הפרקליטות הגישה היום (ג') כתב האישום נגד אבלינה הדסה פלד (74), עורכת דין מרמת גן, בגין גניבה של למעלה ממיליון וחצי שקלים מלקוחותיה. על פי כתב האישום, פלד מעלה בכספי פיצויים שקיבלו שישה מלקוחותיה - נפגעי תאונות דרכים - מחברות הביטוח, ועשתה בהם שימוש אישי.
החקירה, שעליה פורסם לראשונה ב"כלכליסט", נפתחה באפריל 2019 בעקבות תלונות שהוגשה נגד עורכת הדין במפלג הונאה של מחוז ת"א במשטרה. בתלונות נטען שעורכת הדין שלשלה לכיסה כספים רבים שהיו מיועדים ללקוחותיה שהגיעו להם במסגרת הליכים שניהלו נגד חברות ביטוח.
1 צפייה בגלריה
תאונת דרכים בכביש 90
תאונת דרכים בכביש 90
תאונת דרכים
(צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה אילת)
על פי כתב האישום, שהגישה עו"ד דנית סואץ מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי), פלד ייצגה נפגעי תאונות דרכים והגישה בשמם תביעות פיצויים נגד חברות הביטוח מגדל, איילון, הראל, כלל ושרביט. במסגרת ההליכים, כך כתב האישום, הגיעה פלד לפשרה בשם לקוחותיה עם החברות השונות בסכומים שנעו בין עשרות למאות אלפי שקלים. כספי הפיצויים של הלקוחות הועברו למשמורת אצל פלד. אלא שבמקום להעבירם ללקוחותיה, כך נטען בכתב האישום, היא שלחה יד בכספים את הלקוחות עצמם היא דחתה בהסברים וטענות שונות.
כך למשל, מתואר בכתב האישום המקרה של א.א., יליד 2000 שנפגע בתאונת דרכים וסבל מפגיעת ראש. אימו שכרה את פלד על מנת להגיש תביעה נגד כלל ביטוח. באוקטובר 2011 הושגה פשרה לפיצוי א.א בסכום של 1.03 מיליון שקלים. פלד טענה בפני אמו של א.א. כי על פי חוק נאסר עליה להעביר לידיה את כספי הפיצוי עד אשר א.א יחצה את גיל 18, וכי היא תשמור על כספי הפיצוי עבור א.א. בנאמנות.
פלד, כך על פי כתב האישום, העבירה לאמו של א.א סכום של 100 אלך שקלים, הפקידה 800 אלף שקלים בפיקדון על שמה ושלחה יד במרמה בסכום נוסף של 130 אלף שקלים.
"במספר מועדים נוספים", נטען בכתב האישום, "פלד הוסיפה ושלחה יד בכספי הפיצוי במרמה בכך שהעבירה בהדרגה את הכסף מהפיקדון לחשבון האישי שלה והשתמשה בכספים אלו לצרכיה האישיים. משהגיע א.א. לגיל בגרות פנתה אמו לפלד בשמו וביקשה לקבל את יתרת כספי הפיצוי המגיעים לו. פלד דחתה אותה בתואנות שונות ולא העבירה לא.א. את כספי הפיצוי".
את תגובת עו"ד פלד לא ניתן היה להשיג.