חטיבת המחשוב ושירותי הענן של אמזון, AWS, הציגה בכנס Re:invent שמתקיים בימים אלה בלאס וגאס את DeepComposer - קלידים עם בינה מלאכותית (AI). אתם תנגנו עליהם כל מלודיה שתרצו, והם יוסיפו עוד כלים - למשל תופים, גיטרה, בס, סינתי ועוד.
קלידים עם בינה מלאכותית. ככה זה עובד
מדובר במקלדת קטנה למדי, 32 קלידים ושתי אוקטבות, שבמבט ראשון לא נראית שונה מכל מקלדת MIDI שתמצאו באולפני הקלטה למיניהם. אלא שהמקלדת הזאת מאפשרת להקליט מנגינה, לשלוח אותה לשרתים של AWS ולבחור מודל שיחזיר שיר בסגנון מוזיקלי לבחירתנו - רוק, ג'אז, קלאסי או פופ. המשתמשים יכולים גם ליצור מודל משלהם, בעזרת שירים שיזינו למערכת. בסופו של התהליך ניתן להעלות את היצירות בלחיצת כפתור לשירות SoundCloud.
DeepComposer DeepComposer
ד"ר ווד ו-DeepComposer
(צילום: אמזון)
לדברי ד"ר מאט ווד, סגן נשיא לענייני בינה מלאכותית ב-AWS, הטכניקה שמאחורי המוצר החדש נקראת בינה מלאכותית גנרטיבית. הוא הדגים בעצמו על הבמה כיצד עובדים הקלידים וגייס לשם כך את אחת היצירות של בטהובן, שקיבלה טיפול של שיר רוק.
איך זה נשמע? אתם יכולים לצפות בסרטון למעלה ולשפוט בעצמכם, אבל בואו נגיד את האמת: למוזיקאים אמיתיים אין מה לחשוש. המכונה הזאת לא צפויה להחליף אותם. אבל זה גם ממש לא מה שאמזון מנסה לעשות: הקלידים האלה לא מיועדים למוזיקאים, אלא למתכנתים שרוצים להיכנס לעולם הבינה המלאכותית והלמידה העמוקה (Deep Learning). לכן גם המחיר הידידותי, 99 דולר בלבד.
DeepComposer DeepComposer
DeepComposer
(צילום: אמזון)
למעשה, DeepComposer מצטרפים ל-DeepRacer, מכונית המירוץ האוטונומית הקטנטנה שעליה הכריזה אמזון בכנס Re:invent בשנה שעברה. היא נועדה להכניס מתכנתים לעולם למידת המכונה וה-Reinforcement Learning באמצעות משחק מהנה למדי. השנה החליטה אמזון לקרוץ דווקא לחובבי המוזיקה.
הכותב הינו אורח חברת AWS בלאס וגאס