ג'ף בזוס רשם סכום שיא כאשר רכש אחוזה בבוורלי הילס שבלוס אנג'לס תמורת 165 מיליון דולר. כך מדווח היום (ה') המגזין האמריקני "וול סטריט ג'ורנל".  האחוזה נבנתה בשנות ה-30 של המאה הקודמת בידי ג'ק וורנר, הנשיא המנוח של אולפני וורנר.
המייסד של אמזון רכש את הבית מאיל ההון היהודי-אמריקני דיוויד גפן - וזהו הסכום הגבוה ביותר ששולם לבית למשפחה יחידה באזור לוס אנג'לס. האחוזה הייתה במקור בבעלותו של ג'ק וורנר, הנשיא המנוח של אולפני וורנר (Warner Bros Studios). וורנר בנה את האחוזה, המשתרעת על פני כ-1,300 מ"ר, בסגנון גאורגי עם רצפת העץ המקורית שעליה עמד נפוליאון כאשר הציע נישואים לג'וזפין.
1 צפייה בגלריה
ג'ף בזוס, מייסד אמזון, עם בת זוגו, לורן סאנצ'ז
ג'ף בזוס, מייסד אמזון, עם בת זוגו, לורן סאנצ'ז
ג'ף בזוס, מייסד אמזון, עם בת זוגו, לורן סאנצ'ז
(צילום: EPA)


האתר האמריקני Artiectural Digest מתאר את האחזוה "אבטיפוס של אחוזת איל הון" עם "מרפסותיה וגינותיה היקרות, שני חדרי אורחים, משתלה ושתי חממות, מגרש טניס, בריכת שחייה, מגרש גולף ומגרש כלי רכב עם מוסך שירות ומשאבת דלק".
לאחרונה דווח, כי אן וורנר, אלמנתו של ג'ק וורנר, סירבה להצעת רכישה של האחוזה תמורת 25 מיליון דולר, לאחר שבעלה נפטר ב-1978 ואמרה כי היא מתכוונת לגור שם עד ליום מותה. ב-1990 שבר גפן שיא לאומי כאשר רכש את האחוזה תמורת 47.5 מיליון דולר, והציע למכירה פומבית ריהוט בסך 11 מיליון דולר, שלתחושתו היה טחוב מעט והזכיר לו מוזיאון, כך לפי המגזין "לוס אנג'לס טיימס". את רצפת העץ החשובה הוא שמר.
בזוס, אשר הונו מוערך בכ-131 מיליארד דולר, חיפש בית למגורים בבוורלי הילס ובאזור לו ולבת זוגו, לורן סאנצ'ז. אחד מהנכסים שבהם ביקרו היה בית Chartwell - האחוזה ששימשה את משפחת Clampett בסדרת הטלוויזיה "ההילביליז מבוורלי הילס" (The Beverly Hill Hilbillis). אחוזה זו החזיקה בשיא הקודם, כאשר נמכרה ללאקלן מרדוק, בנו של המיליארדר ואיל התקשורת האוסטרלי-אמריקני רופרט מרדוק, תמורת 150 מיליון דולר.