בכניסה לאתר, נכתב "אנו נפתור את כל האתגרים העומדים בפנינו, ומתכננים לקבל את כולכם בחזרה אלינו ממש בקרוב. לא נאפשר לשיח האזרחי להיחרב".
חברת DDoS-Guard מספקת שירותים טכניים שונים לבעלי אתרים, כולל הגנה מפני מתקפות DDoS, והיא מספקת תמיכה בין היתר לאתרים דוגמת 8kun - לשעבר 8chan, הנחשב לפלטפורמה מועדפת על אנשי ימין קיצוני ותומכי קונספירציות. מתקפות טרור ומסעות ירי המוניים קושרו בעבר לפעילים באתר, כולל במקרים של הטבח בניו זילנד והטבח בטקסס. גם האתר הזה נתקל בשבוע האחרון בקשיים, לאחר שהתגלה כי המהומות בקפיטול אורגנו באמצעותו, וכעת הוא מחפש ספקי שירותי רשת חדשים.