קיצוצים בכלל ביטוח: כלל ביטוח חתמה על הסכם קיבוצי עם ועד העובדים לשנים 2021-2020, הכולל הרחבה והאצה של תוכנית ההתייעלות של החברה בעקבות המשבר.
>>לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
במסגרת ההסכם, עד לסוף שנת 2021 יקוצצו 375 משרות המהוות 8% מכוח האדם בחברה. זאת בעוד שבתוכנית המקורית דובר על צמצום 300 משרות עד סוף 2022. הקטנת מצבת כוח האדם תכלול גם עובדים שיפרשו במסגרת תוכנית פרישה מרצון לעובדים בגיל 60 ומעלה שהציעה החברה. לפי הערכות, עיקר הקיצוץ יהיה בתחום התפעול, שירות ומטה, בעוד בתחום המכירות למשל עשויה החברה דווקא להתרחב.
כלל ביטוח  כלל ביטוח
כלל ביטוח
(צילום: אוראל כהן)
בנוסף לכך, ההסכם כולל תוספות שכר הכפופות לביצועי החברה. אם רווחי החברה השנה יהיו פחות מ-100 מיליון שקל יגיעו תוספות השכר לעד 4.5%. ככל שרווחי החברה יגדלו תגדל גם תוספת השכר, עד ל-7.5%. את המחצית הראשונה של 2020 סיימה חברת הביטוח עם הפסד כולל של 340 מיליון שקל, שנבע בעיקר מהמפולת בשווקים במשבר הקורונה.
בכלל ביטוח מציינים כי קיצוץ זה והתייעלות בסעיפי הוצאות נוספים כגון נדל"ן ושיווק יביאו לחיסכון שנתי של 100 מיליון שקל בשנה. המנכ"ל יורם נוה מסר כי "החברה חייבת להתאים עצמה לאי הוודאות השורר בשווקים, תוך שימור העובדים האיכותיים שלה".
כלל ביטוח אינה החברה הראשונה שמאיצה תהליכי התייעלות בעקבות המשבר. בסך הכל ביצעו חברות הביטוח מתחילת המשבר פיטורים של מעל ל-600 עובדים.