אפליקציה חדשה בשם Locket מובילה את מצעדי ההורדות היומיים של אפליקציות לאייפון בארה"ב באופן עקבי בשבועיים האחרונים. לפי נתוני חברת אפטופיה, היא כיכבה בתקופת זמן זו במקום הראשון או השני. במסגרת האפליקציה, שזמינה כעת למכשירי אפל בלבד, חברים יכולים לשתף תמונות ישירות למסך האייפון של חבריהם.

עוד בנושא:

לוקט למעשה מבוססת על פיצ'ר הווידג'טים של האייפון - שמאפשר להציג קטעי מידע על מסך הבית ללא צורך בפתיחת אפליקציה. לרוב משתמשים בו על מנת להציג נתונים על מזג האוויר, חדשות ושוק ההון או כדי להראות תמונות מתחלפות מהגלריה האישית של המשתמש. החידוש של לוקט הוא שהתמונות המתחלפות שמוצגות דרך הפיצ'ר הן של חברים שהזינו אותן באפליקציה - אך אין צורך לפתוח הודעה כדי לצפות בהם, ואפילו לא מתקבלת התראה על כך. משמעות השם בעברית היא "תליון", על שם התמונות שהיו נושאים בתוך תליונים בעבר.
4 צפייה בגלריה
צעירה מצלמת סלפי
צעירה מצלמת סלפי
צעירה מצלמת סלפי
(צילום: shutterstock)
איך זה עובד? באמצעות האפליקציה, מזמנים חברים נוספים להוריד אותה ולהצטרף לרשת הפרטית. רשת החברים שיכולים לשתף תמונות ביניהם היא מצומצמת במיוחד - ומוגבלת לעד חמישה אנשים. בשלב הבא, מוסיפים את הווידג'טים של האפליקציה למסך הבית של הטלפון. לאחר מכן, החברים ברשת יכולים להוסיף תמונות, והווידג'ט יתעדכן באופן אוטומטי לאורך היום. את התמונות ניתן לצלם רק דרך מצלמת האפליקציה, ולא לבחור בתמונות קיימות מהגלריה, מאחר שהמטרה היא להישאר מעודכנים בזמן אמת בחיי החברים הקרובים. כמו כן, לא ניתן לצרף לתמונות טקסטים, ולא מוצעים פילטרים באפליקציה, הפשוטה יחסית.
לפי אתר הטכנולוגיה TechCrunch, את האפליקציה שהושקה בתחילת ינואר הורידו כבר יותר משני מיליון משתמשים. היא זוכה לדירוג של 4.7 באפסטור, והפכה לוויראלית בטיקטוק, שם משתמשים רבים משתפים בחווית השימוש שלהם באפליקציה הטרנדית. הצמיחה המהירה הביאה לתקלות עבור חלק מהמשתמשים, אך אלו תוקנו בינתיים.
@locketcamera It’s been so much fun seeing everyone use Locket 💛 We can’t wait to keep making the app with your help. #locket #locketwidget #locketapp #widget ♬ original sound - Locket
"לוקט היא עבור החברים הקרובים שלך בלבד. היא מושלמת עבור חברים הכי טובים, בני ובנות זוג, ומשפחות", נכתב בתיאור האפליקציה באפסטור. עוד היא מתוארת כ"שער לאנשים שחשובים לך, שנותן לך הצצה למה שהם עושים לאורך היום". מדובר בדפוס שיתוף מצומצם ופרטי בהרבה מברשתות החברתיות המוכרות. האפליקציה גם מאפשרת לגלול על פני תמונות עבר שנשלחו לחברים, מה שמתואר כפיצ'ר שמאפשר מסע בזמן וחקר ההיסטוריה הפרטית.
4 צפייה בגלריה
לוקט
לוקט
קבלת תמונות באפליקציית לוקט
(תמונה: מתוך לוקט)
4 צפייה בגלריה
לוקט
לוקט
שליחת תמונות באפליקציית לוקט
(תמונה: מתוך לוקט)
4 צפייה בגלריה
לוקט
לוקט
אפליקציה לחברים קרובים בלבד
(תמונה: מתוך לוקט)
מתיו מוס, מפתח האפליקציה, הסביר בראיון ל-TechCrunch כי יצר אותה כפרויקט צד אישי - מתנת יום הולדת לבת הזוג שלו: היא עמדה לנסוע לצורך לימודים, והוא רצה להקל עליהם את מערכת היחסים מרחוק. "הרעיון של קבלת תמונות ממנה במסך הבית שלי היה מאוד מושך. פשוט דרך נחמדה להישאר בקשר", סיפר מוס. לאחר שהשניים השתמשו בה במשך כחצי שנה, ולאחר שחבריהם החלו להביע בה עניין, מוס החליט להפוך את לוקט לזמינה באפסטור. לדבריו, הוא מתכנן להשיק גם גרסה לאנדרואיד בשלב מסוים, אך כרגע לא ידוע מתי.
מוס דיבר על הפוטנציאל של לוקט להתרחב, והתייחס לייחוד שלה מול הרשתות החברתיות המסורתיות: "אני חושב שיש משהו משהו מאוד משמעותי שניתן לבנות במרחב הנוגע לחברים קרובים ומשפחה. אני חושב שאנשים, ובעיקר צעירים, קצת עייפים מהאפליקציות שמאוד ממוקדות בפרסום ובמדידת המשתמשים. אתה מגיע למצב שיש לך מעגלי חברים ענקיים באפליקציה, אז הרעיון ביצירת משהו שיותר מוכוון לקראת חמשת או עשרת האנשים הקרובים אליך, ואז לספק דרך לגרום לטלפון שלך להרגיש אישי יותר ומכוון אנשים במקום אפליקציות - לדעתי יש תיאבון גדול לזה", אמר.