הבורסה בת"א ננעלה היום (ב') בירידות קלות, אחרי שהמדדים המובילים התנהלו ביציבות לאורך רוב יום המסחר. המדדים ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.1%, ת"א בנקים נסוג ב-0.7%. פתאל זינקה ב-14.7% וריכזה את המחזור הגבוה בבורסה. עוד בלטו במחזורים גבוהים - רציו קפצה ב-8.5% ברקע השלמת מימון חוב, קבוצת דלק התחזקה ב-4.1%, מנועי בית שמש הוסיפה 5%, בזן ונייר חדרה עלו ב-6.2%. אחרי הדו"חות - מטריקס נחלשה ב-2.2%, אמות איבדה 2.4%.
מייסד עדיקה והמנכ"ל הפורש דדי שוורצברג הגיש בקשה לגילוי מסמכים לפני הגשת תביעה נגזרת נגד גולף. שוורצברג מאשים את בעלות השליטה בעדיקה - גולף וכלל תעשיות - בדרישות לאישור עסקאות בעלי עניין שהיטיבו איתן, במידור של נושאי משרה ופגיעה בסמכויות שלהם ובהפעלת לחצים לסגת מתוכניות עסקיות ולתומך באינטרס של גולף על חשבון הרשת.
1 צפייה בגלריה
מסכי הבורסה בתל אביב
מסכי הבורסה בתל אביב
מסכי הבורסה בתל אביב
(צילום: shutterstock)
שותפות האנרגיה רציו הודיעה הבוקר על השלמת המימון מחדש של החוב הבנקאי שלה, שנלקח בזמנו עבור פיתוח פרויקט לווייתן. לפי רציו המימון מחדש כולל הלוואה דולרית חדשה ל-7 שנים עם מסגרת של כ-650 מיליון דולר ובריבית ליבור+3.5%. עוד טוענת השותפות שההלוואה החדשה תועמד על-ידי קונסורציום של 8 בנקים בינלאומיים וישראלים מובילים, שכוללים את HSBC Bank Plc, BNP Paribas, ING Bank N.V., Natixis, Société Générale, Nedbank, בנק מזרחי טפחות ובנק הפועלים.
רשת יוחננוף רכשה חמישה סניפים של יינות ביתן תמורת 67.5 מיליון שקל. בכך יגדל מספר סניפי הרשת ל-32 . איתן יוחננוף אמר בתגובה כי בחצי השנה הקרובה ייפתחו עוד ארבעה סניפים של יוחננוף - בבאר שבע, במבקיעים ליד אשקלון, ביבנה הירוקה ובמישור אדומים. מחזור רשת יוחננוף עומד על מעל לשלושה מיליארד שקל בשנה. המחזור של הסניפים שנרכשו עומד על כ-70 מיליון שקל והם ממוקמים במגדלי ת"א, בעפולה, בטבריה, בחדרה ובקריית שמונה.
התפתחות משמעותית בגזרת הסדר החוב של אי.די.בי פתוח. כלכליסט מדווח הבוקר כי אחרי התנגדות שנמשכה חודשים הסכימה החברה למינוי מומחה כלכלי, שילווה את הסדר החוב מול שלוש סדרות האג"ח שלה, שחובה כלפיהן עומד על 2 מיליארד שקל.

ברקע למסחר

אתמול נרשמו בבורסה המקומית תנועות קלות בנעילה: מדד ת"א 35 נחלש ב-0.2%, ת"א 125 רשם עלייה של פחות מ-0.1%; פתאל זינקה ב-9.9% וריכזה את המחזור הגבוה בבורסה, ביום הראשון אחרי עדכון המדדים שהעביר את רשת בתי המלון ממדד ת"א 35 למדד ת"א 90. פז התחזקה ב-3.8% על רקע המגעים לרכישת רשת הסופמרקטים סופר יודה.
פער ארביטראז' שלילי הוריד את טבע ב-4.3%. ברן קפצה ב-20.8% במחזור גבוה לאחר שדיווחה על הסכם לביצוע פרויקט הספקת מי שתיה לכפרים במדינה באפריקה תמורת 800 מיליון שקל.

פרסום ראשוני: 10:10 , 10.08.20