שווי הונו של אילון מאסק הצטמצם אתמול (ג') ב-16.3 מיליארד דולר, הירידה היומית הגדולה ביותר בהיסטוריה של מדד המיליארדרים של בלומברג. מניית טסלה נפלה אתמול ב-21.1% על רקע ההחלטה שפורסמה בשישי על אי הכללתה במדד S&P 500 בעדכון הקרוב, וההודעה שיצאה אתמול על שיתוף הפעולה של ג'נרל מוטורס עם ניקולה - המתחרה שלה בתחום הטנדר החשמלי.
האנשים העשירים בעולם חווים תנודות חדות בשווי ההון שלהם בתקופה האחרונה, בין השאר מכיוון שמשקיעים פרטיים האיצו את פעילות הרכישה והמכירה של מניות. כך למשל, מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, הפסיד 7.9 מיליארד דולר אתמול. לעומת זאת, ז'ונג שאנשאן, מייסד חברת נונגפו ספרינג הסינית, הפך לאדם השלישי העשיר ביותר בסין - הונו של ז'ונג גדל ביותר מ-30 מיליארד דולר בעקבות הזינוק במחיר המניה של החברה שהונפקה לאחרונה.
1 צפייה בגלריה
אלון מאסק
אלון מאסק
אלון מאסק
(צילום: AFP)
ההפסד של מאסק והרווח של ז'ונג מייצגים את התנודות החדות ביותר שנרשמו עד כה במדד המיליאדרים, לא כולל עדכוני שווי הון בשל גירושים או ירושות. ההפסד של מאסק יכול היה להיות גדול אף יותר לולא קיבל סבב שלישי של אופציות בשווי של 2.2 מיליארד דולר, במסגרת חבילת התגמולים המכובדת שלו.
הונו של מאסק עומד אם כך על 82.3 מיליארד דולר כיום, כך שהוא מדורג במקום החמישי ברשימת העשירים אחרי ברנאר ארנו מענקית מוצרי היוקרה לואי ויטון (קבוצת LVMH). בחודש שעבר הצטרף מאסק לזמן קצר לרשימת האנשים שהונם גבוה מ-100 מיליארד דולר, בזכות חבילת התגמולים הנדיבה וראלי של 500% במניית טסלה בין ינואר ועד סוף אוגוסט, אז גם דורג במקום השלישי במדד המיליארדרים לפני מארק צוקרברג.