צעד נוסף בביטול ביטוחי הנסיעות בצל הקורונה: אחרי שכל חברות הביטוח ביטלו עד להודעה חדשה את ביטוח ביטול הנסיעות מכל סיבה שהיא (למעט טריפגרנטי, המשווקת את הביטוח של הפניקס, שמאפשרת ביטול נסיעה מכל סיבה אבל רק לנסיעות החל מיולי), חברת הביטוח פספורטקארד מבצעת מהלך מרחיק לכת נוסף - ומבטלת את ביטוח ביטול הנסיעה הרגיל.
מדובר בביטוח שמאפשר לבטל את הנסיעה בשל מצב רפואי או מוות, או מחלה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה. בינתיים, תותיר פספורטקארד את פוליסת קיצור הנסיעה שמאפשרת את קיצורה מסיבות בריאותיות. בחברה הסבירו את הביטול בחוסר רצון להטעות את המבוטחים שעלולים לחשוב בטעות שהפוליסה מכסה למשל ביטול נסיעה בתרחיש של הטלת סגר על המדינה.
1 צפייה בגלריה
צוות מד"א בנתב"ג
צוות מד"א בנתב"ג
צוות מד"א בנתב"ג
(צילום: דוברות מד"א)
כך למשל, יש מבוטחים שעלולים לבוא במגע עם חולי קורונה בישראל ולהידרש להיכנס לבידוד על ידי משרד הבריאות. במצב כזה, מסבירים בפספורטקארד כי ביטוח ביטול הנסיעה הכרוך בסיבה מספקת, לא מכסה - למרות הוראת משרד הבריאות - ולכן הוחלט לבטל אותו בשלב זה כדי לא להטעות את הציבור.
תורים בכניסה ללובר, שנסגר זמנית מחשש לקורונה

עוד טוענים בפספורטקארד כי רוב ספקי החופשות נותנים היום אפשרות לבטל את הטיסה והחופשה כדי לעודד המשך רכישת כרטיסים ולמנוע קיפאון בעולם התיירות, ולכן מלכתחילה ביטוח ביטול הנסיעה מסיבה מוצדקת לא רלוונטי.
כאמור, אנשים שרכשו עד כה ביטוח נסיעות לחו"ל, יודעים שהוא מאפשר ביטול מסיבות רפואיות כמו אשפוז שלהם או של בן משפחה או מות קרוב, ואילו כעת פספורטקארד לא תציע עוד ביטוח כזה לרוכשים חדשים, עד להודעה חדשה. לפי הערכות, גם כאן חברות הביטוח האחרות יישרו קו בקרוב מחשש שאנשים ינצלו את הביטוח הזה כדי לקבל כסף חזרה במקרה שיידרשו להיכנס לבידוד, למשל.