בזק בינלאומי מצאה בספריה יתרות נכסים בלתי מוסברות של עשרות מיליוני שקלים. חברת התקשורת בזק דיווחה היום (ב') כי במסגרת היערכותה והיערכות החברה הבת, בזק בינלאומי, לפרסום הדו"חות הכספיים שלהן לרבעון השלישי, נמצא על ידי בזק בינלאומי כי קיימות בספריה "יתרות נכסים נטו בלתי מוסברות (חייבים בניכוי זכאים)". בחברה אומרים כי בשלב זה אין חשד למעילה וכי הבדיקה נעשית על ידי החברה ולא מונה בודק חיצוני.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
על פי החברה, היתרות הן בערך של עשרות מיליוני שקלים, שמקורו של חלק ניכר מהן הוא ככל הנראה בתקופות עבר של לפני יותר מ-15 שנה. בזק, בזק בינלאומי ורואה החשבון המבקר של שתי החברות, מצויים בתהליך של בדיקה ואישוש קיומן של היתרות וייתכן כי בסיום הבדיקה יימצא ביסוס לאותן יתרות. החברה ציינה כי אם לא יימצא ביסוס ליתרות ותתבצע מחיקה ו/או סיווג מחדש של יתרות אלו, היא תבחן את ההשפעה של האמור על דו"חותיה הכספיים.
1 צפייה בגלריה
בזק בינלאומי פתח תקווה כלכלה
בזק בינלאומי פתח תקווה כלכלה
בניין בזק בינלאומי בפתח תקווה
(צילום: ערן גרנות)
הממצאים התגלו בבדיקה שגרתית של תומר שני, סמנכ"ל הכספים של החברות הבנות בבזק, שנכנס לתפקידו לפני כשנתיים. משרד רואי החשבון של החברה הוא KPMG סומך חייקין.
הדיווח של בזק מגיע לאחר שלפני כשבועיים הודיעה שהתקבלה אצל בזק בינלאומי אינדיקציה ראשונית ממעריכי השווי החיצוניים שלה, שלפיה צפויה ירידת ערך בשוויה, שצפויה להביא למחיקת ערך בספרי החברה בסכום מוערך של בין 200 ל-300 מיליון שקל. הערכת השווי נתבקשה בעקבות היערכות בזק בינלאומי לפעול ליידוע וטיפול בלקוחות המשלמים לה, אך לא עושים שימוש במשך תקופה ממושכת בשירותי ספק האינטרנט.