הפגיעה בעסקים הקטנים: צפו בדיון באולפן ynet
(אבי חי)

מע"מ על בסיס מזומן כדי להקל על המגזר העסקי. כך סוכם היום (ג') בפגישה של נציגי המעסיקים והעסקים עם מנהל רשות המיסים ערן יעקב.
ראשי המגזר העסקי ביקשו להרחיב את תשלום המע"מ על בסיס מזומן כדי לאפשר נזילות גבוהה יותר במגזר העסקי. עסקים שמשלמים מע"מ על בסיס מצטבר נאלצים כיום לשלם 17% ממחזור הפעילות גם אם הם בהפסדים. תשלום על בסיס מזומן יאפשר לעסקים לשלם את המע"מ רק עם קבלת התשלומים על העסקאות ולא קודם לכן.
1 צפייה בגלריה
 נשיא התאחדות התעשיינים, רון תומר ומנהל רשות המיסים, ערן יעקב
 נשיא התאחדות התעשיינים, רון תומר ומנהל רשות המיסים, ערן יעקב
נשיא התאחדות התעשיינים, רון תומר ומנהל רשות המיסים, ערן יעקב
(צילום: דנה קופל)
המעסיקים ביקשו גם לבחון את האפשרות לאחד את הדיווח לשנים 2019 ו-2020 כדי לאפשר לקזז בדוחות את ההפסדים הצפויים בעקבות המשבר השנה. יעקב הגיב וציין כי הדבר אינו אפשרי בגלל העלויות הכבדות למדינה הכרוכות באובדן הכנסה ממיסים.
יעקב הציג את הצעדים שעשו משרד האוצר ורשות המיסים כדי לסייע בנזילות במגזר העסקי, ושבמרכזם תוכנית ההלוואות ודחיית תשלומים. "אנחנו מנווטים בין הצורך לסייע מיד למשק ובין הצורך לשמור על יציבותו הפיסקלית", אמר.
על ביטול שווי השימוש ברכב לעובדים המחזיקים ברכבי ליסינג ולא נוסעים כעת לעבודה אמר יעקב כי רשות המיסים תבחן את הסוגיה לנוכחהידוק הסגר. כרגע מציעה הרשות שעובדים מהבית יחזירו את הרכב למעסיק כדי לא לשלם את שווי השימוש.
רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, אמר בפגישה: "צריך למצוא כל דרך - תקציבית, מיסויית וחוקית - כדי לאפשר למגזר העסקי לצלוח את המשבר ולאפשר את צמיחת המשק לאחריו".
אוריאל לין, נשיא לשכות המסחר, אמר כי "בשלב הזה יש להתמודד מיד עם בעיית הנזילות בעסקים הפעילים. תוכנית הסיוע אינה מציעה פתרון אמת, והחלק הגדול של המגזר העסקי נשלח ליטול הלוואות. החולייה המרכזית החסרה בתוכנית היא פיצוי על ירידה במחזור העסקים וההכנסות".
פרסום ראשוני: 16:36 , 31.03.20